مقدمه ای بر ابزارهای اتوماسیون DevOps [ Hands-on Tutorial ]

عکس پروفایل Reda Legzali Hacker Noon

در این آزمایشگاه ما می خواهیم روند ایجاد زیرساخت را خودکار کنیم. ما همچنین یک خط لوله CI / CD ایجاد خواهیم کرد که یک برنامه وب را در یک محیط مبتنی بر کانتینر مستقر می کند. ما قصد داریم این کار را با استفاده از چند ابزار جالب اتوماسیون انجام دهیم. بیایید شروع کنیم !

پیش نیازها

این آزمایشگاه یک راهنمای گام به گام است ، بنابراین شما باید بدون مشکل قطعه ها و دستورات را پیگیری و کپی کنید. با این حال ، داشتن برخی از دانش های مربوط به هر یک از فن آوری های زیر به شما کمک می کند تا آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد را درک کنید.

Linux CLI / SSH

ولگرد

قابل پاسخ

Docker / Docker نوشتن

جنکینز

الزامات

قبل از شروع ، ابتدا باید موارد زیر را تنظیم کنید:

این ابزارها برای همه سیستم عامل ها در دسترس هستند. برای پنجره ها کاربران ، فقط پیوندها را دنبال کنید و فایل exe را بارگیری کنید. برای همین سیستم عامل مکینتاش کاربران ، پیوندها را دنبال کنید و فایل dmg را بارگیری کنید ، اگرچه استفاده از آن توصیه می شود دم خانگی. سرانجام ، برای لینوکس کاربران ، فقط از مدیر بسته پیش فرض خود استفاده کنید.

معرفی

بسیار خوب! اکنون که راه اندازی شما آماده است ، بیایید با ارائه بینشی از آنچه در حال ساختیم شروع کنیم.

این معماری پروژه است. ما قصد استفاده از ولگرد برای ایجاد این دو ماشین مجازی گره مدیر حاوی Ansible خواهد بود و 2 ماشین مجازی را با استفاده از Playbook پیکربندی می کند. آی تی…