مزایای آوردن مراکز داده به دنیای در حال توسعه | دانش مرکز داده

یکی از دلایل اصلی برای انتخاب یک مرکز داده خصوصی یا تسهیلات کولوکیشن برای میزبانی بار کاری این است که مراکز داده انعطاف پذیری بیشتری در مورد مکان فیزیکی که در آن بار کاری شما وجود دارد. به نوبه خود، مراکز داده به منظور کاهش تأخیر و بهبود عملکرد، قرار دادن بارهای کاری را به گروه های خاصی از کاربران نهایی آسان تر می کنند.

اما اگر کاربران نهایی شما در آمریکای شمالی، اروپا یا بخش‌های خاصی از آسیا مستقر نباشند، توانایی شما برای انتخاب مکان مرکز داده نزدیک به آنها محدود خواهد بود. دلیل ساده است: بیشتر مراکز داده چنین هستند در کشورهای ثروتمند متمرکز شده است، نه جهان در حال توسعه.

در اینجا هم یک چالش و هم فرصتی برای صنعت مراکز داده نهفته است، که دلیل خوبی برای در نظر گرفتن سرمایه گذاری تهاجمی در مراکز داده در کشورهای در حال توسعه دارد. در اینجا دلیل، همراه با آنچه که باید برای افزایش تعداد مراکز داده در خارج از کشورهای توسعه یافته اتفاق بیفتد، توضیح داده شده است.

چرا جهان در حال توسعه به مراکز داده نیاز دارد؟

کشورهای در حال توسعه دارای مراکز داده هستند. در مورد وجود دارد 93 مرکز کولوکیشن در آفریقابه عنوان مثال، و در مورد a ده ها مرکز داده در آسیای مرکزی.

با این حال، در مقایسه با بخش‌هایی از جهان با تولید ناخالص داخلی بالاتر، این اعداد ناچیز هستند. برای مثال، کالیفرنیا 239 را می‌شمارد امکانات کولوکیشنبا وجود این واقعیت که آفریقا تقریباً هفت برابر بزرگتر است و حدود 30 برابر کالیفرنیا جمعیت دارد. اگر بیشتر مکان های دیگر در ایالات متحده یا اروپا را با بخش هایی از جهان در حال توسعه مقایسه کنید، داستان مشابه است.

این بدان معناست که کاربران نهایی در آفریقا، جایی که در مورد 650 میلیون نفر گوشی های هوشمند خود و سایر کشورهای در حال توسعه احتمالاً با خدمات دیجیتالی با کیفیت پایین تری نسبت به مناطقی که مراکز داده بیشتری وجود دارد، مواجه خواهند شد. با وجود مراکز داده بسیار کمتری برای انتخاب، ارائه دهندگان خدمات نمی توانند بار کاری خود را نزدیک به کاربران قرار دهند.

کسب و کارها از ایجاد مراکز داده بیشتر در خارج از کشور چه چیزی به دست می آورند

این فقط کاربران نهایی در یک کشور در حال توسعه نیستند که وقتی مراکز داده ای که آنها به آنها وابسته هستند عمدتاً در کشورهای دوردست واقع شده اند ضرر می کنند. اپراتورهای مراکز داده و مشاغل وابسته به آنها نیز با عدم سرمایه گذاری بیشتر در مراکز داده واقع در کشورهای در حال توسعه، فرصت ها را از دست می دهند.

به طور خاص، آنها مزایایی مانند موارد زیر را از دست می دهند:

  • کاهش هزینه های املاک و مستغلات در کشورهای در حال توسعه، که به معنای پایین تر است هزینه ساخت یک مرکز داده.
  • توانایی استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی و آبی که در کشورهای در حال توسعه موجود است.
  • فرصت‌هایی برای ساخت مراکز داده در مکان‌هایی که کمتر در معرض بلایای طبیعی هستند.

البته هر مکان در هر کشور در حال توسعه این مزایا را ندارد. اما با تمرکز بر کشورهای ثروتمندتر هنگام تصمیم گیری برای ساخت مراکز داده جدید، صنعت مرکز داده توانایی خود را برای قرار دادن مراکز داده در مکان های مناسب از منظر هزینه، پایداری و قابلیت اطمینان محدود می کند.

چالش های مراکز داده در جهان در حال توسعه

برای ترغیب صنعت به ایجاد مراکز داده بیشتر در کشورهای در حال توسعه چه چیزی لازم است؟ پاسخ ها به خصوص تعجب آور نیستند. آنها به ایجاد زیرساخت های سیاسی، آموزشی و عملیاتی لازم برای ایجاد انگیزه بیشتر در ساخت مراکز داده در کشورهای در حال توسعه خلاصه می شوند.

دولت ها در این کشورها می توانند کمک کنند، به گفته سازمان غیردولتی CUTS ژنو، با ایجاد مقررات و سیاست های قوی تر برای کمک به ایجاد انگیزه در ساخت مرکز داده. این گروه به هند به عنوان نمونه ای از کشوری خارج از غرب اشاره می کند که تا حدی به لطف سیاست های مطلوب دولت در جذب ساخت مرکز داده موفق بوده است.


این گروه همچنین می گوید که سرمایه گذاری در آموزش نیروهای کار محلی برای راه اندازی مراکز داده مهم است. بنابراین، مطمئناً، اطمینان از وجود زیرساخت انرژی کافی برای تأمین انرژی مراکز داده است.

نتیجه

حل چالش هایی مانند این برای جذب تقریباً هر نوع صنعتی به کشورهای در حال توسعه مهم است. از این نظر، صنعت مرکز داده با توجه به حضور (یا عدم وجود آن) در جهان در حال توسعه منحصر به فرد نیست.

با این حال، گسترش این حضور مستلزم سرمایه‌گذاری فعال اپراتورهای مرکز داده و شرکای آنها برای غلبه بر چالش‌هایی است که در بالا توضیح داده شد. آن‌ها نمی‌توانند خدمات دیجیتال بهتری را برای مردم کشورهای در حال توسعه ارائه دهند یا از مزایای هزینه، پایداری و انعطاف‌پذیری مکان‌های مراکز داده در جهان در حال توسعه بهره ببرند تا زمانی که آنچه را که باید انجام شود و شروع به کار بر روی راه‌حل‌ها نکنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  Dish AWS را در چالش غول های بی سیم در 5G ثبت می کند