مقامات به دنبال رد پرونده های کلاهبرداری آمازون در ویرجینیا هستند | دانش مرکز داده

(واشنگتن پست) – دادستان های فدرال در ویرجینیا به دنبال رد اعترافات گناه دو مرد متهم به کلاهبرداری از آمازون در معاملات املاک چند میلیون دلاری هستند، اقدامی که پس از آن صورت می گیرد که شکایت غول فناوری در مورد کلاهبرداری ادعا شده عمدتا توسط رد شد. قاضی سال گذشته

پرونده های جنایی و مدنی ناشی از اجاره آمازون و خرید چندین تأسیسات در ویرجینیای شمالی است که مراکز داده آن را در خود جای داده است. در یک دعوی قضایی در سال 2020 – که در ابتدا در حالی که تحقیقات FBI در حال انجام بود – آمازون ادعا کرد که چندین متهم در پرونده مدنی، از جمله کارمندان سابق آمازون و یک شرکت املاک و مستغلات کلرادو به نام Northstar Commercial Partners، به طور متقلبانه از معاملات سود برده اند. طرح.

با این حال، بهار گذشته، قاضی ناحیه ایالات متحده، Rossie D. Alston Jr. در الکساندریا، ویرجینیا، تقریباً تمام ادعاهای مدنی آمازون را رد کرد. اکنون، در اقدامی غیرمعمول، دفتر دادستانی ناحیه شرقی ویرجینیا از آلستون خواسته است تا محکومیت کیفری دو نفر را که در تحقیقات FBI به گناه خود اعتراف کرده بودند، لغو کند.

کریستین کرشنر، که برادر یکی از کارمندان سابق آمازون است، و کایل رامستتر، که یکی از مدیران شرکت Northstar بود، در ماه مارس به توطئه برای ارتکاب تقلب در خدمات صادقانه اعتراف کردند. کیرشنر و رامستتر دو نفر از شش نفری بودند که در پرونده های قضایی توسط دادستان ها متهم به تخلفات جنایی بودند. چهار نفر دیگر هرگز رسما متهم نشدند.

وکلای دخیل در این پرونده ها که به شرط ناشناس ماندن برای جلوگیری از تأثیرگذاری بر رویه های حقوقی معلق صحبت می کردند، گفتند که تحقیقات فدرال پس از اینکه آلستون بیشتر شکایت آمازون را رد کرد، با استناد به فقدان شواهد مبنی بر اینکه شرکت مورد بحث قرار گرفته است، از بین رفت. (موسس آمازون جف بزوس مالک آن است واشنگتن پست.)

دفتر دادستانی ایالات متحده در درخواستی که روز چهارشنبه برای رد اعترافات مجرمانه ارائه شد، گفت: «تعقیب قضایی این پرونده ها به نفع عدالت نیست. “در حال حاضر، دولت از محاکمه سایر همدستان های ادعایی در این طرح خودداری کرده است. از آنجایی که کیرشنر و رامشتتر نسبتاً کمترین مشارکت را در این طرح بزرگتر داشتند، رد اتهامات علیه آنها به نفع عدالت است.”

وکیل برایان واتسون، که مدیر اجرایی Northstar و یکی از چهار نفر متهم بود اما هرگز در تحقیقات جنایی به طور رسمی متهم نشد، این تجربه را برای موکلش “کابوس‌آمیز” توصیف کرد و از دفتر دادستانی ایالات متحده به دلیل اقدام برای کنار گذاشتن این موضوع قدردانی کرد.

استن گارنت، وکیل مدافع در بیانیه‌ای گفت: «تصمیم به رد پرونده‌ها علیه کایل رامستتر و کریستین کرشنر و اعلام این که سایر همدستان‌های متهم مورد اتهام قرار نخواهند گرفت، شجاعانه و محترمانه بود».

جسیکا دی. آبر، دادستان ایالات متحده از اظهار نظر خودداری کرد. اعترافات گناهکار سال گذشته با تأیید یک وکیل موقت ایالات متحده، راج پرخ، وارد شد. وکلای کرشنر و رامشتتر که با درخواست‌های رد پرونده موافقت کردند، به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. آلستون باید پیش از انصراف از اعترافات گناهکار، این پیشنهادات را تأیید کند.

آمازون در حال اعتراض به حکم آلستون در مورد این شکایت است. راب مونوز، سخنگوی آمازون در بیانیه‌ای در پاسخ به سوال درباره اقدام برای رد پرونده‌های جنایی، گفت: “این متهمان طرحی پیچیده را برای دریافت میلیون‌ها دلار رشوه در رابطه با پروژه‌های املاک آمازون ترتیب دادند. با توجه به حقایق فاحشی که ما کشف کرده‌ایم. در رابطه با این رفتار نادرست، ما واقعاً چاره‌ای نداریم جز اینکه برای حفظ منافع خود اقدام کنیم و پرونده مدنی خود را پیش ببریم.»

