“موج جزر و مدی” هزینه های هوش مصنوعی برای بازار گاو نر فناوری قدرت | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – وعده هوش مصنوعی برای سیم‌کشی مجدد بخش‌های بزرگی از اقتصاد آمریکا، سهام‌های فناوری را در بیشتر سال قبل از شروع تب در پاییز امسال افزایش داد. اما سرمایه گذاران از این تصور که قدرت هوش مصنوعی در بازدهی به پایان رسیده است، غافل هستند.

این دیدگاه دن ایوز، تحلیلگر فناوری Wedbush است که به خاطر برداشت های صعودی خود در این بخش شناخته شده است. او می‌گوید انتظارات برای تأثیر هوش مصنوعی بر تمام بخش‌های صنعت بسیار کم است، او پیش‌بینی می‌کند که یک «موج جزر و مدی» هزینه‌ها بر روی برنامه‌های هوش مصنوعی وجود داشته باشد که باید سهام شرکت‌هایی مانند اپل را نزدیک به 30 درصد در سال آینده افزایش دهد.

ما هوش مصنوعی را متحول‌کننده‌ترین روند فناوری از زمان شروع اینترنت در سال 1995 می‌دانیم و معتقدیم که بسیاری از افراد حاضر در خیابان، هزینه 1 تریلیون دلاری هوش مصنوعی را که قرار است طی دهه آینده در بخش‌های تراشه و نرم‌افزار اتفاق بیفتد، دست کم می‌گیرند.» ایوز در یک یادداشت تحقیقاتی نوشت.

علیرغم پس‌زمینه مبهم اقتصاد کلان – با کمپین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و افزایش بازده خزانه‌داری ایالات متحده – بخش فناوری توانسته است بازار گسترده‌تر را در سال جاری هدایت کند زیرا سرمایه‌گذاران به سمت شرکت‌هایی با ترازنامه قوی که می‌توانند در برابر رکود اقتصادی بالقوه مقاومت کنند، هجوم آورده‌اند.

مطالب پیشنهادی  CentOS Stand-in Rocky Linux برای Prime Time Player آماده می شود

هیاهوی هوش مصنوعی و محاسبات ابری همچنین سرمایه گذاران را به خرید سهام شرکت هایی که برنده روند رو به رشد هستند سوق داد. Nasdaq 100 در سال 2023 بیش از 41 درصد افزایش یافته است و از رشد 15 درصدی شاخص S&P 500 غلبه کرده است.

ایوز با اشاره به نتایج سه ماهه اخیر مایکروسافت، Datadog و Palantir Technologies که نشان می‌دهد راه‌های جدیدی برای مهار هوش مصنوعی در حال گسترش است، گفت: در حال حاضر نشانه‌هایی وجود دارد که درآمدزایی با هوش مصنوعی شروع به تأثیرگذاری بر بخش فناوری کرده است. چشم انداز مصرف کننده علاوه بر مایکروسافت و پالانتیر، برترین‌های Wedbush در این بخش عبارتند از: Apple Inc.، Google Alphabet Inc.، Palo Alto Networks Inc.، Zscaler Inc.، CrowdStrike Holdings Inc.، و MongoDB Inc.

با این حال، نشانه‌هایی وجود دارد که سرمایه‌گذاران ممکن است رزرو داشته باشند – 2 نزدک 100 برای به دست آوردن اوج رکورد سال 2023 خود در ژوئیه تلاش کرده است، و همچنان پایین‌تر از سطح ثبت شده در سال 2021 است. پیش رو، زیرا تصویر اساسی رشد در این بخش همچنان “سنگ محکم” است. به گفته ایوز، پس‌زمینه کنونی زمان خوبی برای افزایش سهام‌های فناوری است که در سال 2024 رشد خواهند کرد.

او گفت: «ما همیشه برای خرید سهام فناوری رشد با بهترین کیفیت، از ترفندهای کلان/آگیتا، فک فک فدرال رزرو و نظارت بر اوراق قرضه استفاده کرده‌ایم. “این بار فرقی نمی کند.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور