نحوه نظارت بر در دسترس بودن سرور از یک برنامه تلفن همراه

در بسیاری از پروژه هایی که دارای یکپارچگی با خدمات اختصاصی هستند، سوال جمع آوری تجزیه و تحلیل در مورد در دسترس بودن این خدمات بسیار رایج است. این را می توان به روش های مختلفی پیاده سازی کرد، اما سریع ترین روش استفاده از Firebase برای نظارت بر عملکرد آن است. این روش تا حد زیادی در دسترس ترین است. هنگامی که (یا اگر) تصمیم گرفتید این ماژول را در پروژه خود ادغام کنید، می توانید به طور خودکار درخواست ها را ردیابی کنید و همچنین گزینه ای برای اضافه کردن رویدادهای سفارشی برای پیگیری زمان صرف شده برای آنها دارید. بنابراین، اگر هدف اصلی پروژه شما نظارت بر تأخیر از مناطق مختلف است، می توانید این مقاله را کنار بگذارید و مستقیماً به Firebase بروید.

با این حال، اگر نیاز به جمع آوری اطلاعات اضافی مانند ردیابی خرابی تجزیه کننده سمت سرویس گیرنده یا نظارت بر پاسخ سرور دارید، روش مناسب تری را مورد بحث قرار می دهم.

InfluxDB

InfluxDB یک پایگاه داده است که رویدادهای داده سری زمانی را جمع آوری می کند. با استفاده از این، شما دو گزینه دارید: راه حل های ابری و منبع باز. از آنجایی که در مورد ما باید از سرورهای خود ایزوله شویم، می توانیم از گزینه ابر استفاده کنیم. سهمیه رایگان به شما این امکان را می دهد که داده ها را به مدت یک ماه نگه دارید و آنها را به صورت آنلاین مشاهده کنید، همچنین نمودارها را بسازید، داده ها را تجزیه و تحلیل کنید و در صورت نیاز به ذخیره سازی دائمی بیشتری ارسال کنید.

راه اندازی

مراحل ثبت نام آسان است، تمام آنچه شما نیاز دارید …

Source link