این شرکت در شکایت خود مدعی شد که Northstar که برای کار در معاملات ملکی در ویرجینیای شمالی استخدام شده بود، به طور غیرقانونی پول را به دو کارمند آمازون منتقل کرده است و از Kirschner، برادر یکی از کارمندان، به عنوان واسطه استفاده کرده است. Ramstetter مدیر توسعه Northstar بود.

پرونده مدنی آمازون آنها و دیگران را متهم به نقض قانون فدرال تحت تأثیر و فاسد سازمان‌های متجاوز از طریق شرکت در یک طرح بازپرداخت مربوط به معاملات املاک و مستغلات کرد. متهمان این دعوا منکر تخلف شدند. دو کارمند آمازون گفته اند که وجوهی که به کرشنر ارسال شده است، هزینه های ارجاع قانونی برای جستجوی املاک و مستغلات بوده است.

طبق سوابق دادگاه، در اوایل سال 2020، آمازون در حالی که تحقیقات خود را انجام می داد، با دفتر دادستانی ایالات متحده در اسکندریه تماس گرفت. آمازون شکایت خود را در آوریل، پس از یورش اف‌بی‌آی به خانه‌های شرکت‌کنندگان ادعایی در این طرح، تسلیم کرد. سپس در ژانویه 2022، دادستان ها از هر دو طرف خواستند که دعوای قضایی را به حالت تعلیق درآورند و به آمازون گفتند که مقامات فدرال مجهزتر از وکلای شرکت برای بررسی تقلب هستند.

این اتهامات مربوط به شبکه عظیم مراکز داده در ویرجینیای شمالی است که آمازون میلیاردها دلار برای ایجاد آن هزینه کرده است و از طریق آن میلیاردها دلار با میزبانی خدمات رایانش ابری به دست آورده است. این شرکت می گوید که حدود یک پنجم مالیات بر دارایی پرداخت شده در شهرستان های فیرفکس، لودون و پرنس ویلیام را به خود اختصاص می دهد.

رامستتر در مارس گذشته در اعتراف به گناه به مقامات اذعان کرد که “به این نکته پی برده است که هزینه های ارجاع ادعا شده” از Northstar به Kirschner “در واقع پرداخت های رشوه ای پنهانی بوده که به نفع کارمندان بوده است. [Amazon] . . . طبق اسناد دادگاه، در ازای نقش آن کارمندان در تسهیل و هدایت معاملات توسعه املاک در ویرجینیای شمالی.”

مقامات در آن زمان گفتند که هزینه های ارجاع از طریق نهادی به نام ویلانوا تراست به کرشنر منتقل شده است. در اسناد دادگاه مربوط به اعتراف به گناه خود، کیرشنر اذعان داشت که 5.1 میلیون دلار جمع آوری شده توسط ویلانوا – 1.7 میلیون دلار که او شخصاً به عنوان سود دریافت کرده است – یک “رشد غیرقانونی” است.

اما در ماه آوریل، اندکی پس از اعتراف به گناه، آلستون نظری 39 صفحه ای صادر کرد و تقریباً تمام ادعاهای مدنی آمازون علیه چندین متهم را که تحت تحقیقات فدرال بودند، مورد انتقاد قرار داد و رد کرد. آلستون مکرراً خاطرنشان کرد که آمازون شواهدی مبنی بر آسیب اقتصادی ناشی از مذاکرات بر سر 9 اجاره مرکز داده ارائه نکرده است، که این شرکت مجوز پرداخت حدود 415.5 میلیون دلار را برای آن صادر کرده است.

آلستون نوشت: «آمازون با توجه به اینکه اجاره اش بالاتر از بازار است، ادعای خسارتی نمی کند. همچنین آمازون از کارشناس خسارت خود نخواسته است تا ارزیابی کند که آیا هزینه ها و نرخ های اجاره منعکس کننده قیمت بازار منصفانه هستند یا خیر. قاضی افزود که «تصمیم آمازون برای انجام ندادن تحلیل بازار، حداقل در مورد اجاره نامه، ممکن است آگاهانه بوده باشد، با توجه به اینکه شواهدی در سوابق وجود دارد که نشان می دهد ارزش املاک اجاره ای از قیمت ها فراتر رفته است. آمازون پرداخت کرد.”

حکم آلستون توسط دادگاه تجدید نظر فدرال در دست بررسی است. اما به گفته وکلای دخیل در این پرونده، تحقیقات در مورد کلاهبرداری وزارت دادگستری اکنون به طور موثر به پایان رسیده است و به گفته وکلای دخیل در این پرونده، هیچ یک از افرادی که دادستان ها در پرونده های قبلی دادگاه متهم به تخلف کرده بودند، هیچ اتهام کیفری پیش بینی نمی شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور