همگرایی خریدار آفریقای جنوبی Datacentrix | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت سرمایه گذاری خصوصی Convergence Partners گفت که یک شرکت آفریقای جنوبی را خریداری کرده است که شبکه های فناوری اطلاعات و مراکز داده را اداره می کند و شرط بندی کرده است که تقاضا برای چنین خدماتی در این قاره افزایش یابد.

Andile Ngcaba، رئیس Convergence، گفت که خرید Datacentrix ششمین مورد توسط این شرکت در سال گذشته است زیرا به استقرار صندوق 300 میلیون دلاری متمرکز بر فناوری آفریقا سرعت می بخشد. او بدون فاش کردن جزئیات مالی، گفت که این خرید بزرگترین است.

Ngcaba گفت: ظهور هوش مصنوعی، همراه با ابر، بلاک چین و وب 3 بزرگترین فرصت را برای آفریقا فراهم می کند. ما شاهد فرصت‌های هیجان‌انگیزی در این زمینه‌ها و همچنین سایر حوزه‌های تمرکز سرمایه‌گذاری خود از جمله مراکز داده، برج‌ها و فین‌تک هستیم.»

به گفته McKinsey & Company، حدود 796 میلیون نفر تا سال 2050 در آفریقا وارد نیروی کار خواهند شد که نیاز به افزایش اتصال برای انجام خدمات بانکی و خرید آنلاین را تشدید می کند. به گفته Ngcaba، برای خدمت به تعداد فزاینده جوانان، این قاره به 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد تا شکاف دیجیتالی را تا سال 2030 پر کند.

Ngcaba گفت که Convergence یک سال پیش 296 میلیون دلار برای خرید دارایی‌های فناوری آفریقا جمع‌آوری کرد و تقاضا برای تأمین مالی دارایی‌های دیجیتال از آن زمان «بسیار وسیع و زیاد» بود. Ngcaba گفت که Convergence همچنین در یک شرکت ردیابی خودرو C-Track و شرکت فین‌تک 42Markets سرمایه‌گذاری کرده است. در حال خرید Datacentrix از Alviva Holdings است.

Ngcaba گفت که این شرکت می تواند Datacentrix را در میان مدت لیست کند. او گفت که شرکت PE که دارای مدیرانی در آفریقای جنوبی، نیجریه و موریس است به زودی دفتری در کنیا افتتاح خواهد کرد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور