مدیر عامل شرکت انویدیا می گوید هواوی را به عنوان رقیب سرسخت تولید چیپ های هوش مصنوعی می بیند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته رئیس این شرکت آمریکایی، Huawei Technologies در میان رقبای “بسیار قدرتمند” شرکت Nvidia در رقابت برای تولید بهترین تراشه های هوش مصنوعی است.

جنسن هوانگ، مدیر اجرایی، روز چهارشنبه در سنگاپور به خبرنگاران گفت: هواوی، اینتل و یک گروه در حال گسترش از استارت‌آپ‌های نیمه‌رسانا چالش سختی را برای موقعیت مسلط انویدیا در بازار شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی ایجاد می‌کنند. هوآوی مستقر در شنژن به قهرمان فناوری تراشه های چینی تبدیل شده است و امسال با یک پردازنده شگفت انگیز پیشرفته گوشی هوشمند ساخت چین به کانون توجه بازگشته است.

هوانگ گفت: «ما رقبای زیادی در چین و خارج از چین داریم. “بیشتر رقبای ما واقعاً اهمیتی نمی دهند که من کجا هستم. آنها می خواهند هر جا که می رویم با ما رقابت کنند.»

سوالات در مورد چین در سفر هوانگ به سنگاپور، جایی که او با نخست وزیر لی هسین لونگ ملاقات کرد تا درباره استراتژی دولت-شهر برای رقابت در مسابقه جهانی هوش مصنوعی گفتگو کند، برجسته بود. تراشه‌های انویدیا تبدیل به داغ‌ترین کالا در رونق هوش مصنوعی شده‌اند، زیرا کارآمدترین روش را برای آموزش مدل‌های داده‌ای بزرگ مانند مدلی که زیربنای ChatGPT است، ارائه می‌کنند.

اما ایالات متحده موانعی را برای فروش آنها به چین ایجاد کرده و دسترسی چین به تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا را در اواسط اکتبر بیشتر کرده است. ما نمی توانیم به چین اجازه دهیم این تراشه ها را دریافت کند. وزیر بازرگانی جینا ریموندو شنبه گذشته گفت.

هوانگ روز چهارشنبه گفت که چین از لحاظ تاریخی حدود 20 درصد از فروش انویدیا را به خود اختصاص داده است و این شرکت به قوانین تجاری «کاملاً» پایبند خواهد بود. او باید در تنش‌های تجاری چالش‌برانگیز آمریکا و چین که تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا را به‌عنوان مهم استراتژیک در توازن قدرت بین دو اقتصاد پیشرو جهان هدف قرار داده است، کنار بیاید. این مدیر اجرایی 60 ساله اضافه کرد که انویدیا مجموعه جدیدی از محصولات را برای بازار چین ارائه خواهد کرد که مطابق با آخرین قوانین ارائه شده از واشنگتن است.

هوانگ گفت که انویدیا مستقر در سانتا کلارا در کالیفرنیا به مشتریان چینی در سنگاپور خدمات می دهد. از جمله بزرگترین شرکت های چینی با حضور در آنجا می توان به ByteDance Ltd.، که تجارت TikTok آن یک کارفرمای اصلی محلی است، و همچنین عملیات ابری بین المللی Tencent Holdings Ltd. و Alibaba Group Holding Ltd. فروش به مشتریان در شهر، از جمله چینی ها اشاره کرد. طبق یک پرونده نظارتی، شرکت ها، حدود 15 درصد از درآمد انویدیا را در سه ماه منتهی به اکتبر به خود اختصاص دادند.

سنگاپور گسترش اقتصاد دیجیتال خود را به عنوان ابزاری برای تحریک رشد گسترده تر می بیند. این کارخانه میزبان کارخانه های کمتر پیشرفته تراشه سازی است که توسط Globalfoundries Inc. و سایر بازیگران جهانی اداره می شوند. شرکت سازنده شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی تایوان و NXP Semiconductors NV نیز یک سرمایه‌گذاری مشترک در این کشور دارند.

هوانگ متولد تایوان، انویدیا را در اواسط دهه 1990 تأسیس کرد و اکنون پس از بازگشت به آسیا، پس از پرش شرکتش به استراتوسفر تریلیون دلاری، مورد استقبال قهرمانان قرار می گیرد. قبل از دیدار با نخست وزیر سنگاپور، او در توکیو بود تا با یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر اقتصاد و پتانسیل ژاپن برای ایجاد اکوسیستم هوش مصنوعی داخلی صحبت کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور