هاری به بیس: هوش مصنوعی در سیستم های مالی می تواند دموکراسی را تهدید کند

یووال نوح هراری می‌گوید هوش مصنوعی باید برای هوش بیگانه باشد، بانک‌ها و دولت‌ها باید پول بیشتری برای ایجاد اعتماد ایجاد کنند و بیت‌کوین بد است زیرا بر پایه بی‌اعتمادی ساخته شده است.

یووال نوح هراری، مورخ و نویسنده می گوید که هوش مصنوعی مانند یک هوش بیگانه است که می تواند به یک بحران سیاسی و اجتماعی منجر شود و پایان دموکراسی را به همراه داشته باشد.

هراری در آخرین جلسه اجلاس نوآوری بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS) در روز سه‌شنبه، توضیح داد که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند از طریق سیستم مالی جامعه را در آینده‌ای تاریک که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را درک کند یا پاسخگو باشد، ویران کند.

راه‌حل‌های او شامل ایجاد مؤسسات خوب برای تنظیم و نظارت بر هوش مصنوعی و اجازه دادن به بانک‌ها و دولت‌ها برای «ایجاد پول به هر میزان که دوست دارند» در آینده تحت سلطه «پول الکترونیکی» که نباید بیت‌کوین باشد، بود، زیرا به قول او، بیت‌کوین «است. پولی که بر اساس بی اعتمادی به دولت ها و بانک ها ساخته شده است.

“چه اتفاقی می افتد اگر […] هيچ كس […] آیا دیگر امور مالی را درک می کند زیرا هوش مصنوعی آن را بسیار پیچیده کرده است؟ این می تواند منجر به یک بحران سیاسی و اجتماعی شود که قبلاً هرگز با آن مواجه نشده بودیم. این می تواند منجر به تغییر قدرت از انسان به الگوریتم ها به اشکال هوش بیگانه شود.

یووال نوح هراری، اجلاس نوآوری BIS، می 2024

مردم…

Source link