نحوه بهینه سازی هزینه های خدمات شبکه ابری

هزینه های مرتبط با شبکه به طور معمول بیشترین هزینه را در هزینه های رایانش ابری ندارند. قیمت گذاری برای اجرای زیرساخت های ابری ، مانند ماشین های مجازی ، بیشتر است. هنوز هم ، هزینه های خدمات شبکه ابر می تواند قابل توجه باشد ، به ویژه در محیط های ابر بهینه سازی نشده. برای دریافت نکاتی درباره پایین نگه داشتن این هزینه های شبکه در فضای ابری خود ، به خواندن ادامه دهید.

هزینه های خدمات شبکه ابری

هزینه های مرتبط با ابر شبکه ها و منابع شبکه به سه دسته اصلی تقسیم می شوند.

خروج داده ها

در بیشتر موارد استفاده ، خروج داده بیشترین کمک را به صرف خدمات شبکه ابری می کند. اکثر ارائه دهندگان ابر هر وقت داده ها از ابرهایشان خارج می شوند و به فضای ابری دیگر یا محیط داخلی منتقل می شوند ، هزینه ای را دریافت می کنند. (به طور معمول وجود دارد بدون هزینه ورودی برای داده های ورودی، یا ورود.) آنها همچنین معمولاً – هرچند معمولاً به همان اندازه – برای انتقال داده ها از یک منطقه ابر به منطقه دیگر هزینه نمی گیرند ، حتی اگر در همان ابر باقی بمانند.

این بدان معناست که هرچه داده های بیشتری را بین یک ابر یا درون آن انتقال دهید ، هزینه بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد.

VPN و VPC

همه سیستم عامل های بزرگ ابر عمومی ابرهای مجازی خصوصی (VPC) را ارائه می دهند که به کاربران اجازه می دهد منابع مبتنی بر ابر خود را در یک شبکه مجازی که در سیستم عامل یک ارائه دهنده ابر در حال اجرا است ، جدا کنند. آنها همچنین سرویس های VPN ابری را فراهم می کنند که امکان ادغام منابع داخلی و منابع ابری عمومی در یک شبکه خصوصی را فراهم می کند.

هر دوی این سرویس ها قیمتی دارند که اساساً مبتنی بر میزان انتقال داده در آنها و فعال بودن ارتباطات است.

خدمات ارتباط متقابل

اگر پهنای باند و عملکرد عملکرد شبکه شما واقعاً زیاد باشد ، می توانید از یک سرویس اتصال ابری مانند Azure ExpressRoute یا AWS Direct Connect استفاده کنید. این سرویس ها ارتباطات اختصاصی بین مراکز داده خصوصی و زیرساخت های ابری عمومی را فراهم می کنند و اتصالات سریعتر و قابل اطمینان تری را از آنچه معمولاً از طریق اینترنت عمومی می توانید برقرار کنید ، فراهم می کنند.

این خدمات نیز با هزینه هایی همراه است. قیمت گذاری آنها بیشتر بر اساس میزان انتقال داده و تعداد اتصال شما باز است.

به حداقل رساندن خدمات شبکه ابر

نکته کلیدی در پایین نگه داشتن هزینه های خدمات شبکه ابری به حداقل رساندن هزینه ها در سه دسته ذکر شده در بالا است. برای انجام این کار در عمل ، باید خروج را به حداقل برسانید و اتصالات باز را به حداقل برسانید.

به حداقل رساندن خروج

از آنجا که انتقال داده ها در فضای ابری معمولاً با قیمت همراه است ، به حداقل رساندن خروج داده ها موثرترین روش برای کاهش هزینه های شبکه در فضای ابری است.

انجام این کار در صورت استفاده از یک ابر تنها آسان است ، در این صورت بارهای کاری را که برای انتقال داده به خارج از ابر در حال اجرا هستند ندارید. اگر a را به تصویب برسانید ، به مراتب سخت تر می شود ترکیبی یا چند ابر استراتژی و باید بارهای کاری را که در یک ابر در حال اجرا هستند به مواردی که در ابر دیگر یا در محل میزبان هستند متصل کنید.

