هزینه مبارزه و چالش های زیست محیطی با دوقلوهای دیجیتال | دانش مرکز داده

با افزایش فناوری‌های ابری و هوش مصنوعی، تقاضای مرکز داده در حال افزایش است. در واقع، طبق گزارش CBRE، عرضه در بازارهای اولیه 738.2 مگاوات (19.2 درصد) نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و هوش مصنوعی بخش بزرگی از این تقاضا را افزایش می دهد. از آنجایی که تسهیلات خود را برای ارائه سریعتر ظرفیت بیشتر آماده می کنند، از آنها نیز خواسته می شود تا این کار را در چارچوب محدودیت های مالی و در حین رعایت مقررات ESG آتی انجام دهند. دوقلوهای دیجیتال ممکن است کلیدی برای هدایت این فشارهای مرکز داده باشند.

فشارهای نظارتی جدید

در سال 2022، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که قوانینی را ایجاد می کند و روشی را که سازمان ها برای افشای اطلاعات مرتبط با آب و هوا ارائه می کنند، استاندارد می کند. این بدان معناست که شرکت‌ها ملزم به افشای ریسک‌های بااهمیت، از جمله ریسک‌های فیزیکی و ریسک‌های گذار، مربوط به تغییرات آب و هوایی خواهند بود. در بهار 2024، این قوانین قرار است نهایی شوند. اگر این استانداردسازی چیزی شبیه دستورالعمل بهره‌وری انرژی اتحادیه اروپا (EED) و دستورالعمل گزارش‌دهی پایداری شرکتی (CSRD) باشد، شرکت‌های بزرگ ملزم خواهند بود میزان مصرف کربن خود را از دیدگاه مستقیم و غیرمستقیم افشا کنند.

برای یک مرکز داده – یا یک سازمان متکی به یک مرکز داده – این احتمالاً به این معنی است که هر انتشار باید در نظر گرفته شود. این باید در سطح دانه ای انجام شود. به عنوان مثال، اگر سرور جدیدی برای افزایش ظرفیت خریداری شود، کربن مرتبط با حمل و نقل، نگهداری، تخریب و غیره سرور باید گزارش شود.

این ناتوانی جدید شرکت‌ها در فشار دادن انتشار گازهای گلخانه‌ای به پایین دست، یک تغییر صنعتی عظیم است، اما چیزی نیست که باید از آن ترسید. با داشتن دانش عمیق تر از انتشار کربن و چرخه عمر تجهیزات و سخت افزار، تأسیسات می توانند استراتژی هایی برای افزایش کارایی ایجاد کنند. این نه تنها از منظر محیطی بهتر است، بلکه نتیجه نهایی را نیز بهبود می بخشد – و چیزی است که دوقلوهای دیجیتال مرکز داده می توانند به آن کمک کنند.

حذف، از کار انداختن، تغییر کاربری

حتی در پایان چرخه عمر یک محصول، انتشار کربن در ارتباط با از کار افتادن وجود دارد. به همین دلیل است که با هر استراتژی زیست‌محیطی، سازمان‌ها باید به دنبال برنامه‌ای برای استفاده مجدد و بازیافت مرکز داده باشند تا انتشارات مربوط به خرید، حمل و نقل و نگهداری سخت‌افزار جدید را جبران کنند.

حتی اگر کل واحدهای مرکز داده قابل استفاده مجدد نباشند، امکانات یا شرکای فناوری می‌توانند به دنبال فرصت‌هایی برای استفاده مجدد از برنامه‌ها، قطعات و اجزای خاص سطح پایین باشند که هنوز عمر دارند.

