مراکز داده جدید سیلیکون ولی مصرف برق را افزایش خواهند داد

(بلومبرگ) — مراکز داده جدید برنامه ریزی شده برای سیلیکون ولی پتانسیل افزایش 3.5 گیگاوات تقاضا برای برقشرکت PG&E گفت. این بیشتر از خروجی سه نیروگاه هسته ای است.

منطقه خلیج سانفرانسیسکو یکی از هشت منطقه اولیه است بازارهای مرکز داده در ایالات متحده با توجه به نزدیکی آن به مقر غول های فناوری جهانی که شامل متا پلتفرم ها، آلفابت و اپل می شود.

بیش از دوجین وجود دارد پروژه ها مدیران شرکت کالیفرنیا در طی یک ارائه سرمایه گذار در روز چهارشنبه گفتند که در پنج سال آینده کار خواهد کرد. PG&E گفت که بیش از نیمی از ظرفیت اضافی در منطقه سن خوزه قرار خواهد گرفت.

19 مشتری تجاری ناشناس برای تکمیل این پروژه ها با هم رقابت می کنند. پتی پوپ، مدیر ارشد اجرایی PG&E گفت که این شرکت در حال حاضر ظرفیت مازاد بر روی سیستم خود را دارد تا بتواند برخی از تقاضاهای جدید مرکز داده را برآورده کند.

ظهور هوش مصنوعی تقاضا برای مراکز داده و در نتیجه برق را افزایش داده است. انتظار می رود مصرف برق در ایالات متحده پس از نزدیک به دو دهه رشد محدود افزایش یابد و شرکت های برق در سراسر ایالات متحده پیش بینی ها را برای استفاده از برق افزایش دهند. حداقل برخی از ابزارها به راه حل های خلاقانه روی آورده اند، از جمله نگهداری آنلاین کارخانه زغال سنگ قدیمی.

مربوط:استخراج کنندگان بیت کوین در بحبوحه رونق هوش مصنوعی به عملیات مرکز داده می پردازند

PG&E کل تقاضای برق در سیستم خود را اعلام کرد انتظار می رود تا سال 2040 سالانه 2 تا 4 درصد رشد کند. علاوه بر مراکز داده، خودروهای برقی و ساختمان های برقی به طور فزاینده ای باعث افزایش رشد می شوند.


Source link