هزینه باج افزار Rackspace به نزدیک به 12 میلیون دلار افزایش یافت | دانش مرکز داده

افشای اطلاعات مالی ارائه شده در سال گذشته نشان می دهد که Rackspace Technology به دنبال حمله باج افزار دسامبر سال گذشته به یکی از سرورهای Microsoft Exchange میزبانی شده خود، به افزایش هزینه ها و زیان های خود ادامه داده است. تاکنون، هزینه های حادثه به هشت رقم افزایش یافته است.

Rackspace یک ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری مستقر در تگزاس است که عمدتاً برای مشاغل کوچک و متوسط ​​(SMB) است و از اظهار نظر درباره این داستان در مورد صورت‌های مالی خود خودداری کرد. در 2 دسامبر 2022، یک حمله باج‌افزاری خدمات ایمیل هزاران مشتری SMB خود را از طریق آسیب‌پذیری روز صفر ProxyLogOn (CVE-2021-26855) مختل کرد، که به دلیل نگرانی‌های عملیاتی با به‌روزرسانی، آن را اصلاح نکرده بود.

طبق گزارش 10-Q آن، تا مارس سال جاری، هزینه‌های مربوط به باج‌افزار Rackspace به 3.2 میلیون دلار، شامل هزینه‌های اصلاح، هزینه‌های قانونی و سایر خدمات حرفه‌ای رسید. پرونده 10 Q بعدی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) گزارش داد که هزینه های سه ماهه اول مربوط به حادثه امنیت سایبری 1.7 میلیون دلار و سه ماهه دوم 4.9 میلیون دلار بوده است که مجموع هزینه های جدید برای بازیابی را به 6.6 میلیون دلار می رساند. .

به سرعت به جدیدترین 10-Q شرکت Rackspace Technology بروید و این شرکت 5 میلیون دلار دیگر به این آمار اضافه کرده است، با این هشدار که شرکت انتظار پرداخت بیمه سایبری 5.4 میلیون دلاری را دارد. اما حتی با بررسی کامل بیمه، Rackspace همچنان حداقل 6 میلیون دلار صورتحساب مربوط به این حمله باج‌افزار منفرد را بر اساس افشای خود دریافت کرده است.

مطالب پیشنهادی  اپل تا سال 2024 تراشه ها را از کارخانه ایالات متحده تهیه می کند | دانش مرکز داده

فراتر از هزینه‌ها، در یک افشای مالی در ماه اوت، Rackspace گزارش داد که قبلاً بیش از 10.8 میلیون دلار خسارت در رابطه با حادثه باج‌افزار متحمل شده است و نام آن در چندین پرونده قضایی پس از مصالحه ذکر شده است.

برای شرکتی به بزرگی Rackspace، هزینه های مقابله با این حمله سایبری بخش کوچکی از تجارت کلی آن است. طبق اطلاعات مالی آن، علیرغم حادثه سایبری باج افزار، هنوز آنقدر پول در خزانه این شرکت وجود داشت که با استفاده از ۷۷ میلیون دلار پول نقد در دست، در مجموع ۲۲۲ میلیون دلار خرید سهام تا جولای سال جاری تامین شد.

سایر شرکت‌هایی که قربانی حملات باج‌افزاری می‌شوند ممکن است از نظر مالی در موقعیت خوبی برای مقابله با پیامدهای طولانی مدت نباشند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور