نمودار حافظه خود را برای تشخیص مشکلات حافظه در iOS ایجاد کنید

عکس پروفایل David Grigoryan Hacker Noon

@دیویدگدیوید گریگوریان

مهندس نرم افزار / توسعه دهنده iOS

در کنفرانس اخیر WWDC 2018 در iOS Memory Deep Dive جلسه اپل رویکردهای مختلفی را نشان داده است که به ما امکان می دهد مشکلات مربوط به حافظه برنامه را رفع اشکال کنیم. یکی از آنها نمودار حافظه اشکال زدایی همانطور که از نام آن استفاده می شود ، اشیا every هر برنامه را ضبط می کند و آن را به صورت یک نمودار زیبا و راحت با گره ها و روابط بین آنها نشان می دهد. اگر قبلاً از این ویژگی در اینجا استفاده نکرده اید ، چگونه به نظر می رسد:

نکته جالبی که در آن جلسه ذکر شد ، توانایی صادر کردن نمودار حافظه برای پرونده با آن است * .اطلاعات پسوند و سپس این فایل را برای اشکال زدایی بیشتر بین هم تیمی های خود به اشتراک بگذارید. متأسفانه ، شما نمی توانید این نمودار را از باینری ارسال شده * بازیابی کنید ، بنابراین اگر در برنامه خود رفتار نامشخصی دارید نمی توانید اطلاعات دقیق وضعیت برنامه خود را ببینید.

* مگر اینکه برخی از خرابی ها و علامت های اشکال زدایی (dSYM) را فعال کنید. در این حالت می توانید فایل .crashlog را به Xcode صادر کرده و اشکال زدایی را ادامه دهید.

چند نکته قابل توجه است. گاهی اوقات نمودار حافظه Xcode روابط کاملی بین اشیا نشان نمی دهد. به عنوان مثال ، تصور کنید ما در حافظه اشیایی داریم که دارای چنین روابطی هستند:

اینجا معلم شی توسط دانشجو از طریق دو زمینه (someStorableObj، _معلم) و آن…

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور