همکاری گوگل و مایکروسافت با شرکت های انرژی برای پاکسازی شبکه | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — گوگل و مایکروسافت با شرکت های انرژی پیوستند تا در سال آینده مبادله اعتبار ساعتی برای برق بدون کربن را آغاز کنند، حرکتی حیاتی در پیگیری آنها تا در نهایت مراکز داده خود را بدون سوخت های فسیلی متصاعد کننده گازهای گلخانه ای تامین کنند.

به گفته LevelTen Energy، غول‌های فناوری، همراه با Constellation Energy و AES Corporation، به توسعه پلتفرمی برای تجارت گواهی‌های به اصطلاح دانه‌ای – اعتبارات انرژی صفر کربن برای مکان‌های خاص در زمان‌های خاص – به عنوان قراردادهای آتی در بورس بین قاره‌ای کمک می‌کنند. ، توسعه دهنده پلتفرم تراکنش های انرژی که ابتکاری را رهبری می کند که اتحاد تجارت گواهی دانه ای نامیده می شود.

شرکت‌های فناوری می‌توانند اعتبارات انرژی پاک را برای ساعت‌ها و فصول مورد نیاز خود بخرند – و همچنین اعتبارات اضافی را که نمی‌فروشند، بفروشند. در نهایت، هر کسی می‌تواند اعتبار بخرد یا بفروشد و هدف این است که قراردادها به تولید انرژی بدون کربن در زمان‌هایی که شبکه به آن بیشتر نیاز دارد کمک کند.

این به هدایت سرمایه گذاری های انرژی پاک به طور مستقیم در شبکه هایی که مراکز داده و سایر خریداران شرکتی از آنها استفاده می کنند کمک می کند. برایس اسمیت، مدیر اجرایی LevelTen، گفت که برای انرژی بدون کربن برای ساعات مشخصی از روز و زمان‌های سال حق بیمه پرداخت کند. شرکت‌ها مایلند برای ایجاد مشوق‌ها حق بیمه بپردازند تا اطمینان حاصل کنند که انرژی کربن صفر در طول بعد از ظهرهای گرم تابستان یا بعد از غروب خورشید در دسترس است. میسون امنت، معاون ارشد سیاست عمومی در شرکت Constellation Energy Corp.، بزرگترین تولیدکننده انرژی بدون کربن در ایالات متحده به لطف ناوگان انرژی هسته ای، گفت که این حق بیمه ها در طول زمان با عرضه جدید کاهش می یابد.

ما نیاز به ارسال سیگنال های قیمت داریم اسمیت گفت: برای تولید انرژی پاک در تمام ساعات روز در همه مکان‌ها. شکی وجود ندارد که تقاضا در چندین گیگاوات است و این موضوع بسیار سریع است که ما می توانیم تطابق خریدار و فروشنده را افزایش دهیم.

تا کنون، خریداران عمده نیرو مانند شرکت های فناوری که مراکز داده را اداره می کنند، اعتبارات انرژی پاک را به صورت سالانه تهیه کرده اند. این اعتبارات شامل جزئیات اساسی درباره زمان و مکان تولید انرژی بدون کربن است، از جمله بازار انرژی، ماه و سال. در عمل، این بدان معناست که یک کاربر بزرگ انرژی در ساحل شرقی که عمدتاً به شبکه ای با استفاده از سوخت های فسیلی در سال 2023 متکی است، می تواند این انتشارات را با استفاده از اعتبارات انرژی خورشیدی تولید شده در نوادا در سال 2023 جبران کند.

با این حال، اعتبارات سنتی انرژی های تجدیدپذیر مانند آن، نتوانسته اند به وعده خود مبنی بر جابجایی انرژی از نیروگاه های سوخت فسیلی آلاینده عمل کنند. در بسیاری از نقاط، ساخت مزارع بادی و خورشیدی در مقایسه با نیروگاه های زغال سنگ و گاز ارزان تر است. این بدان معناست که خرید اعتبارات انرژی تجدیدپذیر به ندرت انگیزه ایجاد منابع انرژی پاک را برای جایگزینی منابع کثیف ایجاد می کند.

خرید بخش‌های ساعتی اعتبار برای مکان‌های خاص می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند، اگرچه این بستگی به نحوه ساختار بازار دارد تا اطمینان حاصل شود که خریدها واقعاً منجر به کاهش انتشار می‌شوند.

هفته گذشته، ایالات متحده به یک قرارداد سازمان ملل پیوست تا هر ساعت مصرف برق را با منابع بدون کربن مطابقت دهد. اعضای اتحادیه تجارت گواهی گرانولار در بیانیه ای که با آن به اشتراک گذاشته شد، گفتند که ارزش گذاری برای اعتبارات ساعتی، انگیزه هایی برای ساختن انرژی پاک در جایی و زمانی که بیشتر نیاز است ایجاد می کند. بلومبرگ گرین.

جیسون تاندرمن، مدیر عامل LevelTen گفت که اعضای اتحاد قصد دارند دو نوع حراج سه ماهه را برای فروش اعتبارات به صورت نوار فصلی راه اندازی کنند که به عنوان قراردادهای آتی در بورس بین قاره ای، همراه با قراردادهای لحظه ای ساعتی معامله می شود.

مانند هر کالای دیگری در بورس، این قراردادها را می توان تا زمان انقضا معامله کرد – یا در این مورد، تا زمانی که مالک اعتبارات خود را برای بانکداری آنها برای اهداف انرژی پاک خود بازنشسته کند. سه سطل اعتبار وجود خواهد داشت: آنهایی که توسط پروژه های بادی، خورشیدی و باتری ایجاد می شوند. آنهایی که توسط هسته ای و آبی; تاندرمن گفت و آنهایی که به ذخیره سازی مستقل متصل هستند. در نهایت، دومی ممکن است شامل هیدروژن سبز تولید شده از منابع انرژی پاک تایید شده باشد.

LevelTen که در سال 2016 تشکیل شد، بزرگترین پلتفرم را برای اجرای قراردادهای خرید برق برای پروژه های تجدیدپذیر اجرا می کند. این بازار به کاهش زمان لازم برای توسعه‌دهندگان انرژی‌های تجدیدپذیر و خریداران شرکت‌ها برای دستیابی به قراردادهای بلندمدت انرژی از پروژه‌های خورشیدی و بادی به حداقل هشت هفته از حداقل 18 ماه کمک کرده است.