با وجود طراحی هوشمند ابر معماری ، حتی محیط های ترکیبی و چند ابری نیز می توانند خروج داده ها را به حداقل برسانند. از نصب در مواردی که برنامه در حال اجرا در یک ابر است ، داده را برای پردازش یا بایگانی به ابر دیگر یا محل داخلی می فرستد ، خودداری کنید. سعی کنید برنامه ها و داده هایی را که آنها می بلعند یا تولید می کنند ، در هر حالت ممکن در همان ابر نگه دارید.

در مورد مدیریت پشتیبان گیری از داده ها و بایگانی ها نیز هوشمند باشید. ممکن است تهیه نسخه پشتیبان از داده ها از یک ابر به ابر دیگر وسوسه انگیز باشد تا در صورت خرابی ابر اولیه ، کپی در دست داشته باشید. اما این روش هزینه های خروج بیشتری نسبت به این خواهد داشت که اگر از داده ها در یک منطقه اصلی در ابر اصلی پشتیبان تهیه کنید ، که به احتمال زیاد همان سطح در دسترس بودن داده را به شما می دهد.

اتصالات را به حداقل برسانید

از آنجا که برخی از سرویس های ابری بر اساس تعداد اتصالات شما ، هزینه های شبکه را دریافت می کنند ، به حداقل رساندن اتصالات و زمان اتصال روش دیگری برای کاهش هزینه های خدمات شبکه ابر است.

دستیابی به این مهم ، تا حدی نیاز به طراحی معماری هوشمند دارد. اگر از VPN ابری استفاده می کنید ، به جای اینکه اجازه دهید هر نقطه پایانی در محیط داخلی شما به محیط ابر شما متصل شود ، اتصالات را فقط برای نقاط انتهایی کلیدی در دسترس قرار دهید. مسیریابی چندین اتصال از طریق درگاه های شبکه محلی همچنین ممکن است تعداد اتصالات شما را با VPN cloud کاهش دهد.

همچنین شما باید در مورد مدیریت اتصالات باز بین نقاط انتهایی محلی و ابر مسئول باشید. از آنجا که قسمتی از مبلغ اتصال شما را شارژ می کنید ، اتصالات را برای همیشه باز نگه ندارید مگر اینکه نیاز به اتصال باشد. این روش ممکن است راحت باشد ، اما باعث اتلاف پول می شود.

با انتخاب عدم استفاده از VPN یا VPC ، می توانید هزینه های شبکه مرتبط با اتصالات را نیز به حداقل برسانید. ممکن است در طولانی مدت مقرون به صرفه تر باشد که بارهای داخلی خود را مستقیماً به فضای ابری برسانید ، این امر نیاز به استفاده از VPN را برطرف می کند.

در مورد VPC ها ، بررسی کنید که آیا واقعاً به حریم خصوصی و انزوایی که VPC برای شما فراهم می کند نیاز دارید یا خیر. و اگر این کار را انجام دادید ، توجه کنید که آیا بهتر است یک ابر خصوصی داخلی که انزوای مشابهی را فراهم می کند ، بدون هزینه های مرتبط با VPC ، بهتر به شما خدمات ارائه دهد.

همین مورد را می توان در مورد اتصال متقابل نیز گفت که داشتن آنها بسیار خوب است اما به طور کلی فقط برای محیط های واقعاً در مقیاس بزرگ لازم است. اگر نمی توانید بدون عملکرد شبکه ای که اتصال متصل به شبکه ارائه می دهد زندگی کنید ، شاید باید از این طریق مشکل اتصال به ابر را از بین ببرید یا همه آنها را به یک مرکز داده خصوصی منتقل کنید.

نتیجه

هزینه های اضافی و هزینه های دیگر که ارائه دهندگان cloud برای شبکه می گیرند ممکن است فقط پنی در هر گیگابایت باشد ، اما می تواند اضافه شود. خوشبختانه با طراحی ابر شما به روشی مقرون به صرفه و اطمینان از اینکه فقط برای خدمات شبکه ابری که واقعاً به آنها احتیاج دارید پرداخت می کنید ، به اندازه کافی آسان هستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  اینتل استارت‌آپ بهینه‌سازی ابری مبتنی بر هوش مصنوعی را خریداری می‌کند | دانش مرکز داده