مرکز زنجیره تامین مایکروسافت می‌تواند زمان رهبری سرور را کوتاه کند | دانش مرکز داده

مایکروسافت امروز پلتفرمی را راه‌اندازی کرد که از هوش مصنوعی برای کمک به مدیریت و پیش‌بینی تأثیر زنجیره تأمین بر عملیات و برنامه‌ریزی مرکز داده شما استفاده می‌کند. این پلت فرم به عنوان یک مرکز فرماندهی برای مدیریت موثر داده ها، برنامه های کاربردی، همکاری داخلی، تجزیه و تحلیل پیش بینی و مدیریت سفارش برای زنجیره های تامین سازمانی عمل می کند.

مرکز زنجیره تامین مایکروسافت در زمانی ایجاد می شود که شرکت ها به دلیل کندی زنجیره تامین، سخت افزار مرکز داده را به روز می کنند. تحلیلگران مالی جی پی مورگان می گویند که این تاخیرها ناشی از واکنش چین به همه گیری کووید-19 است که همچنان جریان تجهیزات را به بازارهای جهانی تغییر می دهد. جنگ روسیه و اوکراین درست زمانی رخ داد که اقتصادهای جهانی نشانه‌هایی از بهبود را نشان دادند و بر بسیاری از منابع مورد نیاز برای تأمین صنعت فناوری تأثیر گذاشت.

علاوه بر این، شرکت تحقیقاتی IDC پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2024 شرکت‌های سطح بالا از فناوری برای نوآوری در راه خروج از بحران‌های جهانی مانند اختلال زنجیره تامین استفاده خواهند کرد.

بر اساس برگه اطلاعات مایکروسافت، مجموعه ابزارهای موجود در مرکز زنجیره تامین مایکروسافت، منابع موجود شرکت مانند Dynamics 365، Teams، Azure AI و Dataverse را با سیستم‌های ERP SAP و Oracle در هم می‌آمیزند.

مرکز زنجیره تامین مایکروسافت بخشی از یک پیشنهاد بزرگتر است، پلتفرم زنجیره تامین مایکروسافت، که شرکت ها را با شرکت های توسعه نرم افزار متصل می کند تا به آنها کمک کند راه اندازی و مهاجرت را هدایت کنند.

راه حل هایی برای رفع بحران زنجیره تامین سرور مرکز داده

انتقال حجم کاری به فضای ابری راه حلی برای برخی سازمان ها برای رسیدگی به تقاضای فزاینده برای توان محاسباتی ناشی از حرکت کار از راه دور است.

توجه به این نکته مهم است که ارائه دهندگان راه حل های ابری نیز کاهش زنجیره تامین را احساس می کنند. در واقع، سه بازیکن بزرگ ابر – مایکروسافت، AWS و Google Cloud – همگی عمر مفید سخت افزار مرکز داده را افزایش داده اند.

مایکروسافت طی یک تماس درآمدی در ماه آگوست از افزایش طول عمر دارایی های تجهیزات شبکه از چهار به شش سال خبر داد. آمازون و گوگل قبلاً اقدامات مشابهی را برای کاهش درد ناشی از تاخیرهای زنجیره تامین با افزایش عمر مفید سرورهای خود انجام داده بودند.

ولادیمیر گالبوف، رئیس مرکز تحقیقات ابری و مرکز داده در Omdia می‌نویسد: «ما می‌خواهیم از سرورها به مدت شش و حتی هفت سال در شرکت استفاده کنیم، اگر بتوان خدمات و پشتیبانی را ترتیب داد. “ما معتقدیم که اکثر کاربران نهایی بیش از هفت سال از سرورها استفاده نخواهند کرد.”

گالبوف همچنین توصیه می‌کند با پایبندی به برنامه‌های اصلاحی، تخصیص بار کاری پویا، مدیریت داده‌های جدید، و شیوه‌های پشتیبان‌گیری مداوم، بحرانی بودن هر سرور را کاهش دهید – که همه اینها در طول زمان باعث افزایش عمر مفید سرورها می‌شوند.