نکاتی ساده برای نظارت بر عملکرد برنامه موفق

عکس پروفایل نویسنده

@هنریجینهنری جین

من هنری هستم ، یک توسعه دهنده و مشاور تمام عیار که نمی تواند جلوی چیزهای جدیدش را بگیرد.

شما بالاخره زنده رفتید ، تبریک می گویم! حالا چی؟

معرفی

در گذشته ، کد و زیرساخت ها توسط سازمان های کاملاً جداگانه ای اداره می شدند. در حالی که IT سرورها را تنظیم می کند ، توسعه دهندگان کد نوشتند. توسعه دهندگان اشکالات را برطرف کردند ، در حالی که IT از زیرساخت ها استفاده می کرد. با این حال ، با گرایش به سمت DevOps و افزایش دسترسی Platform-as-a-Service (PaaS) ، همپوشانی فزاینده ای بین Dev و IT وجود دارد. برای توسعه دهندگان ، این می تواند مراقبت از زیرساخت ها باشد ، کاری کاملاً متفاوت از برنامه استاندارد برنامه.

به عنوان یک توسعه دهنده پشته ای ، من مجبور شده ام مسئولیت های مربوط به زیرساخت را از جمله نظارت بر برنامه های تولید بیشتر و بیشتر کنترل کنم. ما فقط با سیستم مدیریت یادگیری مبتنی بر Next.js برای HP Foundation به آدرس https://www.life-global.org زندگی کردیم. به عنوان یک رهبر تیم توسعه دهنده ، من در حال تحقیق درباره چگونگی پشتیبانی و نگهداری بهتر برنامه از طریق معیارها بوده ام.

در این مقاله ، من سه معیار اساسی را که فکر می کنم مهم هستند ، بیان خواهم کرد: زمان پاسخ ، میزان خطا و معاملات آهسته. این موارد به ویژه برای توسعه دهندگان مرتبط هستند. برای هر معیار ، من توضیح خواهم داد که چیست ، چرا باید مراقبت کنید و نحوه نظارت بر آن در هر دو Azure …