نحوه عملکرد Busting Cache | هکر ظهر

عکس پروفایل نویسنده

@20002000

اگر به این موضوع نگاه می کنید احتمالاً از خود می پرسید که من کیستم.

Cache Busting یک تکنیک است به طوری که مرورگرها می توانند حافظه پنهان طولانی را در پرونده ها داشته باشند در حالی که هنگام تغییر آنها فایل ها را بارگیری مجدد می کنند. قبل از اینکه این موضوع را درک کنید ، باید بفهمید که caching با وب سایت ها چگونه کار می کند.

ذخیره وب سایت شما

وقتی می خواهید مرورگرها پرونده ها را حافظه پنهان کنند تا کاربران هر بار که به وب سایت شما مراجعه می کنند مجبور به بارگیری مجدد آنها نشوند ، شما از حافظه پنهان HTTP استفاده می کنید. حافظه پنهان HTTP به شما امکان می دهد تا چه مدت یک حافظه پنهان برای یک نام فایل نگه داشته شود ، به طوری که بارگیری صفحه بسیار سریع است. حالا بیایید مشکل را بررسی کنیم.

مشکل ذخیره سازی

تصور کنید شما یک وب سایت با 3 فایل دارید ،

index.html

،

index.js

، و

index.css

و طول عمر حافظه پنهان را روی 1 سال تنظیم می کنید تا وب سایت خیلی سریع بارگیری شود. حالا شما تغییر دهید

index.css

برای داشتن یک طرح رنگ متفاوت در سراسر برنامه شما. کاربران قدیمی شما متوجه این موضوع نخواهند شد زیرا باید یک سال منتظر بمانند تا حافظه نهان تازه شود.

این مسئله به ویژه هنگام استفاده از رفع اشکال ها و وصله های امنیتی به یک مشکل تبدیل می شود. افراد به طور معمول از Cache Bust برای حل این مشکل استفاده می کنند ، جایی که آنها از روش های مختلفی برای تغییر نام پرونده هایی که برای هر نسخه بارگیری می شوند استفاده می کنند تا مرورگرها آنها را بارگیری کرده و به حافظه نهان خود اضافه کنند.

Cust Busting

وجود دارد…