مقدمه ای بر استراتژی های معاملات شاخص قدرت نسبی

عکس پروفایل نویسنده

@لیا-ماتیسونلیا ماتیسون

نوشتن درباره حقوق ، وال استریت ، VC و استارتاپ ها. Echelon-1.com

شاخص مقاومت نسبی (RSI) شاخص اصلی دیگری در دنیای تجزیه و تحلیل فنی است. شاخص مقاومت نسبی چیست؟ این سرعت و تغییر حرکت قیمت را ارزیابی می کند تا ارزیابی کند سهام بیش از حد خریداری شده یا بیش از حد فروخته شده است. ابزاری محبوب بین معامله گران ، به طور گسترده ای سو widely تفاهم می شود.

حرکت در صورت اعمال صحیح می تواند پیش بینی کننده ای جهت گیری بازار باشد. با این حال ، بسیاری از معامله گران به سختی یاد می گیرند که پیچیدگی های RSI را بیاموزند و سپس با دست کم گرفتن ارزیابی اینکه چه مدت سهام می تواند بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد کند ، در موقعیت های بد گیر می افتند.

ما شما را با تفسیر مناسب RSI ، نحوه محاسبه آن و روشهای مختلف استفاده از آن برای اطلاع رسانی بهتر در معاملات خود آشنا خواهیم کرد.

شاخص مقاومت نسبی (RSI) چیست؟

شاخص مقاومت نسبی (RSI) یک شاخص حرکت است. نشانگر تکانه چیست؟ این عملکرد با مقایسه قدرت قیمت ، سرعت و میزان تغییرات اخیر قیمت ، میزان عملکرد یک سهام در برابر خود را اندازه می گیرد. از این رو ، RSI می تواند شرایط خرید بیش از حد و فروش بیش از حد را ارزیابی کند. اگر سهامی بیش از ارزش واقعی خود معامله کند ، خرید بیش از حد در نظر گرفته می شود. اگر سهامی کمتر از ارزش واقعی خود معامله کند ، فروخته شده محسوب می شود. RSI همچنین می تواند …