مراکز داده برای مواجه شدن با شرایط جدید برای اتصال به شبکه اوهایو AEP | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت برق آمریکا از توسعه دهندگان مراکز داده می خواهد که قبل از اینکه شرکت تجهیزاتی را برای خدمت به آنها بسازد، قول خرید بیشتر انرژی مورد نیاز خود را بدهند، که آخرین نشانه از چگونگی تغییر این امکانات در بازارهای برق است.

بر اساس پیشنهادی که این شرکت روز دوشنبه به تنظیم‌کننده‌های اوهایو ارائه کرد، مراکز داده بزرگ جدید باید تعهدی 10 ساله برای پرداخت حداقل 90 درصد برق مورد نیاز خود داشته باشند، حتی اگر کمتر مصرف کنند.

مارک ریتر، رئیس AEP اوهایو در مصاحبه ای گفت: “ما می خواهیم قبل از سرمایه گذاری میلیاردها دلار در انتقال، اطمینان حاصل کنیم که مشتریان اینجا هستند.”

شرکت های برق با بزرگترین افزایش تقاضا در یک نسل مواجه هستند. در کنار مراکز داده برای اجرای هوش مصنوعی، شبکه ایالات متحده تحت فشار کارخانه‌های جدید و برقی‌سازی خودروها و گرمایش خانه‌ها قرار گرفته است. شرکت انرژی دوک اخیراً شروع به نیاز به تعهدی مشابه تعهدات AEP کرده است و تحلیلگران شرکت جنوبی را برای جزئیات برنامه‌هایش در اوایل ماه جاری تحت فشار قرار دادند.

مراکز داده قرار است تا سال 2030 تقاضای برق در منطقه مرکزی اوهایو AEP را بیش از دو برابر کنند و حدود پنج گیگاوات تقاضای جدید برای اتصال به شبکه تنظیم شده است. ریتر اضافه کرد که این شرکت در مارس 2023 اتصالات مراکز داده جدید را بیش از این پنج گیگاوات متوقف کرد و در حال حاضر یک صف 30 گیگاواتی از توسعه مرکز داده اضافی برای درخواست اتصال دارد. یک گیگاوات تقریباً خروجی یک راکتور هسته ای است و می تواند انرژی حدود 750000 خانه را تامین کند.