مراکز داده در حال از دست دادن آرامش خود هستند | دانش مرکز داده

اکنون که توجه شما را به عنوان بالا جلب کرده‌ام، می‌خواهم کاملاً واضح بگویم: من هنوز فکر می‌کنم مراکز داده بسیار باحال هستند! اما باورنکردنی بودن مراکز داده کاملاً چیزی نیست که ما اینجا در مورد آن بحث کنیم. من این فرصت را داشتم که آخرین نتایج مرکز داده وضعیت AFCOM را بررسی کنم. شما می توانید انتظار یک گزارش کامل را در حدود یک ماه یا بیشتر داشته باشید. هنوز دارم مینویسمش با این حال، من می‌خواهم برخی از یافته‌های کلیدی را که برای شروع به فکر کردن در حال حاضر کلیدی هستند، به اشتراک بگذارم.

در گزارش، وقت گذاشتیم تا چند سوال قدیمی را حذف کنیم و سوالات جدید را مطرح کنیم. برای امسال در مورد ظرفیت سرمایش و سرمایش پرسیدیم. نتایج واقعا جالب بود. هنگامی که از آنها در مورد وضعیت فعلی ظرفیت خنک کننده سؤال شد، 46٪ از پاسخ دهندگان گفتند که راه حل خنک کننده فعلی آنها تمام نیازهای آنها را برآورده می کند. یک لحظه صبر کن.

آیا این بدان معناست که اکثر پاسخ دهندگان ظرفیت سرمایش را تمام می کنند؟

بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، پاسخی متفاوت است. بر اساس گفتگو با رهبران مرکز داده و تجزیه و تحلیل ظرفیت خنک کننده در مقابل بار خنک کننده، مشکلات مربوط به اثربخشی خنک کننده اغلب نتیجه مدیریت ضعیف منابع خنک کننده است تا کمبود ظرفیت خنک کننده.

“با این آگاهی رو به رشد، رهبران مراکز داده در مورد مدیریت تراکم و بهبود مدیریت جریان هوا بسیار خلاق تر می شوند.” لارس استرانگ، مهندس ارشد و افسر علمی شرکت در Upsite Technologies می گوید. “با این حال، تقاضا در این صنعت قوی است. بنابراین، رهبران باید راه هایی برای اطمینان از ظرفیت خنک کننده و جریان هوا بهینه بیابند.”

نکته جالب در مورد افزایش ظرفیت خنک کننده، خلاقیتی است که از رهبران مرکز داده می بینیم. بیشتر به دنبال سیستم‌های همگرا، بهبود جریان هوا با راه‌حل‌های مهار منحصربه‌فرد، و حتی روی آوردن به خنک‌کننده مایع برای کمک به جبران نیازهای خنک‌کننده سنتی هستند. بیایید یک دقیقه روی برخی از این نکات بمانیم.

مطالب پیشنهادی  TikTok والدین ByteDance ابر علی بابا را رها می کند ، گزارش ها می گویند

بازگشت خنک به مراکز داده

خلاقیت در زیرساخت های دیجیتال وسیله ای برای پیشرفت در این صنعت است. بنابراین، در نظر گرفتن آنچه رهبران برای جبران چالش های خنک کننده و غلبه بر مشکلات ظرفیت انجام می دهند، ضروری است.

اول، خنک کننده مایع در حال افزایش است. در گزارش مرکز داده AFCOM State of the Data Center، دیدیم که حدود 40 درصد از پاسخ دهندگان مرکز داده خنک کننده مایع را اتخاذ کرده اند. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان فروشنده، استفاده از خنک کننده مایع را در امکانات مشتریان خود دیده اند.

بر اساس یک اخیر دانش مرکز داده پستاپراتورهای مرکز داده، به ویژه ارائه دهندگان خدمات ابری، اشتیاق به خنک کننده مایع را تحریک می کنند. درآمد بازار خنک کننده مایع تا سال 2026 با 50.4 درصد نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) می تواند به 3 میلیارد دلار برسد. این CAGR از 2021 تا 2026 ادامه دارد.

این بر اساس تجزیه و تحلیل بازار مدیریت حرارتی مرکز داده – 2022، صادر شده توسط Omdia (که شرکت مادر Informa نیز دارای دانش مرکز داده در مجموعه انتشارات خود).

“با توجه به نیاز به اجرای بارهای کاری فشرده، سرمایه گذاری ارائه دهندگان خدمات ابری تأثیر مثبتی بر پتانسیل رشد بازار داشته است.” دکتر Moises Levy، تحلیلگر ارشد برق مرکز داده و خنک کننده برای Omdia مستقر در لندن، گفت. در مورد خنک کننده مایع، این دو نکته را به خاطر بسپارید:

اما شاید شما کاملاً آماده شیرجه زدن به خنک کننده مایع نباشید. آیا گزینه های دیگری وجود دارد؟ شرط می بندی.

افزایش دما به همه سرورها کمک می کند

اخیرا، Equinix اعلام کرد که آنها دمای تاسیسات خود را به 80 درجه فارنهایت برسانند. آیا این یک حرکت هوشمندانه بود؟ برخی از کارشناسان مرکز داده می گویند که این ممکن است به تجهیزات آسیب برساند. با این حال، هنگامی که تجهیزات خود را به روز نگه می دارید، این موضوع بسیار کمتر نگران کننده است. به یاد داشته باشید که سخت افزار زیرساخت های جدید می توانند به خوبی در ASHRAE (انجمن مهندسین گرمایش، برودت و تهویه مطبوع آمریکا) کار کنند.توصیه شده 64.4 تا 80.6 درجه فارنهایت (18 تا 27 درجه سانتیگراد).

مطالب پیشنهادی  DataBank رویکرد عملیاتی را برای ابر ترکیبی مشتریان جابجایی دارد

“ما با ASHRAE هماهنگ هستیم زیرا محدوده استاندارد آن به طور گسترده آزمایش شده و ایمن بودن آن ثابت شده است. ASHRAE A1 Allowable (A1A) یک پاکت عملیاتی استاندارد بین المللی برای تجهیزات IT حیاتی است. از سال 2011 به طور گسترده توسط سازندگان تجهیزات فناوری اطلاعات پذیرفته شده است.” Equinix گفت دانش مرکز داده.

اگر از Equinix بپرسید، آنها به این مفهوم اعتقاد دارند. این شرکت اعلام کرد با افزایش دما در هر یک از مراکز داده بیش از 240 خود، مصرف انرژی را تا 10 درصد در برخی مکان‌ها کاهش می‌دهد، تاثیر کربن آن را کاهش می‌دهد و به مشتریان خود کمک می‌کند تا به زنجیره تامین خود برسند.پایداریاهداف

“ما در حال پیش‌بینی سود بلندمدت در کاهش هزینه‌های انرژی زیرساخت از بهبود کارایی هستیم.” Equinix گفت دانش مرکز داده. “اقدامات ما برای بهبود بهره وری انرژی در مرکز داده باید به عایق بندی بیشتر مشتریانمان در برابر بازار بی ثبات انرژی و پیشبرد اهداف پایداری آنها کمک کند.”

اینجا به یک کولر فردا است

بخشی از چالش در دستیابی به ظرفیت خنک کننده بیشتر حول محدودیت های زنجیره تامین می چرخد. در حالی که امیدواریم این مشکلات به زودی کاهش یابد، رهبران مراکز داده هنوز با مشکلات خنک کننده مواجه هستند.

این یک دلیل بزرگ است که چرا اپراتورهای مرکز داده سیستم های موجود را برای سنجش میزان کارایی آنها بررسی می کنند. فقط به این دلیل که یک زیرساخت کار می کند به این معنی نیست که ارزشی برای شما به ارمغان می آورد. زیرساخت های قدیمی یکی از مهم ترین موانع برای اتخاذ سیستم های کارآمدتر با نیاز به ظرفیت خنک کننده کمتر است. در اینجا Moises Levy، Ph.D.، تحلیلگر ارشد اصلی Omdia، در مورد این موضوع فکر می کند:

مطالب پیشنهادی  Lightrun آوردن قابلیت مشاهده DevOps به توسعه دهندگان

“تغییرات در شرایط محیطی موجود – دما، رطوبت، جریان هوا – باید الزامات تجهیزات فناوری اطلاعات را در نظر بگیرند.” دکتر لوی گفتدانش مرکز داده. “تجهیزات IT قدیمی ممکن است در مقایسه با فناوری‌های جدیدتر، شرایط محیطی عملیاتی متفاوتی داشته باشند که توسط سازنده ایجاد شده است. رعایت دستورالعمل های دمای سازنده برای تضمین عملکرد و طول عمر تجهیزات مورد نظر مهم است.”

یادم می‌آید اخیراً با یکی از دانشگاه‌های بزرگ درباره این موضوع صحبت کردم، افزایش دما. ما در حال غواصی عمیق در گفتگوی خود بودیم که به من اطلاع دادند که بیشتر وسایلشان هفت تا نه ساله است. وقتی زیرساخت ها را بررسی کردیم، دیدیم که تقریباً هیچ یک از تجهیزات آنها نمی توانند دمای بالاتر را تحمل کنند. و بنابراین، آنها به تابلوی طراحی در مورد چگونگی بهبود چگالی و کارایی بازگشتند.

بیل کلیمن، ویراستار مشارکت کننده در مرکز داده، و رئیس برنامه مرکز داده جهان

بیل کلیمن، ویراستار مشارکت کننده در مرکز داده، و رئیس برنامه مرکز داده جهان

همانطور که به سیستم‌های خود نگاه می‌کنید، لحظه‌ای وقت بگذارید تا تأثیرات صرف سخت‌افزاری که کار می‌کند را درک کنید. این احتمال وجود دارد که برای عملیاتی نگه داشتن سرورها و قطعات ذخیره سازی، هزینه زیادی پرداخت کنید. و هنگامی که با صرفه جویی در مصرف برق، خنک کننده و چگالی همراه باشد، ROI در تجهیزات زیرساخت جدید می تواند قیمت خرید شما را برای سرورهای جدید، تجهیزات شبکه و فضای ذخیره سازی جبران کند. اگر در تلاش برای یافتن راه هایی برای خنک کردن مرکز داده خود هستید، خلاق باشید. برخی به دنبال راه‌حل‌های بهتر مهار می‌گردند یا صرفاً با تغییرات جریان هوا کار می‌کنند تا نحوه خنک‌سازی را بهبود بخشند. دیگران باید در زیرساخت دیجیتال خود فکر کنند تا بهترین اقدام برای ارائه ظرفیت خنک کننده را تعیین کنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور