مطالعه: کووید باعث ایجاد دنیای کمتر مرتبط شده است | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — بانک تسویه حساب های بین المللی دریافت که همه گیری کووید منجر به کاهش 30 درصدی پیوندهای فرامرزی بین شرکت ها و تامین کنندگان آنها شد، اما حجم حمل و نقل بیشتر از سوی تولیدکنندگان انعطاف پذیرتر از پیامدهای آن کاسته شد.

بر اساس مطالعه‌ای که مؤسسه مستقر در بازل، سوئیس که دوشنبه منتشر شد، شرکت‌ها در سراسر جهان روابط زنجیره‌تامین کمتری با شرکت‌های دیگر نسبت به ابتدای شیوع آن داشتند.

در حالی که تقریباً همه شرکت‌های آمریکایی کاهش عرضه‌کنندگان بین‌المللی را در سه ماهه اول سال 2020 ثبت کردند، حجم حمل و نقل بقیه شرکت‌ها تا پایان سال بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری بود.

در همان زمان، تعداد تامین کنندگان نیز برای تقریباً 40 درصد اقتصاد افزایش یافت. استثناهای قابل توجه قطعات الکترونیکی و صنایع اختیاری مصرف کننده – لوازم خانگی، اتومبیل، مبلمان – بود که تعداد ارسال کنندگان تا پس از سال 2020 کمتر از سطح قبل از همه گیری بود.

این مطالعه همچنین نشان داد که سرمایه‌گذاران سهام توجه زیادی به اعلامیه‌های قرنطینه در کشورهایی داشتند که شرکت‌ها با آن‌ها ارتباط داشتند، در نتیجه قیمت سهام شرکت‌های یکپارچه جهانی در هفته پس از اعلام 1.5 درصد بیشتر از قیمت سهام شرکت‌های غیر مرتبط کاهش یافت.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  اولین هزینه 1.2 میلیارد دلاری خورشیدی برای گیاهان ایالات متحده پس از قانون آب و هوا | دانش مرکز داده