نحوه کار مراکز داده با Utilities برای بهبود در دسترس بودن نیرو

برای سال های زیادی، اپراتورهای مرکز داده تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفتند قدرت به عنوان یک موضوع داخلی: چگونه کابل ها را به جایی که نیاز دارند راه اندازی کنیم، چگونه کارایی مصرف برق (PUE) را بهبود دهیم، و چگونه مدیریت توان را بهتر نظارت کنیم. اما اکنون توجه به بیرون معطوف شده است. مشکلات برق مدرن همه در مورد چگونگی به دست آوردن انرژی بیشتر برای مرکز داده، نحوه اضافه کردن منابع تجدیدپذیر و نحوه کار بهتر با خدمات شهری است.

ریزشبکه هابرای مثال، ممکن است فرصتی برای رسیدگی به بار شبکه و تبدیل مراکز داده به شهروندان شبکه بهتر ارائه دهد. با این حال، اجرای چنین طرح‌هایی می‌تواند دشوار و پرهزینه باشد، زیرا مرکز داده و ابزارها از هم جدا هستند. آنچه در حال ظهور است نیاز به همکاری استراتژیک بین توسعه دهندگان مرکز داده و اپراتورهای شبکه است.

آلن شور، مدیر ارشد بازرگانی در متخصص میکروگرید Enchanted Rock، گفت: «مراکز داده و شرکت‌های خدماتی دارای فرهنگ‌های کاملاً متضادی هستند.

اپراتورهای مرکز داده ممکن است انتظار خدمات سریع از شبکه را داشته باشند. اما آنها تنها یک صدا در یک زیرساخت قدرت به سرعت در حال تغییر هستند. اکثر تاسیسات از همه طرف توسط مصرف کنندگان، صنعت و تنظیم کننده. آنها در طول چند سال گذشته نسبت به 50 سال گذشته مجبور بوده اند با تغییرات بیشتری کنار بیایند.

ریک ریس، مدیر مشاوره در گروه مشاوره ARC گفت: بازارهای جدید برای انرژی عمده فروشی، ظرفیت و خدمات جانبی تأثیر قابل توجهی بر عملکرد شبکه های برق و پیامدهای مالی برای تأمین کنندگان انرژی و مصرف کنندگان انرژی دارند.

مربوط:آیا مراکز داده در گزارش انرژی جدید به کنگره نمرات خوبی دریافت خواهند کرد؟

درک جهان سودمند

در امسال دنیای مرکز داده نمایشگاه و کنفرانس در واشنگتن دی سی، شور توضیح داد که جهان ابزار چگونه کار می کند و چه چیزی برای آن مهم است. او گفت که شبکه پیچیده ترین ماشین در جهان است. باید عرضه و تقاضا را به طور مداوم متعادل کند. یک خطا می تواند آنقدر فاجعه بار باشد که حل آن هفته ها طول بکشد.

در نتیجه، اپراتورهای شبکه و شرکت های آب و برق تمایل به داشتن طرز فکر محافظه کارانه دارند. آن‌ها باید شبکه‌های خود را برای بدترین سناریوها مانند طوفان‌های زمستانی Uri و Elliott طراحی کنند، جایی که شرکت‌های برق مجبور بودند برای جلوگیری از فروپاشی شبکه، قطعی‌های چرخشی را اعمال کنند. آنها همچنین باید قدرت کافی را برای پیک های تقاضای پیش بینی شده ترتیب دهند تا هرگز کوتاهی نکنند.

وقتی نوبت به افزایش نیرو می‌رسد، بعید است که فرش قرمز را برای مرکز داده‌ای که 10 مگاوات اضافی و یک اتصال جدید انتقال می‌خواهد پهن کنند.

Schurr می‌گوید: «سازمان‌های برق به یک اتصال متقابل به عنوان یک تعهد بلندمدت فکر می‌کنند که ممکن است بسیار بیشتر از عمر یک مرکز داده باشد.

مراکز داده کار با Utilities

مایکل دوناهو، مدیر توسعه کسب و کار در کومولوس دیتا، در مورد اینکه چگونه مراکز داده و شرکت های خدماتی می توانند تلاش های خود را هماهنگ کنند، خوش بین است.

او گفت: «برخی می ترسند که قدرتمان تمام شود، اما ما چنین چیزی را محتمل نمی دانیم. برای مراکز داده کار کردن و ادغام با شبکه کاملاً امکان پذیر است.

او با نمایش منطقه برق ERCOT در تگزاس از ادعای خود در مورد در دسترس بودن برق حمایت کرد. او گفت که قیمت ها به جز چند ساعت در سال نسبتا پایین است. اوج‌های ناگهانی و قیمت‌های شدید در آن نقاط باعث می‌شود برخی نگران کمبود برق باشند، اما در بیشتر سال‌ها، بیش از اندازه کافی وجود دارد.

دونوهو افزود، تگزاس به عنوان الگویی از چگونگی مقابله این کشور با افزایش تقاضای برق عمل می کند. در حالی که اکثر شرکت‌های برق برای چند دهه هیچ رشدی در بار برق نداشته‌اند، ایالت رشد بار ثابتی را تجربه کرده است. با این حال، شبکه نسبتاً خوب از پس آن برآمده است. تگزاس همچنین به طور پیوسته تولیدات بادی و خورشیدی زیادی را اضافه می کند و در عین حال نیروگاه های زغال سنگ خود را به تدریج بازنشسته می کند.

