مراکز داده آفریقا، تأسیسات هم مکان یابی 10 مگاواتی را در لاگوس افتتاح کرد

مرکز داده آفریقا (ADC)، بزرگترین اپراتور مرکز داده قاره، اولین فاز از تاسیسات 10 مگاواتی خود را در لاگوس، نیجریه افتتاح کرده است.

LOS1 با برنامه ریزی سه مرکز داده دیگر برای نیجریه و حداقل شش مرکز دیگر برای شهرهای کلیدی آفریقا، پایه ای برای گسترش بیشتر خواهد بود.

استفان دوپروز، مدیر عامل شرکت، گفت: «ما این تسهیلات را در پاسخ به تقاضای انبوه ابر مقیاس‌کننده‌ها، اپراتورهای ابری کلیدی و شرکت‌های چندملیتی که قبلاً از امکانات ما استفاده می‌کنند و ابراز علاقه کرده‌اند تا بخشی از دیجیتالی‌سازی در مقیاس به غرب آفریقا باشند، ساخته‌ایم.» از ADC.

گسترش سریع

ADC مالک و اداره کننده 9 مرکز داده حامل و ابری خنثی در شش کشور است – از جمله مکان هایی در ژوهانسبورگ، نایروبی، کیپ تاون، هراره و کیگالی.

اوایل این ماه، بخشی از Cassava Technologies شد، یک شرکت هلدینگ جدید متمرکز بر ارتباطات از راه دور که شامل فناوری‌های هوشمند مایع، مراکز داده آفریقا، Liquid Cloud، Sasai Fintech، Vaya Technologies و Distributed Power Technologies است.

هاردی پمهیوا، مدیر عامل شرکت Cassava Technologies در آن زمان گفت: «پهن‌باند بی‌نظیر فیبر، مراکز داده و زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر ما، همراه با فین‌تک، ابر، امنیت سایبری و پلت‌فرم‌های دیجیتال بر اساس تقاضا، تحول دیجیتال آفریقا را تسریع خواهند کرد.

آخرین پروژه مرکز داده ADC در منطقه ویژه اقتصادی به نام Eko Atlantic City واقع شده است. این تأسیسات دارای شش سالن داده با 6000 متر مربع فضای سفید در صورت ساخت کامل خواهد بود.

این اولین مرکز از چهار مرکز داده ای است که ADC قصد دارد در نیجریه بسازد. این مرکز داده دیگری را در لاگوس برای پشتیبان گیری آسان و بازیابی فاجعه، و همچنین سایت های بیشتر در ابوجا و پورت هارکورت پیش بینی می کند.

در مجموع، ADC انتظار دارد تا سال 2025 حداقل 54 مگاوات ظرفیت برق در حال بهره برداری داشته باشد.

دوپروز گفت: «این برنامه‌ها بزرگترین برنامه‌هایی هستند که آفریقا تا به حال دیده است. آنها ما را خواهند دید که ده مرکز داده به هم پیوسته، ابری و خنثی از حامل در طول و عرض این قاره، با سرمایه گذاری بی بدیل 500 میلیون دلاری در تحول دیجیتال آفریقا، که سرمایه گذاری قابل توجه ما را در این قاره دوبرابر می کند، بسازیم. ”

همین هفته گذشته، مراکز داده آفریقا اعلام کرد که محوطه دانشگاه خود را در ژوهانسبورگ برای پشتیبانی از 100 مگاوات بار IT گسترش خواهد داد. همچنین قصد دارد مراکز داده را در پردیس های موجود در میدرند و سمند گسترش دهد و در حال ایمن سازی زمین برای مکان دیگری در آفریقای جنوبی است.

و یک هفته قبل، این شرکت متعهد شد که 200 میلیون دلار برای توسعه مراکز داده دوم و سوم خود در نایروبی، کنیا هزینه کند.