مذاکره کننده سایت مرکز داده چیست و آیا به آن نیاز دارید؟

آنها می گویند مکان همه چیز است و مراکز داده نیز از این قاعده مستثنی نیستند. انتخاب سایت مرکز داده مناسب برای دستیابی به اهداف در زمینه هایی مانند این بسیار مهم است تامین انرژی پاک، امنیت فیزیکی، عملکرد حجم کاری و موارد دیگر.

به همین دلیل است که برخی از شرکت ها مذاکره کنندگان سایت مرکز داده را استخدام می کنند که در این زمینه تخصص دارند انتخاب سایت ایده آل و سپس به توسعه آن کمک کنید.

در اینجا نگاهی می اندازیم به این که این نقش منحصر به فرد شامل چه مواردی می شود، و چه زمانی منطقی است که موقعیت مذاکره کننده سایت مرکز داده را به تجارت خود اضافه کنید.

مذاکره کننده سایت مرکز داده چیست؟

مذاکره کننده سایت مرکز داده حرفه ای است که کارش شناسایی و کمک به توسعه مکان های فیزیکی مراکز داده جدید است.

تا به امروز از این عنوان شغلی استفاده شده است به طور گسترده توسط گوگل، که اغلب فرصت های شغلی متعددی برای این نقش دارد. اما اگر گذشته نشانه‌ای باشد، احتمالاً سایر مشاغل نیز از آن پیروی خواهند کرد. گوگل نیز این مفهوم را به وجود آورد نقش های مهندسی قابلیت اطمینان سایت، که اکنون در همه شرکت ها گسترده شده است.

مذاکره کنندگان سایت مرکز داده چه می کنند؟

مذاکره کنندگان سایت مرکز داده دو وظیفه کلیدی را بر عهده دارند: ارزیابی سایت و مذاکره سایت.

ارزیابی سایت

اولین مسئولیتی که مذاکره کنندگان سایت مرکز داده بر عهده دارند، ارزیابی مکان های بالقوه برای ساخت مراکز داده است. این فرآیند مستلزم سنجیدن ملاحظات مختلفی است، از جمله:

  • چه وسعتی می توان در سایت ساخت

  • تا چه اندازه سایت از نظر فیزیکی به سایر مراکز داده و/یا کاربران نهایی نزدیک است و چه تاثیری ممکن است داشته باشد تأخیر شبکه.

  • در دسترس بودن زیرساخت های فیزیکی، مانند جاده ها، در سایت.

  • کدام گزینه های انرژی در محل موجود است.

  • مکان برای محافظت در برابر تهدیدات امنیتی فیزیکی چقدر امکان پذیر است.

  • چگونه بلایای طبیعی ممکن است سایت را تحت تاثیر قرار دهد.

از آنجایی که تقریباً هیچ مکان مرکز داده در هر یک از این موارد ایده آل نیست، مذاکره کنندگان سایت مرکز داده باید مزایا و معایب هر سایت بالقوه را بسنجید و سپس تصمیم بگیرند که کدام سایت برای یک مرکز داده جدید مناسب است.

مذاکره سایت

پس از استقرار در یک مکان، مذاکره کنندگان سایت مرکز داده نیز نقش مهمی در کمک به توسعه یک مرکز داده جدید در سایت دارند. این شامل مذاکره با سهامدارانی مانند موارد زیر است:

  • ارائه دهندگان خدمات، که کسب و کار باید با آنها تعامل داشته باشد تا انواع انرژی مورد نظر خود را به مقرون به صرفه ترین راه به دست آورد.

  • سازمان های دولتی محلی و منطقه ای، که ممکن است ارائه دهند مشوق های مالیاتی برای ساخت مرکز داده در سایت.

  • مدیران اجرایی، تکنسین های مرکز داده و سایر ذینفعان در کسب و کار، که اولویت های آنها باید در طول فرآیند مذاکره سایت ارائه شود.

مذاکره کنندگان سایت مرکز داده با درگیر شدن با همه این گروه ها، اطمینان حاصل می کنند که یک سازمان می تواند بهترین شرایط ممکن را در حالی که با توسعه مرکز داده در یک مکان جدید پیش می رود، به دست آورد.

چرا مذاکره کنندگان سایت مرکز داده مهم هستند؟

ایجاد نقش های اختصاصی برای مذاکره سایت مرکز داده مهم است زیرا انتخاب سایت مناسب به ترکیب پیچیده ای از مهارت ها نیاز دارد. این شامل درک فنی از نحوه عملکرد مراکز داده، دانش در مورد فرآیندهای خرید و توسعه املاک و مستغلات، و آشنایی با منابع انرژی در سطح صنعتی است.

اگرچه اکثر شرکت‌های بزرگ کارکنانی در نقش‌های دیگر دارند که می‌توانند هر یک از این وظایف را به طور جداگانه انجام دهند، تعداد کمی از آنها دارای ترکیب منحصربه‌فردی از مهارت‌های لازم برای انجام همه آن‌ها هستند.

مذاکره کنندگان سایت مرکز داده این شکاف را با تخصص در انتخاب و توسعه سایت پر می کنند – که باز هم با توجه به اینکه در انتخاب مکان و نحوه ساخت یک مرکز داده جدید چقدر در خطر است بسیار مهم است.

چه کسی به مذاکره کننده سایت مرکز داده نیاز دارد؟

نقش مذاکره کننده سایت مرکز داده یک موقعیت بسیار تخصصی است که اکثر مشاغل به آن نیاز ندارند. مگر اینکه شرکت شما به سرعت ظرفیت مرکز داده خود را افزایش دهد، احتمالاً به کارمندانی نیاز ندارید که بتوانند بر این کار خاص نظارت کنند.

اما اگر قصد دارید یک یا دو مرکز داده جدید بسازید – حتی اگر در مقیاس شرکتی مانند گوگل کار نمی کنید – اضافه کردن نقشی برای مدیریت پیچیدگی های انتخاب سایت ممکن است اقدام عاقلانه ای باشد.

یافتن نامزدهایی با مهارت های مناسب برای خدمت به عنوان مذاکره کنندگان سایت مرکز داده کار آسانی نیست، اما اگر به شما در انتخاب سایت ایده آل کمک کند، ارزشش را دارد – تصمیمی که به طور بالقوه می تواند میلیون ها دلار ارزش داشته باشد.


Source link