نحوه ارائه موقعیت های ارائه دهنده های Colocation برای Hybrid Cloud: QTS

از آنجا که بیشتر و بیشتر تجارت در معماری ابر ترکیبی متمرکز می شود ، ارائه دهندگان مکان یابی مرکز داده در تلاشند تا از سیستم عامل های خود با مدل های ترکیبی متناسب باشند. اما آنها این کار را به روش های مختلف انجام می دهند. برای ارزیابی وضعیت ابر ترکیبی در بازار کالکشن ، Data Center Knowledge در حال مصاحبه با یک سری از ارائه دهندگان مرکز داده در مورد استراتژی های آنها برای موقعیت یابی سیستم عامل های colocation خود است تا استراتژی های ابر ترکیبی مشتریان را فعال کند.

اولین مقاله از این مجموعه به استراتژی ابر ترکیبی Equinix پرداخت. این یکی به QTS نگاه می کند.

یک شبکه بهینه رمز موفقیت معماری ابرهای ترکیبی شرکت است.

این تز QTS است که شرط می بندد سرمایه گذاری های خود را در فعال سازی ابر ترکیبی انجام دهد. سرمایه گذاری ارائه دهنده همکاری در راه حل هایی برای مراکز ابری ترکیبی در ایجاد سریعتر ، قابل اطمینان تر و در موقعیت قوی تر شبکه برای همگام شدن با رشد.

شان بیلی ، معاون مدیر اجرایی اتصال در QTS ، به DCK گفت: QTS ، که 28 مرکز داده در ایالات متحده و اروپا را اداره می کند ، “تعداد زیادی مشتری علاقه مند به یک سناریوی ترکیبی دارند”.

به خصوص در مورد مشتریان سازمانی آن ، که در بسیاری از موارد “با یک یا چند فروشنده ابر ارتباط دارند” و به روشی کارآمد و قابل اعتماد برای اتصال بارهای کاری که در مراکز جابجایی با آنهایی که در یک یا چند ابر خارجی میزبانی می شوند ، احتیاج دارند ، صادق است.

کلید قوی شبکه برای ابر ترکیبی در مکان یابی

QTS در حال سرمایه گذاری در چندین طرح مرتبط با شبکه است که به آنها امکان می دهد تا معماری ابر ترکیبی را برای مشتریان محل زندگی خود فراهم کند.

یکی از آنها Switchboard است ، یک پلت فرم اتصال نرم افزاری تعریف شده که بارهای در حال اجرا در مراکز داده QTS را با محیط های ابری که در AWS ، Azure ، Google Cloud Platform و IBM Cloud اجرا می شوند ، ادغام می کند. Baillie گفت ، این چهار ارائه دهنده ابر “98 درصد” نیازهای ارتباطی مشتریان QTS را پوشش می دهند ، اما QTS در حال توسعه سرمایه گذاری در توسعه Switchboard برای پشتیبانی از سایر ابرهای عمومی نیز است.

در همان زمان ، وی گفت ، QTS در تلاش است تا “خطر تمرکز” را که مشاغل با توجه به تعداد محدود و توزیع هتل های حمل و نقل موجود برای تأمین نیازهای شبکه بارهای شرکت مواجه می کنند ، برطرف کند. وی گفت: “این شبکه ها در حال محدودیت در کارهایی هستند که می توانند در ساختمانهای فعلی خود انجام دهند و این ساختمانها خود یک نقطه خطر محسوب می شوند ، زیرا هر یک آدرس واحدی هستند.” “ما باید این قطعات اصلی تجهیزات را گسترش دهیم” تا شبکه های قابل اطمینان تر و مقیاس پذیرتری ارائه دهیم.

QTS در حال حاضر با ارائه دهندگان فیبر و ارائه دهندگان ابر در حال کار بر روی برنامه هایی برای حل این مشکلات است. این شرکت هنوز مشخصات خاصی را اعلام نکرده است ، اما بیلی گفت که “ما بیشتر صدا خواهیم داشت” با توسعه برنامه ها. وی اشاره كرد كه این ابتكار ممكن است شامل آوردن تجهیزات حامل به مراكز داده های همكاری QTS باشد.

البته چنین سرمایه گذاری می تواند طیف وسیعی از موارد استفاده را پوشش دهد که البته فراتر از ابر ترکیبی است. اما به راحتی می توان فهمید که قابلیت اطمینان و عملکرد شبکه چگونه به نفع شرکت هایی است که حجم کار آنها از چندین امکان جابجایی و ابرها تشکیل شده و برای ترافیک شبکه ای که بین آن مکان ها جریان دارد ، به عملکرد بهینه نیاز دارند.

خدمات QTS از خدمات فراتر از شبکه پاک می شود

فراتر از ابتکار عمل در جبهه شبکه ، QTS ساختن معماری ابر ترکیبی خود را به مشتریان واگذار می کند.

بیلی گفت: “ما اتصال را فعال می کنیم و به مشتریان خود اجازه می دهیم آنچه را دوست دارند انجام دهند.”

وی با اشاره به AWS Outposts ، چارچوب ابر ترکیبی آمازون ، افزود: “هر كسی كه بخواهد Outposts را در یك مركز داده QTS رها كند ، بیش از آنچه كه بخواهد انجام می شود ، خوش آمدید.” وی گفت ، اما QTS قصد ندارد هیچ مشاركت ویژه ای با AWS یا هر ارائه دهنده ابر دیگری در ارتباط با سیستم عامل های هیبریدی ارائه دهندگان داشته باشد.

QTS همچنین علاقه ای به ورود به بازار خدمات مدیریت شده برای ایجاد محیط ابر ترکیبی برای مشتریان همجوشی خود ندارد. بیلی گفت: “ما خدمات مدیریت شده انجام نمی دهیم و دیگر مجبور هم نیستیم.”

نتیجه گیری: نگاهی ترکیبی به مرکزیت شبکه

استراتژی QTS برای حمایت از بارهای ابری ترکیبی در مراکز داده خود از نظر سادگی بسیار زیبا است: ارائه دهنده مکان در لایه شبکه تمرکز کرده و تصمیم گیری در مورد نحوه استقرار و مدیریت برنامه های ترکیبی را به عهده مشتریان می گذارد.

همانطور که بیلی گفت ، “ما باید اتصال به تمام ابرهایی را که مشتریان ما دارند ، فعال کنیمدسترسی به آن ، و این همان کاری است که ما انجام می دهیم. “