هنگام ارزیابی پایداری مرکز داده، شیطان در جزئیات است | دانش مرکز داده

در دنیای ساده تر، در آغوش گرفتن پایداری مرکز داده انتخاب یک مرکز داده سبز برای میزبانی از بار کاری شما – به این معنی که تا حد ممکن انرژی را از انرژی های تجدیدپذیر تامین می کند – و نامگذاری آن در روز کار آسانی است.

اما در دنیای واقعی، میزان سبز بودن یک مرکز داده معین می تواند به طور قابل توجهی بر اساس عواملی مانند زمان روز و فصل سال متفاوت باشد. در نتیجه، ارزیابی پایداری مرکز داده مستلزم ارزیابی دقیق و جزئی الگوهای منبع انرژی به صورت مداوم است. شما نمی توانید به تنهایی به میانگین نرخ پایداری نگاه کنید تا بینش دقیقی در مورد سبز بودن یک مرکز داده برای بار کاری شما به دست آورید.

این حداقل یکی از نکات کلیدی تحقیقات جدید منتشر شده توسط Cirrus Nexus است، شرکتی که متخصص در نظارت است. هزینه های رایانش ابری و انتشار کربن برای دریافت خلاصه ای از گزارش و معنای آن برای کسب و کارهایی که به دنبال سبز نگه داشتن استراتژی مرکز داده خود هستند، به خواندن ادامه دهید.

ردیابی شدت کربن مرکز داده

این گزارش با عنوان «پاک‌ترین مناطق مرکز داده»، شدت کربن یک بار کاری معمولی (به طور خاص، یک سرور استاندارد مبتنی بر لینوکس همراه با یک هارد دیسک و یک پایگاه داده MySQL) را در مراکز داده مختلف که توسط ارائه‌دهندگان بزرگ ابر عمومی اداره می‌شوند، بررسی کرد.

شدت کربن معیاری است که نشان می‌دهد چقدر کربن آزاد می‌شود تا نیروی کار را تامین کند. همانطور که انتظار دارید، مراکز داده ای که انرژی را از آنها تامین می کنند انرژی های تجدید پذیرمانند باد و خورشید، اندازه گیری شدت کربن کلی کمتری نسبت به مراکز داده ای دارند که عمدتاً به سوخت های فسیلی متکی هستند.

با این حال، آنچه جالب است این است که طبق داده‌های Cirrus Nexus، سطوح شدت کربن واقعی در طول روز و همچنین در زمان‌های مختلف سال به طور چشمگیری متفاوت است.

به عنوان مثال، بر اساس این گزارش، مراکز داده مستقر در کالیفرنیا در طول روز، زمانی که معمولاً در منطقه آفتابی است و زمانی که انرژی خورشیدی 39 درصد از کل منابع انرژی مرکز داده را تشکیل می دهد، شدت کربن پایینی را تجربه می کنند. اما در شب، پنل‌های خورشیدی تاریک می‌شوند و منابع انرژی با کربن شدید مانند گاز طبیعی این تفاوت را ایجاد می‌کنند که منجر به نرخ‌های شدت کربن به طور قابل‌توجهی در طول شب می‌شود.

به همین ترتیب، با مقایسه یافته های این گزارش با مطالعه قبلی انجام شده در تابستان 2022، Cirrus Nexus تغییرات فصلی عمده ای در پایداری مرکز داده پیدا کرد. مراكز داده مستقر در مركز ايالات متحده در تابستان گذشته جزو پرمصرف‌ترين كربن‌ها بودند، اما به لطف افزايش در دسترس بودن نيروي بادي در ماه‌هاي سردتر، كمترين ميزان شدت كربن را در بين تمام مراكز داده ايالات متحده در زمستان گذشته تجربه كردند.

برای بهینه سازی پایداری مرکز داده، فراتر از میانگین فکر کنید

یافته‌های این گزارش از این جهت مهم هستند که در ارزیابی گزینه‌های پایداری مرکز داده، نیاز به بررسی بیشتر از میانگین شدت کربن مناطق مختلف مرکز داده را برجسته می‌کنند. فقط به این دلیل که یک مرکز داده یا مکان مرکز داده، نرخ های بالاتری از منبع انرژی پاک را گزارش می دهد، به این معنی نیست که در واقع انرژی پاک تری را برای بارهای کاری خاص شما به طور منظم ارائه می دهد.

در عوض، عواملی مانند زمانی از روز که حجم کاری شما بیشتر فعال است ممکن است به طور چشمگیری بر سبز بودن حجم کار تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر تقاضا برای آنها در طول روز به اوج خود برسد، حجم کاری میزبانی شده در کالیفرنیا ممکن است نسبتاً سبز باشد (زمانی که می توان آنها را تا حد زیادی با انرژی خورشیدی تامین کرد). اما اگر هنگام تاریکی هوا در کالیفرنیا ترافیک به اوج خود می رسد، احتمالاً حجم کاری شما کثیف تر است (از دیدگاه انرژی) از میانگین داده های پایداری مرکز داده شما که ممکن است نشان دهد.

در همین راستا، گزارش ارزش جابجایی بارهای کاری بین مناطق مرکز داده به منظور بهینه سازی پایداری را برجسته می کند. این واقعیت که مراکز داده برخی از مناطق در طول فصول خاص سبزتر از سایر فصول هستند، می تواند دلیلی برای جابجایی حجم کاری در طول یک سال به منظور استفاده از تنوع در دسترس بودن انرژی پاک باشد. به عنوان مثال، اگر برنامه‌های شما در طول زمستان در مرکز ایالات متحده میزبانی کنید، ممکن است سبزتر باشند، اما در تابستان که ساعات اوج نور روز به اوج می‌رسد، آن‌ها را به محلی آفتاب‌تر منتقل کنید.

در مجموع، مهم است که توجه داشته باشید که تحقیقات Cirrus Nexus فقط به شدت کربن یک نوع بار کاری و فقط به داده‌های مصرف انرژی از مراکز داده متعلق به ابرهای عمومی بزرگ توجه کرده است. بهینه سازی حجم کار برای کاهش مصرف انرژی و بررسی گزینه های میزبانی از ارائه دهندگان مرکز داده به غیر از ابرهای عمومی بزرگ نیز ممکن است به شما کمک کند تا شدت کربن بارهای کاری خود را بدون توجه به منطقه ای که در آن میزبانی می شوند، کاهش دهید.

با این حال، گزارش Cirrus Nexus اهمیت اصلی نگاه کردن به فراتر از میانگین ها را هنگام ارزیابی پایداری مرکز داده برجسته می کند. به جای آن به الزامات منحصر به فرد و الگوهای استفاده از حجم کاری خود فکر کنید، سپس ارزیابی کنید که چقدر با شیوه های منابع انرژی ساعت به ساعت و فصل به فصل مراکز داده مختلف هماهنگ هستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور