مرکز داده آدانی JV به دنبال وام دلاری دوم در شش ماهه | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — یک سرمایه گذاری مشترک گروه آدانی با EdgeConneX در حال مذاکره با گروهی از وام دهندگان جهانی برای جمع آوری 400 میلیون دلار از طریق وام دریایی است که ممکن است دومین معامله این شرکت از ژوئن باشد.

به گفته افراد آشنا که خواستند نامشان فاش نشود، AdaniConneX Private از این پول برای تأمین بودجه برنامه‌های رشد خود در سال جاری استفاده می‌کند و مدت زمان پنج ساله در دست بحث است.

نماینده گروه آدانی هیچ اظهارنظر فوری ارائه نکرد.

AdaniConnex در ماه ژوئن 213 میلیون دلار بدهی برای ساخت دو مرکز داده با ظرفیت کل 67 مگاوات جمع آوری کرد که بخشی از برنامه های گروه برای صرف حدود 1.5 میلیارد دلار برای این تجارت در سه سال آینده است.

این شرکت در حال برنامه ریزی برای ساخت 9 مرکز داده و ظرفیت کل 1 گیگاوات تا سال 2030 است. حدود 17 مگاوات ظرفیت در چنای در حال حاضر به طور کامل عملیاتی شده است در حالی که سایرین در حال ساخت هستند.

این شرکت پس از رد اتهامات تند شرکت آمریکایی Hindenburg Research در مورد تقلب شرکتی در ژانویه سال گذشته، اعتماد سرمایه گذاران و وام دهندگان را به دست آورده است. بلومبرگ ماه گذشته گزارش داد که واحد انرژی های تجدیدپذیر این گروه قصد دارد در سال 2024 حداقل 2 میلیارد دلار بدهی عمدتاً جدید جمع آوری کند.