مزیت هوش مصنوعی دور شدن از NEM های مرکز داده

در چشم‌انداز مبتنی بر داده‌های امروزی، اپراتورهای مرکز داده به طور فزاینده‌ای به این سمت روی می‌آورند هوش مصنوعی ابزارهای (AI) و یادگیری ماشینی (ML). این ابزارها با ارائه سرعت های افزایش یافته و تأخیر کم مورد نیاز برای غلبه بر تقاضاهای بازار، نقش مهمی در بهینه سازی زیرساخت های موجود مرکز داده، امکان تجزیه و تحلیل داده های دقیق و تصمیم گیری سریع تر، در کنار اتوماسیون بیشتر عملیات، ایفا می کنند.

طبق نظرسنجی موسسه Uptime، 57 درصد از صاحبان مراکز داده اخیرا توصیه کرده اند که برای تصمیم گیری های عملیاتی به یک مدل هوش مصنوعی اعتماد کنند. یکی از دلایل این امر این است که AI/ML ابزارهایی را در اختیار اپراتورها قرار می دهد تا موفقیت فرآیندهای درون مرکز داده را بهتر درک کنند.

در نتیجه، آن‌ها می‌توانند استراتژی‌ها و مدل‌های جدیدی را توسعه دهند که بتواند خروجی خود را از نظر مالی و عملیاتی موفق‌تر کند. ابزارهای AI/ML همچنین امکان تعمیر و نگهداری بی‌درنگ در تاسیسات را فراهم می‌کنند و با گرمای بیش از حد خنک‌کننده، عملیات را از نظر انرژی کارآمدتر می‌کنند. سخت افزار.

نوآوری در بازار

اگر قرار است از این ابزارها با موفقیت استفاده شود، همان اپراتورها به آخرین راه حل های موجود در بازار نیاز دارند. ما اکنون شاهد فرستنده های نوری 400 و 800G هستیم که قادر به پشتیبانی از ابزارهای AI/ML هستند.

برای مثال، اینها می‌توانند مدیریت و پردازش جریان‌های داده با پهنای باند فشرده را هنگام مهاجرت از معماری مبتنی بر واحد پردازش مرکزی سریال (CPU) به سمت جریان داده موازی در واحد پردازش گرافیکی (GPU) بهبود بخشند.

هنگامی که اینها در زیرساخت مرکز داده موجود پیاده سازی می شوند، انتقال داده ها می تواند تسریع شود، در حالی که قابلیت های اضافی برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی و محاسبه در دسترس اپراتورها ارائه می شود.

البته، بسیاری از کسب‌وکارها از این موضوع آگاه هستند که چگونه فرستنده‌های 400G و 800G می‌توانند ابزارهای AI/ML را فعال کنند و تقاضا برای آنها تقریباً سیری ناپذیر بوده است. قیمت سهام برای شرکت های قطعات نوری و ماژول سال گذشته 200 تا 300 درصد افزایش یافت همانطور که شرکت ها شروع به عرضه این راه حل ها به بازار کردند. با این حال، مقدار پهنای باند مورد نیاز برای عملکرد موفقیت‌آمیز این دستگاه‌ها، در کنار فقدان راه‌حل‌های سازگار در بازار، انتخاب «مناسب‌ترین» فرستنده نوری را به یک چالش تبدیل می‌کند.

یک جایگزین جذاب

بر روی کاغذ، خرید این فرستنده و گیرنده از تاسیس تولید کنندگان تجهیزات شبکه (NEMs) گزینه معقولی به نظر می رسد. شکی در توانایی فرستنده‌های آنها برای پشتیبانی از AI/ML وجود ندارد، با این حال، اندازه اکثر NEM‌ها، سرویس «شخصی‌شده» را غیرممکن می‌کند. آنها اغلب فاقد منابع لازم برای توسعه راه حل های مناسب هستند و بر کل فرآیند تحویل نظارت دارند.

