نحوه نصب و پیکربندی لینوکس برای ایستگاه کاری با دسکتاپ i3

پروژه X.org یک سرور سیستم X Window است که به کاربر اجازه می دهد محیط کاری گرافیکی را برای خود سازماندهی کند. 2 نوع اصلی محیط های گرافیکی وجود دارد: مدیران پنجره مدیران کاشی کاری و محیط های گرافیکی. مزیت اصلی آن سبک بودن مدیر پنجره در تمسخر گزینه های پنجره شناور است: LXQ ، XFC ، LXQ و LXQ. Xorg از شبکه آگاه است ، که به شما امکان می دهد برنامه ای را در یک سیستم اجرا کرده و در سیستم دیگر به سیستم دیگر نگاه کنید. برای ماشین مجازی ، می توانید از کل دیسک به روش خود استفاده کنید.

تصویر
عکس پروفایل Maksim Kuznetsov Hacker Noon

ماکسیم کوزنتسوف

فقط یک توسعه دهنده ارشد پایتون.

در این مقاله ، من می خواهم در مورد سیستم عامل لینوکس و به طور خاص در مورد چگونگی جمع آوری یک ایستگاه کاری از حداقل تصویر و پیکربندی کامل آن برای اهداف مختلف صحبت کنم.

انتخاب کیت توزیع: من اولین بار هنگام نصب Arch Linux این روش را مشاهده کردم ، هنگامی که کل نصب با وارد کردن دستورات به ترمینال انجام شد. این حداکثر انعطاف پذیری را در نصب ایجاد می کند ، اما من بیشتر از اوبونتو در محل کار استفاده می کنم.

قبلاً تصاویر مختلف لینوکس را جمع آوری کردم ، زیرا تقریباً همه برنامه های لازم از قبل نصب و پیکربندی شده بود ، و مهمتر از همه رابط گرافیکی ، اما در نهایت ، اکثر برنامه ها باید حذف شوند ، که باعث می شود حجم کار را دو برابر کنم به

در این…