مقررات و استانداردهای هوش مصنوعی – ISO/IEC 42001

هوش مصنوعی دیگر مفهومی آینده نگر نیست – اینجاست. صنایع را متحول می‌کند، نحوه زندگی و کار ما را تغییر می‌دهد و سؤالات مهمی در مورد مدیریت و حکمرانی آن ایجاد می‌کند. رگولاتورها در تلاش هستند تا مرتبط باقی بمانند و به موقع از همه محافظت کنند. طبق معمول، اروپا با قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا پیشرو است که انتظار می رود تا سال 2026 به طور کامل قابل اجرا باشد.

در ایالات متحده، مقررات هوش مصنوعی عمدتاً بر اساس فرمان اجرایی دولت بایدن در مورد هوش مصنوعی ایمن، ایمن و قابل اعتماد صادر شده در اکتبر 2023 است. استرالیا نیز در حال توسعه چارچوب نظارتی هوش مصنوعی خود است. از ژانویه 2024، دولت استرالیا برنامه هایی را برای در نظر گرفتن پادمان های اجباری برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی پرخطر اعلام کرد.

انتظار می رود نیوزلند مسیری مشابه استرالیا را دنبال کند و بر توسعه یک چارچوب نظارتی تمرکز کند که استقرار هوش مصنوعی مسئولانه و مطابقت با استانداردهای بین المللی را تضمین کند.

بریتانیا رویکردی انعطاف‌پذیرتر و مبتنی بر قانون‌گذار برای مقررات هوش مصنوعی اتخاذ کرد. به جای یک قانون جامع هوش مصنوعی، تنظیم‌کننده‌های بریتانیا مانند بانک انگلستان و سازمان رفتار مالی (FCA) بر یکپارچه‌سازی حکمرانی هوش مصنوعی در چارچوب‌های موجود برای حفاظت از داده‌ها و انعطاف‌پذیری عملیاتی تمرکز کرده‌اند.

دولت بریتانیا همچنین در حال بررسی …

Source link