نحوه محافظت از سایت وردپرس در برابر هکرها

وردپرس یک هدف مکرر برای هک است. هکرها موضوع ، پرونده های اصلی وردپرس ، پلاگین ها و حتی صفحه ورود را هدف قرار داده اند. اینها مراحلی است که باید انجام شود تا احتمال هک شدن آن کمتر شود و در صورت بروز مجدد ، بتوانید راحت تر بهبود یابید.

حمله هکرها به وردپرس

همه سایتهای وب تحت حمله مداوم قرار می گیرند ، چه یک انجمن phpBB یا یک سایت وردپرس ، همه سایت ها توسط هکرها بررسی می شوند. غیرمعمول نیست که یک هکر روزانه هزاران صفحه را اسکن کند یا صدها بار وارد سیستم شود.

و این فقط یک هکر است. سایت ها به طور همزمان مورد حمله چندین هکر قرار می گیرند.

به طور معمول این شخصی نیست که می خواهد شما را هک کند. هکرها برای جستجوی نقاط ضعف خاص در وب سایت ، از نرم افزارهای خودکار برای جستجوی وب استفاده می کنند.

به این برنامه های نرم افزاری خودکار که در اینترنت خزنده هستند ربات گفته می شود. من آنها را ربات های هکر می نامم تا آنها را از ربات های scraper (نرم افزاری که سعی در کپی کردن مطالب دارد) متمایز کنم.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

با فایروال از سایت وردپرس خود محافظت کنید

فایروال یک برنامه نرم افزاری است که یک متجاوز را مسدود می کند. به نظر من بهترین فایروال وردپرس افزونه ای به نام Wordfence است.

کاری که Wordfence انجام می دهد این است که بررسی کند آیا رفتار یک بازدید کننده وب سایت با یک ربات سوus استفاده کننده مطابقت دارد یا خیر. اگر ربات قوانین خاصی را نقض کند ، مانند درخواست بیش از حد صفحات وب در مدت زمان کوتاه ، Wordfence به طور خودکار ربات را مسدود می کند.

Wordfence همچنین برای رباتهای قانونی مانند Google و Bing در سایت برنامه ریزی شده است.

ویژگی های پیشرفته ای وجود دارد که به ناشر اجازه می دهد ببیند چه ربات هایی به یک سایت حمله می کنند و از کجا می آید ربات ، مثلاً اگر ربات بدی است از سرویس های وب آمازون یا Bluehost. Wordfence به ناشر این امکان را می دهد تا ربات را توسط آدرس IP خود ، کل دامنه آدرس IP یا حتی توسط یک عامل کاربر جعلی مرورگر که ربات از آن استفاده می کند ، مسدود کند.

درباره نمایندگان کاربر (UA)

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

آ عامل کاربر در حال شناسایی اطلاعاتی است که یک مرورگر می فرستد و به وب سایت می گوید چه مرورگری است (Chrome ، Firefox ، Vivaldi) و روی چه سیستم عاملی کار می کند (ویندوز 10 ، Mac OS X).

به عنوان مثال ، این یک رشته عامل کاربر برای یک مرورگر Safari 11 در رایانه Mac OS X است:

Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_11_6) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Version/11.1.2 Safari/605.1.15

رباتها برای گول زدن وب سایتها و دزدکی حرکت کردن از عوامل کاربری مختلف استفاده می کنند. به عنوان مثال ، برخی از رباتها در ویندوز XP تظاهر می کنند مرورگر هستند.

مقدار واقعی کاربران واقعی در Win XP نزدیک به صفر است ، من می توانم با Wordfence قانونی ایجاد کنم که تمام عاملهای کاربر را با ویندوز XP به عنوان سیستم عامل مسدود کند و با این یک قانون می توانم هزاران ربات بد را مسدود کنم ، بدون در نظر گرفتن کشور. آنها از آدرس IP وارد می شوند.

ربات های بد بعضی اوقات با تغییر به عامل کاربری دیگر پاسخ خواهند داد ، بنابراین با ترکیب این قوانین ، ناشری شانس جلوگیری از طیف وسیعی از ربات های هکر بد را دارد.