دونوهو گفت: «مشکل واقعاً مربوط به آشنایی است. کارمندان شرکت‌های آب و برق خارج از تگزاس 20 سال است که با افزایش بار مواجه نشده‌اند. اما اکنون به دلیل هوش مصنوعی، گسترش مرکز داده و وسایل نقلیه الکتریکی با رشد عظیمی روبرو هستند.

در ERCOT، قیمت ها در بیشتر ایام سال حدود 25 دلار به ازای هر کیلووات است. اما گاهی اوقات در طول تابستان، ممکن است تا 4000 دلار در هر کیلووات افزایش یابد.

دونوهو می‌گوید: «چند صد ساعت اوج قدرت در سال باعث ایجاد مشکلاتی در همه جا می‌شود. “این ایده را ایجاد می کند که قدرت کافی وجود ندارد.”

از این رو، ERCOT در حال ساخت نیروگاه های پیک مبتنی بر گاز طبیعی برای تامین انرژی مورد نیاز در اوج تابستان است. در همین حال، خطوط انتقال در حال گسترش است و شرکت های برق در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن قدرت بیشتر هستند.

Donohue گفت: “برخی از مراکز داده در حال ساخت ریزشبکه های خود هستند در حالی که شرکت های برق برنامه ریزی بلندمدت را تکمیل می کنند و برای انتقال و تولید بیشتر تایید می شوند.” پس از تقویت شبکه، این مراکز داده ممکن است دوباره با شبکه ادغام شوند.

یک دیدگاه سودمند به دست آورید

مارسیشا آدامز، معاون برق و تاسیسات در زیرساخت دیجیتال EdgeCore، سال‌های زیادی را برای یک شرکت بزرگ در گرجستان کار کرد. او مشکلات شبکه را از منظر ابزار و مرکز داده درک می کند. او توصیه می کند که مراکز داده باید برای درک چشم انداز ابزار مفید وقت بگذارند. آنها معمولاً بر اساس برنامه های طولانی مدت کار می کنند و فرآیندها و تأییدیه هایی دارند که ممکن است چندین سال طول بکشد.

یکی از مسائلی که او به آن برخورد کرد این بود که رویه استاندارد ابزار این است که تا زمانی که اتصال جدید، پست یا مرکز داده به طور کامل تایید نشده باشد، برای تجهیزات سفارش داده نمی شود.

آدامز گفت: “ما با شرکت برق هماهنگ کردیم که اگر پروژه ما تایید نشد، هزینه آن را بپردازیم، بنابراین آنها موافقت کردند که تجهیزات را خیلی زودتر سفارش دهند.”

شرکت های خدمات شهری و اپراتورهای انتقال مطالعاتی را انجام می دهند که سال ها به آینده نگاه می کند. قبل از هجوم انرژی هوش مصنوعی و مرکز داده، آنها تا شش سال از مشتریان بزرگ دیگری که قصد ورود به شبکه را داشتند، هشدار می‌دادند. اکنون، مراکز داده فوراً به انرژی بیشتری نیاز دارند.

او گفت که یک راه حل این است که امکانات مرکز داده را از متروهای درجه یک که در آن برق به شدت محدود است به شهرهای سطح دو مانند کلمبوس و رنو منتقل کنیم که احتمال وجود برق در آنها بیشتر است. اوکلاهاما، جورجیا و می سی سی پی به دلیل قدرت موجود، بازارهای رو به رشد دیگری برای مراکز داده هستند.

آدامز می‌گوید: «بسیاری از این مناطق دارای یک پایگاه تولیدی بودند که به یک ستون فقرات انتقال قوی نیاز داشت تا مراکز داده بتوانند راحت‌تر به این مناطق حرکت کنند.

گزینه های تولید پشتیبان

برت کولارد، معاون توسعه شرکت Compass Datacenters، به مراکز داده توصیه کرد که به دنبال قدرت بیشتر برای استفاده بیشتر از مولدهای پشتیبان خود هستند. حتی ممکن است مراکز داده از این دارایی ها به صورت آماده به کار استفاده کنند.

کولارد گفت که تاسیسات شرکتش در فینیکس با شرکت برق توافقی دارند تا حداکثر 500 ساعت در سال از برق شهری به دارایی های پشتیبان تبدیل شوند. آنها بابت این قابلیت از سوی شرکت دستمزد دریافت می کنند، اما تاکنون تنها به مدت 25 ساعت در سال نیاز به اجرای آن داشته اند.

کولارد گفت: “ما از این دارایی های پشتیبان در دوره های اوج استفاده می کنیم تا به پایداری شبکه و پاسخگویی به تقاضا کمک کنیم.”

چنین برنامه هایی راه خوبی برای ایجاد ارتباط بهتر با یک ابزار مفید هستند. سپس مراکز داده می توانند بر این پایه بنا شده و راه هایی برای دستیابی به قدرت بیشتر پیدا کنند.

کولارد گفت: «ما در حال تلاش برای یافتن ظرفیت برای رسیدگی به افزایش تقاضا هستیم. “سرعت به بازار بسیار مهم است: ما نمی توانیم پنج تا هفت سال صبر کنیم.”


Source link