هر آنچه در مورد استفاده از اکسیر برای توسعه وب باید بدانید

عکس پروفایل نویسنده

@usmankhalid86عثمان خالد

تحلیلگر تحقیقاتی با عطش فناوری.

“برنامه نویسی مربوط به چیزی نیست که شما می دانید ؛ بلکه درمورد چیزی است که می توانید بفهمید.”

در حالی که هنوز در بین زبان های برنامه نویسی یک ستاره بزرگ نیست ، محبوبیت اکسیر به آرامی اما مطمئناً در حال افزایش است. به خصوص ، وقتی نوبت به کار با برنامه هایی می رسد که حجم بالایی از داده ها را تولید می کنند ، توسعه اکسیر یک نجات دهنده در میان گودال توسعه دهنده است.

اکسیرلانگ چیست؟

این برنامه توسط Erlang ، یک زبان برنامه نویسی ساخته شده توسط اریکسون برای تقویت ارتباطات از راه دور خود ، و برای غول مخابراتی کاملاً سودمند بود. با این حال ، Erlang هنوز به دلیل عدم آشنایی Syntax با سایر بازیکنان مانند Ruby ، ​​Java یا Python ، در لیست بهترین زبان های برنامه نویسی قرار نگرفت.

با این حال ، یکی از توسعه دهندگان Ruby (خوزه والیم) این توانایی را دید و یک زبان برنامه نویسی جدید ، اکسیر ایجاد کرد. تمام ویژگی های Erlang را که توسط نبرد آزمایش شده است ، همراه با نحوی مدرن و شبیه روبی داشت. توسعه اکسیر بسیار مقاوم در برابر خطا است و اجازه می دهد تا با همزمانی بالا و تاخیر کم داشته باشید.

مزایای توسعه اکسیر

یک زبان منحصر به فرد

همانطور که در بالا بحث شد ، زبان اکسیر مبتنی بر Beam (Erlang VM) است که توسط غول های فناوری مانند WhatsApp ، Ericsson و IBM پیاده سازی شده است. آفرینش خوزه والیم …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>