هنگ کنگ و تایلند ETFهای رمزنگاری را تأیید کردند: بعدی در آسیا کیست؟

آسیا یکی از بزرگترین بازارهای ارزهای دیجیتال در بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا است. هنگ کنگ اولین حوزه قضایی در این قاره بود که بیت کوین و ETF اتریوم را تایید کرد.

رگولاتورها می توانند از دو طریق به سرمایه گذاران اجازه دهند به ETF های بیت کوین و اتریوم دسترسی داشته باشند. اولین گزینه این است که به سرمایه گذاران واجد شرایط اجازه داده شود در ETF های بیت کوین خارجی سرمایه گذاری کنند، کاری که تایلند قبلاً در مارس سال جاری انجام داد. و اخیراً، تایلند یک ETF محلی بیت کوین را در ماه می تصویب کرد.

بیایید در مورد چند کشور دیگر در منطقه صحبت کنیم که تایید ETF ممکن است بر سرمایه کلی بازار کریپتو تاثیر بگذارد. به نظر می رسد که در حال حاضر بالقوه ترین کشورها برای تایید ETF کریپتو کره جنوبی، تایوان و شاید ژاپن و سنگاپور هستند.

کره جنوبی

این کشور دارای سطح گسترده ای از پذیرش رمزارز است. فقط یک واقعیت قابل ذکر است – در سه ماهه اول سال جاری، وون کره در ارزهای دیجیتال به حجم معاملات فیات در صرافی های متمرکز (456 میلیارد دلار) پیشرو بود، حتی از دلار آمریکا (445 میلیارد دلار) نیز پیشی گرفت.

با وجود آن، در ژانویه امسال، تنظیم کننده محلی ETF های محلی بیت کوین را رد کرد. اما وضعیت در آوریل تغییر کرد – سپس حزب دموکرات تایید ETF را به عنوان بخشی از کمپین خود اعلام کرد – و این حزب در انتخابات پارلمان محلی پیروز شد. با این حال، تایید ETF کریپتو در کره جنوبی حداقل به مقداری نیاز دارد…

Source link