اینجاست که تامین کنندگان شخص ثالث به میدان می آیند. این کسب‌وکارها معمولاً کوچک‌تر از همتایان NEM خود هستند، اما می‌توانند اجزای نوری را ارائه دهند که برابر با پیشنهادات سنتی است، اما با زمان تحویل سریع‌تر و پشتیبانی بیشتر.

بهترین این تامین‌کنندگان شخص ثالث، ۱۰۰٪ آزمایش را انجام می‌دهند تا تضمین کنند که راه‌حل‌هایشان منعکس‌کننده جریان داده‌های مشتری قبل از استفاده در مرکز داده‌شان است. این بدان معناست که اپراتورها می توانند از فرستنده گیرنده های متناسب با نیازهای منحصر به فرد خود، بدون ترس از “قفل شدن” در یک سازنده خاص و محدوده محصول نامناسب استفاده کنند.

این فرآیند تست همچنین می تواند به کاهش نگرانی های مربوط به عملکرد کمک کند. تامین کنندگان شخص ثالث ممتاز به طور موازی راه حل های نوری خود را در محیط های مشتری آزمایش می کنند تا سطح عملکردی برابر – اگر نه بیشتر – را تضمین کنند که اپراتورها از طریق تولید کنندگان معتبر و “نام بزرگ” به آن عادت کرده اند. این به مشتریان اجازه می‌دهد تا به فرستنده‌های مورد استفاده در عملیات خود اعتماد کنند و عملکرد لازم برای استفاده مؤثر از ابزارهای AI/ML را ارائه می‌دهند.

ارائه عملکرد بهینه

اگر تامین کننده شخص ثالث مناسبی انتخاب شود، مشتریان نه تنها از بهترین فرستنده گیرنده در کلاس خود بهره مند خواهند شد، بلکه از بهترین خدمات در کلاس نیز بهره مند خواهند شد. اغلب اوقات، کسب‌وکارهایی که فرستنده‌های نوری AI/ML را خریداری می‌کنند، هنگام سفارش مستقیم از NEM با زمان تحویل طولانی و تحویل تاخیر مواجه می‌شوند. استفاده از یک تامین کننده شخص ثالث، اپراتورها را قادر می سازد تا از این عوارض غیرضروری اجتناب کنند و از یک جدول زمانی فشرده از سفارش تا تحویل بهره مند شوند. در صنعتی که عملیات با در دسترس بودن قطعات انجام می شود یا از بین می رود، تامین کنندگان شخص ثالث در حال ایجاد تفاوت بزرگ هستند.

این سرویس همچنین به اپراتورهای پشتیبانی پس از تحویل نیز گسترش می‌یابد، با برخی از تامین‌کنندگان شخص ثالث که به مشتریان امکان دسترسی شبانه‌روزی به تیم‌های پشتیبانی و مهندسان را می‌دهند. با حصول اطمینان از اینکه محصولات مشتری در وضعیت کار قرار دارند و پس از فروش اولیه همچنان نیازمندی‌ها را برآورده می‌کنند، سازگاری و قابلیت اطمینان فرستنده‌های 400G و 800G – و در نتیجه، ابزارهای AI/ML – را می‌توان به راحتی حفظ کرد.

ابزارهای AI/ML کلید مزایای بسیاری را دارند. آنها می توانند ردپای کربن سازمان یا کار دستی مورد نیاز در مراکز داده را کاهش دهند. اتوماسیون ارائه شده از طریق AI/ML حتی می تواند زمان اپراتورها را برای ایجاد برنامه های تجاری استراتژیک آزاد کند. با این حال، این تنها در صورتی محقق می شود که فرستنده و گیرنده مناسب و ارائه دهنده مناسب انتخاب شود.

تامین کنندگان شخص ثالث اکنون در مورد قطعات نوری خود به کسب و کارها حق انتخاب بیشتری می دهند و در مورد زیرساخت مرکز داده باید به عنوان یک جایگزین مناسب در نظر گرفته شوند.

جورج اشوین مدیر کانال بریتانیا در AddOn Networks است.


Source link