و این با نسخه رایگان Wordfence است.

نسخه پولی می تواند کل کشورها را مسدود کند. بنابراین اگر بازدید کننده قانونی سایت از کشورهای خاص ندارید ، می توانید هر بازدید کننده ای را که از آن کشورها می آید مسدود کنید.

دفاع وردپرس در برابر سوlo استفاده ها

علاوه بر این ، نسخه پولی Wordfence قبل از اینکه این پلاگین ها برطرف نشوند ، شما را از بسیاری از مضامین و پلاگین های به خطر افتاده محافظت می کند.

هنگامی که محققان Wordfence از سو exploاستفاده آگاه شدند ، نسخه برتر فایروال را به روز می کنند تا از مشترکان در برابر این سو protection استفاده ها محافظت کنند ، گاهی اوقات هفته ها قبل از اینکه بهره برداری توسط موضوع یا سازنده پلاگین به خطر بیفتد ، رفع شود.

سخت افزار امنیت وب سایت

پلاگین رایگان دیگری که یک لایه محافظت اضافی ایجاد می کند ، Sucuri Security نام دارد. Sucuri (متعلق به GoDaddy) به سخت گیری امنیت وردپرس کمک می کند تا ربات های بد از استفاده از انواع خاصی از حملات جلوگیری کنند. این برنامه همچنین دارای یک ویژگی اسکن بدافزار است که همه پرونده ها را بررسی می کند تا ببینید آیا آنها تغییر داده شده اند یا خیر.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

Sucuri هر زمان که شخصی وارد سایت شما می شود به شما هشدار می دهد و به ناشران کمک می کند تا در صورت ورود هکر وارد سیستم شوند. Sucuri همچنین می تواند در صورت تغییر پرونده ، ناشری را هشدار دهد ، کاری که هکرها انجام می دهند.

این ویژگی های نسخه رایگان Sucuri است:

 • ”حسابرسی فعالیت امنیتی
 • نظارت بر یکپارچگی پرونده
 • اسکن بدافزار از راه دور
 • نظارت بر لیست سیاه
 • تقویت امنیت موثر
 • اقدامات امنیتی پس از هک
 • اعلان های امنیتی ”

نسخه پولی Sucuri شامل فایروال وب سایت است.

ورود به سایت خود را محدود کنید

WordFence قادر است ربات هایی را که به طور مکرر در صفحه ورود به وردپرس نام کاربر و رمز عبور را پر می کنند ، مسدود کند.

اما اگر می خواهید روی محدود کردن ورود به سیستم متمرکز شوید ، افزونه ای به نام Limit Login Attacks Reloaded وجود دارد که به ناشران اجازه می دهد تا به طور خودکار تمام هکرهایی را که تعداد مشخصی از ترکیب نام و رمز عبور را وارد نمی کنند ، مسدود کنند. به عنوان مثال ، می توانید پس از سه بار حدس زدن رمز عبور ، آن را برای مسدود کردن هکرها تنظیم کنید.

این ویژگی های مسدود کننده ورود به سیستم است:

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

 • “هنگام ورود به سیستم (در هر IP) تعداد تلاشهای مجدد را محدود کنید. این کاملا قابل تنظیم است.
 • کاربر را در مورد فرصتهای مجدد یا زمان قفل باقی مانده در صفحه ورود به سیستم مطلع می کند.
 • ورود به سیستم اختیاری و اعلان ایمیل اختیاری.
 • امکان قرار دادن IP ها و نام های کاربری در لیست سفید / لیست سیاه وجود دارد.
 • سازگاری فایروال وب سایت Sucuri.
 • محافظت از دروازه XMLRPC.
 • محافظت از صفحه ورود به سیستم Woocommerce.
 • سازگاری چند سایته با تنظیمات اضافی MU.
 • سازگار با GDPR. با روشن بودن این ویژگی ، تمام IP های ثبت شده مبهم می شوند (md5-hashed).
 • پشتیبانی از ریشه IP سفارشی (Cloudflare ، Sucuri و غیره) “

افزونه Limit Login Reloaded راهی سریع برای خاموش کردن ربات های هک است که سعی می کنند رمز عبور را حدس بزنند.

