مرکز داده اپل در چین به دلیل محدودیت‌های کووید، تعطیل شد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – آخرین قرنطینه کووید در چین عملاً یک شهر 6 میلیون نفری را فلج کرده است که بسیاری از اطلاعات الکترونیکی این کشور را در خود جای داده است و اپراتور مرکز داده شرکت اپل را مجبور به اتخاذ اقدامات اضطراری برای خاموش کردن همه‌گیری کرده است.

شریک اپل در گویانگ، که مرکز سروری را اداره می‌کند که تمام داده‌های آنلاین تولید و ذخیره شده توسط صدها میلیون کاربر چینی آیفون را در خود جای داده است، آنچه را که به معنای یک سیستم “حلقه بسته” است که بر اساس آن کارمندان از خروج از محل منع می‌شوند، توصیف کرد. Guizhou Cloud Big Data، شریک تحت حمایت دولت اپل، در اطلاعیه WeChat گفت بسیاری از آنها یک هفته است که خانواده خود را ندیده اند.

این شرکت که داده‌های سایر مشتریان را نیز مدیریت می‌کند، نگفت که آیا سرورهای سازنده آیفون تحت تأثیر قرار گرفته‌اند یا چه زمانی این قفل برداشته می‌شود. گوئیانگ، مرکز استان کوهستانی محصور در خشکی گوئیژو، در سال‌های گذشته از مشوق‌ها و حمایت‌های سیاستی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های هنگفت سرور از سوی غول تجارت الکترونیک Alibaba Group Holding Ltd. و اپراتور WeChat Tencent Holdings Ltd استفاده کرده است.

از زمان رونمایی در سال 2017، مرکز داده چینی اپل به قلب عملیات سراسری آن تبدیل شده است و مجموعه‌ای از اطلاعات از عکس‌ها و ویدیوها تا ایمیل را ذخیره و مدیریت می‌کند. طبق قوانین چین، اپل مجبور شد کنترل را به یک شرکت دولتی واگذار کند که منتقدان می‌گویند حریم خصوصی و امنیت کاربران را به خطر می‌اندازد.

محدودیت‌های کووید و عواقب عملیات مرکز داده در چین

سخنگوی اپل بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد. Cloud Big Data به درخواست ایمیلی که به آدرس آنلاین عمومی آن ارسال شده بود، پاسخ نداد.

این شرکت تحت حمایت دولت در پست خود گفت: «در مواجهه با یک وضعیت وخیم، به افراد شجاع در خط مقدم نیاز داریم.

چین در این هفته بخش‌هایی از گویانگ را پس از افزایش موارد ویروسی که واکنش سخت‌گیرانه‌ای را در راستای استراتژی کووید صفر این کشور انجام داد، مسدود کرد. تقریباً در تمام جوامع در شش منطقه از 10 منطقه گوئیانگ، قرنطینه اعمال شد.

در میان محله های آسیب دیده Huaguoyuan، بزرگترین مجتمع مسکونی چین با 400000 ساکن در 300 ساختمان بود.

ساکنان مناطق آسیب‌دیده فقط مجاز به ترک خانه‌های خود برای انجام آزمایش‌های کووید بودند و تمام خدمات تاکسی به حالت تعلیق درآمد و عملاً فعالیت‌ها در سراسر شهر متوقف شد. مقامات گویانگ به دلیل بی تجربگی خود در هماهنگی تحویل عذرخواهی کرده‌اند، زیرا در تدارکات اختلالات ایجاد شده است، اما منابع غذایی متوقف شده است.