مدیر عامل انویدیا می گوید که مشارکت دل در تلاش برای گسترش هوش مصنوعی کلیدی است

(بلومبرگ) — جنسن هوانگ، مدیر اجرایی انویدیا، گفت: شراکت با Dell Technologies هوش مصنوعی را به طیف وسیع تری از مشتریان گسترش می دهد و به کسب و کارها و سازمان ها کمک می کند تا «کارخانه های هوش مصنوعی» خود را ایجاد کنند.

ما می خواهیم این مولد را بیاوریم هوش مصنوعی توانایی برای هر شرکتی در جهان،” او در یک تلویزیون بلومبرگ مصاحبه ای در لاس وگاس، جایی که Dell کنفرانسی را برگزار می کند. این فقط در مورد تحویل یک جعبه نیست – بلکه در مورد ارائه یک زیرساخت کامل است. این زیرساختی است که بسیار پیچیده است.»

Dell یکی از بزرگترین ارائه دهندگان زیرساخت های محاسباتی برای سازمان ها و مشاغل دولتی است – بازاری که Nvidia مستقیماً به آن خدمات نمی دهد. اگرچه فروش انویدیا در سال گذشته افزایش یافته است، اما برای این رشد بیشتر به گروه کوچکی از مشتریان متکی بوده است: اپراتورهای مرکز داده معروف به hyperscaler. بر اساس داده های گردآوری شده توسط شرکت مایکروسافت، متا پلتفرم، آمازون و آلفابت بزرگترین مشتریان آن هستند. بلومبرگ – هر چند Dell نزدیک به عقب است.

برنامه توسعه انویدیا به این بستگی دارد که آژانس‌ها و کسب‌وکارها قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را توسعه دهند و تقاضا برای محصولات آن را افزایش دهند. هوانگ گفت که برای این کار، آنها به ذخیره سازی، شبکه و محاسبات ارائه شده توسط Dell نیاز دارند. او گفت که به همین دلیل شریک ضروری است.

مدیر عامل شرکت Nvidia را به سمت ابزارهای نرم افزاری، طراحی کامپیوتری و مدل های هوش مصنوعی سوق می دهد و به گسترش فناوری این شرکت در همه چیز از کشف دارو گرفته تا کشتی سازی کمک می کند. مایکل دل، که همچنین در این زمینه صحبت کرد، گفت: انویدیا موفق شده است زیرا برای تغییر به سمت هوش مصنوعی آماده شده و از همه رقبای خود نوآوری کرده است. تلویزیون بلومبرگ.

سهام انویدیا که امسال بیش از 90 درصد رشد داشت، در معاملات روز دوشنبه نیویورک با 2.8 درصد افزایش به 951.07 دلار رسید. دل که امسال نیز حدود 90 درصد رشد داشته است، با 2.3 درصد کاهش به 146.06 دلار رسید.

Nvidia – با ارزش ترین شرکت فناوری پس از مایکروسافت و اپل – قرار است آخرین درآمد خود را در روز چهارشنبه گزارش دهد. تحلیلگران تخمین می زنند که فروش در سه ماهه گذشته 243 درصد رشد داشته است. درآمد این شرکت به قدری سریع رشد کرده است که انویدیا اکنون تقریباً به اندازه سالیانه دو سال پیش در یک چهارم درآمد کسب می کند.

دل، سازنده برتر رایانه های شخصی، روز دوشنبه از خط جدیدی از رایانه های شخصی رونمایی کرد که برای وظایف هوش مصنوعی بهینه شده اند. در این میان انویدیا بزرگترین فروشنده به اصطلاح هوش مصنوعی است شتاب دهنده ها – پردازنده هایی که کلید توسعه ربات های گفتگو و سایر ابزارهای پیشرفته هستند.

انویدیا در حال حاضر تراشه‌های گرافیکی را برای رایانه‌های شخصی می‌فروشد، اما واحدهای پردازش مرکزی یا CPU را نمی‌فروشد. هوانگ از گفتن اینکه آیا این شرکت در نهایت CPU را خودش تولید خواهد کرد یا نه، خودداری کرد، اقدامی که آن را در رقابت مستقیم با اینتل، Advanced Micro Devices Inc. و Qualcomm Inc.

قبل از اینکه هوانگ بتواند در مورد انتقال احتمالی به آن منطقه صحبت کند، مایکل دل حرفش را قطع کرد و گفت: “سال آینده برگرد.”


Source link