هدف آدانی در کسب و کار مرکز داده بزرگ است | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — Adani Enterprises، گل سرسبد میلیاردر گوتام آدانی، در سه سال آینده حدود 1.5 میلیارد دلار برای کسب و کار مراکز داده نوپای خود هزینه خواهد کرد، زیرا تمرکز رشد در شرکت هندی پس از یک حمله کوتاه فروشنده که آن را در ماه‌ها به طول انجامید، بازمی‌گردد. کنترل آسیب.

جوگشیندر سینگ، مدیر ارشد مالی شرکت آدانی، انتظار می‌رود هزینه سرمایه‌ای سالانه در تجارت مرکز داده، به نام AdaniConnex – یک سرمایه‌گذاری مشترک با ارائه‌دهنده مرکز داده جهانی EdgeConnex، در سال جاری و همچنین دو سال آینده حدود 500 میلیون دلار باشد. به تحلیلگران با توجه به تشکیل پرونده اواخر چهارشنبه گفت.

این شرکت در حال برنامه ریزی برای ساخت 9 مرکز داده و هدف قرار دادن ظرفیت کل 1 گیگاوات تا سال 2030 است. این زیرساخت برای تقاضای رو به رشد خدمات دیجیتال در کشور 1.4 میلیارد نفری که در حال حاضر بزرگترین شرکت های جهانی مانند Amazon.com Inc را جذب کرده است، فراهم می کند. و گوگل

AdaniConnex که تاکنون تنها یک مرکز داده عملیاتی در چنای دارد، طبق ارائه سرمایه گذار در 2 نوامبر، تقریباً دو سوم ساخت و ساز در تأسیسات نویدا و حیدرآباد را تکمیل کرده است.

توسعه فاز 2 چنای نیز در حال انجام است در حالی که تملک زمین برای حیدرآباد و ناوی بمبئی در حال انجام است. این شرکت سرمایه گذاری مشترک 213 میلیون دلار بدهی در ژوئن افزایش داد.

انکوباتور گروه

واحد مرکز داده یکی از کسب‌وکارهای جدید برای شرکت‌های آدانی، مرکز رشد این گروه است. در این ماه به دلیل کاهش درآمد حاصل از تجارت سنتی زغال سنگ در حالی که کسب و کارهای جدیدتر عملکرد بهتری داشتند، این شرکت درآمد قابل توجهی داشت.

آخرین راهنمای هزینه های سرمایه از سوی CFO نشان می دهد که گسترش سریع در شرکت پورت به نیروگاه که بخش عمده ای از سال جاری را صرف بهبودی پس از ادعاهای بمب گذاری شده هیندنبورگ در مورد کلاهبرداری شرکتی در ژانویه کرده است، دارد. سینگ در سه ماهه گذشته هزینه های اندکی کمتری را برای مراکز داده نشان داده است.

گروه آدانی که در یک ولگردی وحشیانه در حال گسترش بود تا زمانی که ضربه کوتاه فروشنده آن را وارد بحران کرد، بارها اتهامات هیندنبورگ را رد کرده است.

گروه آدانی در ماه‌های اخیر با خرید GQG Partners در چندین شرکت آدانی و بانک‌ها که قراردادی به ارزش 3.5 میلیارد دلار برای بازپرداخت سرمایه‌گذاری امضا کردند، عقب‌نشینی کرده است.

آژانس مالی توسعه دولت ایالات متحده در این هفته 553 میلیون دلار از پروژه بندر خود در سریلانکا حمایت مالی کرد که نشان‌دهنده آخرین تأیید برای این مجموعه است.