در نهایت، مراکز داده ای که به دقت بر استفاده مجدد یا از کار انداختن هر قطعه سخت افزار نظارت می کنند، می توانند انتشار مستقیم و غیرمستقیم آنها را مطابق با الزامات قانونی جدید بالقوه ردیابی کنند. با این حال، به دست آوردن نظارت بر هر قطعه سخت افزاری به هیچ وجه کار ساده ای نیست. خوشبختانه، فناوری برای تسهیل فرآیند در دسترس است. به عنوان مثال، یک دوقلو دیجیتال – یک کپی مجازی از یک مرکز داده فیزیکی – زیرساخت فیزیکی در محل را نشان می دهد و حتی می تواند برای ردیابی دارایی ها برای استفاده مجدد در خلیج بارگذاری مجازی و سپس هدایت مجدد استقرار استفاده شود.

استفاده از دوقلو دیجیتال برای باز کردن پایداری، کارایی هزینه

مزیت زیست محیطی استقرار الف دیجیتال دوقلو بسیار فراتر از ردیابی دارایی ها است. با استفاده از این فناوری، مدیران تاسیسات می توانند سخت افزار مرکز داده را تجزیه و تحلیل کنند. تنظیمات و به‌روزرسانی‌ها را به‌صورت مجازی، قبل از اجرای تغییرات در سایت. این یک بستر آزمایشی برای بررسی پایدارترین گزینه ها برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه ایجاد می کند.

یک دوقلو دیجیتالتوانایی تیo فراهم کند جگزارش های سفارشی و داشبوآrds همچنین به داده ها کمک می کند مدیران مرکز makمطلع شد، از برفتصمیمات ناتوان – و همچنین ردیابی اطلاعات لازم برای مقررات آتی.

فراتر از فشارهای محیطی و ظرفیت، صنعت مرکز داده با بودجه های فشرده و افزایش هزینه های انرژی دست و پنجه نرم می کند. دوقلوهای دیجیتال می توانند به کاهش تأثیر این امر کمک کنند و در عین حال مزایای سبز را نیز درک کنند. بود قبلا، پیش از این دیدن این گرفتن محل در داخل امکانات مثلا، یکی از بزرگترین مشاغل تجاری املاک و مستغلات و خدمات در جهان است یک دوقلو دیجیتال را برای یک مشتری خدمات مالی مستقر کرد. با ادغام یک دوقلو دیجیتال، سازمان می تواند نظارت کنید داده های زنده و فن آوری را در داخل تعبیه کنید آن فرآیندهای موجود در سراسر برنامه های تعمیر و نگهداری و استقرار جدید، و همچنین برنامه ریزی پروژه با ظرفیت بزرگتر. تسهیلات مآنجرها می توانند مصرف انرژی را ردیابی کرده و کارایی را بهینه کنند. در نتیجه، شرکت خدمات مالی توانست بازده انرژی را تا 81 درصد افزایش دهد و فشارهای محیطی بر آن را به حداقل برساند. این به نوبه خود منجر به صرفه جویی 1.15 میلیون دلاری در هزینه های انرژی در یک دوره دو ساله شد.

بهبود طول عمر و کارایی

پیش از یک سال دیگر با محدودیت‌های مالی سخت و بررسی‌های زیست‌محیطی، مراکز داده‌ای که دوقلوهای دیجیتالی را به کار می‌گیرند، خود را در حال بهبود وضعیت می‌دانند.سرعت و کارایی امکانات آنها. به طور خلاصه، این به این دلیل است که دوقلوهای دیجیتال به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا تصمیمات سازگارتر با محیط زیست را اتخاذ کنند که هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد. و با دسترسی به دوقلوهای دیجیتال، سازمان‌ها می‌توانند عملکرد، عملکرد و مسائل بالقوه همان سخت‌افزار را نظارت کنند و تصمیماتی اتخاذ کنند که طول عمر کلی فناوری‌ها را در مرکز داده بهبود بخشد. مزایای محیطی، بهره وری و بهبود طول عمر همه تاکتیک های کلیدی برای به حداکثر رساندن هستند ظرفیت زمانی که شرکت ها به مراکز داده متکی هستند بیشتر از همیشه.


دیو کینگ مدیر ارشد بازاریابی محصول در سیستم های طراحی آهنگ.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور