مراکز داده برای مواجه شدن با شرایط جدید برای اتصال به شبکه اوهایو AEP

(بلومبرگ) — شرکت برق آمریکا از توسعه دهندگان مراکز داده می خواهد که قول خرید بیشتر آنها را بدهند انرژی آنها درخواست می کنند قبل از اینکه شرکت تجهیزاتی را برای خدمت به آنها بسازد، آخرین نشانه از چگونگی دگرگونی تسهیلات در بازارهای برق باشد.

بر اساس پیشنهادی که این شرکت روز دوشنبه به تنظیم‌کننده‌های اوهایو ارائه کرد، مراکز داده بزرگ جدید باید تعهدی 10 ساله برای پرداخت حداقل 90 درصد از هزینه‌ها داشته باشند. برق آنها درخواست می کنند، حتی اگر کمتر استفاده کنند.

مارک ریتر، رئیس AEP اوهایو در مصاحبه ای گفت: “ما می خواهیم قبل از سرمایه گذاری میلیاردها دلار در انتقال، اطمینان حاصل کنیم که مشتریان اینجا هستند.”

شرکت های برق با بزرگترین افزایش تقاضا در یک نسل مواجه هستند. در کنار مراکز داده برای اجرای هوش مصنوعی، شبکه ایالات متحده تحت فشار کارخانه‌های جدید و برقی‌سازی خودروها و گرمایش خانه‌ها قرار گرفته است. شرکت انرژی دوک اخیراً شروع به کار کرده است نیازمند تعهد مشابه AEP، و تحلیلگران شرکت جنوبی را برای جزئیات بیشتر در مورد برنامه هایش در اوایل ماه جاری تحت فشار قرار دادند.

مراکز داده قرار است تا سال 2030 تقاضای برق در منطقه مرکزی اوهایو AEP را بیش از دو برابر کنند و حدود پنج گیگاوات تقاضای جدید برای اتصال به شبکه تنظیم شده است. ریتر اضافه کرد که این شرکت در مارس 2023 اتصالات مراکز داده جدید را بیش از این پنج گیگاوات متوقف کرد و در حال حاضر یک صف 30 گیگاواتی از توسعه مرکز داده اضافی برای درخواست اتصال دارد. یک گیگاوات تقریباً خروجی یک راکتور هسته ای است و می تواند انرژی حدود 750000 خانه را تامین کند.

مربوط:به عصر مرکز داده های هسته ای خوش آمدید


Source link