نزدک با آمازون شریک می شود تا تجارت بازار را به فضای ابری منتقل کند

(بلومبرگ) — Nasdaq Inc با Amazon.com Inc شریک شد تا مبادلات خود در آمریکای شمالی را از سال 2022 به ابر منتقل کند.

این اقدام جدیدترین اقدام در میان صرافی هایی است که شروع به گسترش به سمت نرم افزارهای مبتنی بر ابر و تجزیه و تحلیل داده ها کرده اند. در اوایل این ماه، شرکت آلفابت، گوگل با شرکت CME Group Inc. قراردادی منعقد کرد تا به اپراتور مبادله مشتقات کمک کند تا داده‌ها و خدمات پاکسازی خود را به Google Cloud منتقل کند، سپس در نهایت به تجارت و سایر بازارها بپردازد.

بر اساس بیانیه روز سه‌شنبه، اما نزدک معاملات را در فضای ابری آغاز خواهد کرد و با نزدک MRX، یکی از صرافی‌های اختیار معامله، شروع می‌کند.

در حالی که انتقال بازارهای سرمایه به پلتفرم‌های مبتنی بر ابر می‌تواند به مبادلات کمک کند تا هزینه‌ها را کاهش دهند و برای سال‌ها به عنوان یک هدف از راه دور حفظ شده است، چالش‌های فناوری بسیار زیاد است. معاملات مدرن سهام، اوراق خزانه، معاملات آتی و سایر دارایی‌ها بسیار سریع است – با سرعتی که گاهی اوقات در نانوثانیه یا میلیاردم ثانیه اندازه‌گیری می‌شود – و صرافی‌ها سعی می‌کنند اطمینان حاصل کنند که همه بازیگران بازار به‌روزرسانی قیمت و سایر داده‌های حیاتی را همزمان دریافت می‌کنند. . راه حل های ابری معمولی برای تطبیق با آن ساخته نشده اند.

نزدک و آمازون فاش کردند که پلتفرم جدیدی را توسعه داده‌اند که در مرکز داده اولیه نزدک در Carteret، نیوجرسی زندگی می‌کند.

در بیانیه آمده است: هسته اصلی انتقال Nasdaq به AWS، AWS Outposts خواهد بود که زیرساخت‌ها، سرویس‌ها، APIها و ابزارهای AWS را تقریباً به هر مرکز داده، فضای هم‌مکانی یا تأسیسات داخلی گسترش می‌دهد. Nasdaq قصد دارد AWS Outposts را مستقیماً در شبکه اصلی خود بگنجاند تا قابلیت‌های محاسباتی لبه با تأخیر بسیار پایین را ارائه دهد.

رایانش ابری به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا پردازش رایانه و ذخیره‌سازی داده‌ها را به شرکت‌های بزرگ فناوری برون سپاری کنند تا اینکه سیستم‌های داخلی را راه‌اندازی کنند. یکی از سریع ترین حوزه های در حال رشد صنعت فناوری بوده است. آمازون خود پیشرو در فضا و همچنین شرکت مایکروسافت و هلدینگ گروه علی بابا چین است.