موضوعات اینستاگرام این هفته به مرورگرهای وب گسترش می یابد

Threads by Instagram نسخه وب پلتفرم اجتماعی خود را این هفته در یک حرکت اساسی که در صنعت طنین انداز خواهد شد، عرضه می کند.

موضوعات اینستاگرام این هفته به مرورگرهای وب گسترش می یابداسکرین شات از Threads، آگوست 2023

این اعلامیه تغییر قابل توجهی را برای اینستاگرام نشان می دهد که به طور سنتی کاربران را به سیستم عامل های تلفن همراه محدود می کند.

Threads، همراه میکروبلاگینگ اینستاگرام، در ابتدا به عنوان راه حلی برای ارتباط صمیمی تر بین دوستان ظاهر شد.

با این حال، راه اندازی یک رابط وب نشان دهنده یک گسترش استراتژیک است که به طور بالقوه در پاسخ به تقاضاهای در حال تحول بازار است.

راه های بیشتر برای دسترسی به موضوعات

تصمیم برای در دسترس قرار دادن Threads در وب با فتنه و شاید رگه‌ای از شک و تردید مواجه شد.

از لحاظ تاریخی، اینستاگرام در مورد پیشرفت‌های مبتنی بر وب برای پلتفرم‌های خود محتاط به نظر می‌رسد و تمرکز زیادی بر تجربه‌های موبایلی دارد.

گسترش Threads بر روی مرورگرها در کمتر از دو ماه از زمان راه اندازی آن نشان دهنده انحراف از استراتژی سنتی شرکت است.

طبق به‌روزرسانی، آدام موسری، مدیر عامل اینستاگرام که از طریق کانال پخش خود به اشتراک گذاشته است، رابط وب از نظر طراحی، تجربه تلفن همراه را تکرار می‌کند.

موضوعات اینستاگرام این هفته به مرورگرهای وب گسترش می یابداسکرین شات از اینستاگرام، آگوست ۲۰۲۳

این طراحی تجربه ای شبیه به اپلیکیشن موبایل را برای کاربران دسکتاپ ارائه می دهد.

موضوعات اینستاگرام این هفته به مرورگرهای وب گسترش می یابد

موضوعات اینستاگرام این هفته به مرورگرهای وب گسترش می یابدتصاویری از اینستاگرام، آگوست 2023

در حالی که برخی از کاهش رشد Threads و تعامل کاربر از ماه جولای تا کنون یاد کرده‌اند، برخی دیگر توانایی این برنامه برای حفظ صمیمیت و انحصار ارائه شده توسط اینستاگرام را زیر سوال می‌برند، زیرا Threads همچنان به رشد پایگاه کاربر خود ادامه می‌دهد.

پیامدهای احتمالی برای رقبا

انتشار Threads در وب می‌تواند نشانگر روندی به سمت همگرایی پلتفرم باشد، جایی که برنامه‌هایی که زمانی فقط تلفن همراه بودند، پتانسیل گسترش دسترسی خود را تشخیص می‌دهند.

با گزینه های X مانند Bluesky که از طریق مرورگرها قابل دسترسی هستند، تصمیم اینستاگرام برای گسترش Threads می تواند به عنوان یک همسویی استراتژیک در چشم انداز رقابتی تلقی شود.

رونمایی از رابط وب Threads یک حرکت مهم در صنعت فناوری است که سیال بودن پلتفرم‌هایی را که زمانی محدود به دستگاه‌های خاص می‌شد، برجسته می‌کند.

مزایا برای بازاریابان

نسخه جدید وب Threads علاوه بر باز کردن درها برای تعامل گسترده تر کاربر، به بازاریابان اجازه می دهد تا از هر دستگاهی به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنند.

این امر باید به برندهایی که نگران ایمنی در سایر پلتفرم‌های اجتماعی هستند، راهی در دسترس‌تر برای دسترسی به مخاطبان خود از طریق اینستاگرام بدهد.


تصویر ویژه: آدریان ساموئل هوتاگالونگ/شاتراستاک