از سایت وردپرس خود پشتیبان تهیه کنید

مهم است که به طور خودکار از وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. هر رویداد فاجعه باری که سایت را خراب کند با تهیه نسخه پشتیبان قابل بازیابی است.

راه حل های پشتیبان گیری زیادی وجود دارد اما یکی از راه حل هایی که به نظر من بسیار مفید است ، افزونه پشتیبان گیری وردپرس UpdraftPlus است. بیش از دو میلیون کاربر UpdraftPlus مورد اعتماد هستند ، این یک انتخاب کاملاً مورد توجه است.

می توان آن را پیکربندی کرد تا هر روز نسخه پشتیبان را از طریق ایمیل ارسال کنید یا آنها را به یک مکان ذخیره سازی ابری مانند Dropbox ارسال کنید.

من یک بار به طور تصادفی تمام پرونده های طرح زمینه را از یک سایت حذف کردم ، ظاهر سایت را کاملاً پاک کردم. اما من با استفاده از نسخه پشتیبان تهیه UpdraftPlus توانستم سایت را دقیقاً به همان شکل قبلی برگردانم. انجام آن آسان بود و من بسیار سپاسگزار بودم.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

همه مضامین و پلاگین ها را به روز کنید

همیشه مهم است که همه تم ها و پلاگین ها را به روز کنید. وردپرس راهی برای به روزرسانی خودکار همه افزونه ها فراهم می کند که برای ناشران یا مشاغلی که به سیستم وارد نمی شوند و اغلب به روزرسانی می کنند مناسب است.

با فعال کردن ویژگی خودکارسازی ، ناشر می تواند به روزترین نرم افزار را داشته باشد. داشتن افزونه تاریخ گذشته یکی از دلایل اصلی هک شدن است.

عکس صفحه ویژگی وردپرس Autoupdate

دلایلی برای فعال نکردن ویژگی خودکار کردن وجود دارد ، اما موارد منفی به ندرت اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، یک افزونه به روز شده ممکن است با افزونه های دیگر سازگار نباشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اما برای سایتهایی که به طور مکرر تغییر نمی کنند ، احتمالاً قابلیت خودکار کردن ویژگی خوبی است.

مراقب افزونه های متروکه باشید

اخطار نهایی در مورد پلاگین های رها شده. برخی از افزونه ها می توانند سالها پس از کنار گذاشته شدن توسط توسعه دهنده خود ، به کار خود ادامه دهند. اتفاقی که می تواند بیفتد این است که این افزونه های قدیمی ممکن است آسیب پذیر باشند. اما چون رها شده اند ، هرگز برطرف نخواهد شد.

مسئله دیگر این است که گاهی هکرها افزونه های قدیمی را خریداری می کنند و آنها را با بدافزار و ویروس به روز می کنند.

تمام افزونه های وردپرس خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها کنار گذاشته نشده اند و به نظر می رسد به صورت کاملاً مکرر به روز می شوند.

از سایت وردپرس خود در برابر هکرها محافظت کنید

برای بسیاری از سایت ها ، صرفاً انجام این اقدامات کوچک برای تأمین امنیت یک وب سایت ، برای جلوگیری از هک شدن سایت ها کافی است. نسخه های رایگان این پلاگین ها میزان فوق العاده ای از حفاظت را ایجاد می کنند و نسخه های برتر حتی از حفاظت بیشتری نیز برخوردار می شوند.

پلاگین های بسیاری از نوع امنیتی وجود دارد و برخی از آنها در واقع دارای آسیب پذیری هایی هستند. Wordfence و Sucuri به نظر من گزینه های برتر برای امنیت وردپرس هستند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

استناد

WordFence Security
https://wordpress.org/plugins/wordfence/

امنیت Sucuri
https://wordpress.org/plugins/sucuri-scanner/

محدود کردن تلاشهای ورود مجدد
https://wordpress.org/plugins/limit-login-attempts-reloaded/

UpdraftPlus
https://wordpress.org/plugins/updraftplus/