همکار ایده آل شما: چگونه با کمک هوش مصنوعی مولد یک محصول نوآورانه توسعه دهید

هوش مصنوعی مولد (GenAI) به سرعت در حال تبدیل شدن به هم تیمی روزمره ما است و در پشت صحنه به روش هایی کمک می کند که حتی ممکن است متوجه نباشیم. در سال 2023، یک نظرسنجی مک کینزی نشان داد که یک سوم سازمان ها به طور فعال از آن حداقل در یک حوزه تجاری مانند فروش یا حسابداری استفاده می کنند. اما مهم ترین پتانسیل برای تجارت در توسعه نرم افزار نهفته است.

هزینه های توسعه محصول

تصور کنید یک ایده عالی دارید. برای ایجاد یک محصول از آن، باید بازار را تجزیه و تحلیل کنید، متناسب با محصول و بازار پیدا کنید و متخصصان قوی از جمله توسعه دهندگان، طراحان و غیره را استخدام کنید. هر چه پروژه پیچیده تر باشد، به زمان بیشتری نیاز دارید. به طور متوسط، برنامه ریزی و معماری، همراه با توسعه و طراحی، می تواند 6-7 ماه طول بکشد، در حالی که آزمایش به 2-4 هفته دیگر نیاز دارد.

این فرآیند نه تنها زمان بر است، بلکه هزینه زیادی نیز دارد. هزینه دقیق به شدت به نوع محصول و جایگاه آن بستگی دارد. به طور متوسط، یک محصول ساده، مانند یک وب یا برنامه تلفن همراه با حداقل امکانات، می تواند برای یک تجارت بین 20000 تا 60000 دلار هزینه داشته باشد. برنامه های پیشرفته تر، ادغام شده با API های شخص ثالث، خدمات پشتیبان و پایگاه های داده، از 60000 تا 90000 دلار نیاز دارند. محصولی پیچیده که شامل برنامه‌های کاربردی با ویژگی‌های غنی با قابلیت‌های پیشرفته، نیازهای با امنیت بالا و بالقوه…

Source link