محرک‌های بازار هوش مصنوعی، توسعه‌های جهانی کابل

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

را دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی خود.

AI Movers و Shakers

اخبار مرکز داده هوش مصنوعی این هفته هیچ نشانه ای از کندی را نشان نداد، زیرا انبوهی از اطلاعیه های جدید توسط فروشنده ها به بازار آمد.

شرکت هیولت پاکارد (HPE) با Nvidia برای ساخت چیزی که شرکت به عنوان یک راه حل ابری خصوصی هوش مصنوعی «کلید در دست» توصیف می کند که همه چیزهایی را که شرکت ها برای استقرار سریع و آسان برنامه های هوش مصنوعی مولد نیاز دارند را در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

HPE Private Cloud AI پردازنده‌های گرافیکی، شبکه و پلتفرم نرم‌افزار AI Enterprise انویدیا را با سرورها و فضای ذخیره‌سازی HPE ادغام می‌کند که همگی از طریق یک لایه مدیریت متمرکز در ابر HPE GreenLake مدیریت می‌شوند.

در همین حال، Dell Technologies پس از اینکه مایکل دل، مدیر اجرایی مایکل دل گفت که شرکت در حال ساختنکارخانه هوش مصنوعی Dellبرای استارتاپ xAI ایلان ماسک در کنار شرکت انویدیا.

مربوط:آیا جلبک می تواند کلید پایداری مرکز داده باشد؟

Nvidia، کامپیوتر رایانهتراشه سازنده در مرکز رونق هوش مصنوعی، به رشد چشمگیر بازار سهام خود ادامه داد، این هفته تحت الشعاع قرار گرفت. مایکروسافت و سیب تبدیل شدن به با ارزش ترین شرکت سهامی عام دنیا.

کشیدن دوشاخه

در اخبار زیرساختی این هفته، سه کابل از پنج کابل دریایی ویتنام دچار قطعی کامل یا جزئی شدند که باعث کاهش سرعت اینترنت در سراسر کشور شد. رسانه های دولتی گزارش دادند.

دو نفر از مبتلایان کابل ها سیستم های بین قاره ای هستنددروازه آسیا اقیانوسیهوآسیا آفریقا اروپا 1. سوم،کابل داخل آسیایی تاتا TGNکه از سنگاپور تا ژاپن امتداد دارد، در پیوند سنگاپور خود، خبرگزاری ویتنام (VNA) یک “حادثه” را تجربه کرد.گزارش شده استاوایل این هفته.

گمان می رود که از دست دادن خدمات ناشی از قطع شدن کابل ناشی از یک قایق ماهیگیری یا لنگر باشد.

از فیبر نوری تا زیرساخت گاز طبیعی، ساخت و ساز از با تاخیر زیاد خط لوله دره کوهستان اکنون کامل است. پس از تایید کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال در اواخر روز سه شنبه، قرار است گاز از طریق خط لوله محاصره شده عبور کند. AP News گزارش داد.

با وجود تاخیرها، بسیاری از این خبر استقبال خواهند کرد. خط لوله، از شمال غربی ویرجینیای غربی تا ویرجینیای جنوبی امتداد یافته است برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برق صنعت فناوری بسیار مهم است توسط هوش مصنوعی هدایت می شود.

مربوط:توسعه مرکز داده جدید: ژوئن 2024

در اورگان، آمازون دیگر از یک خط لوله بحث برانگیز گاز طبیعی برای تامین انرژی یکی از مراکز داده آینده خود استفاده نخواهد کرد.

بر اساس گزارشی در سیاتل تایمز این هفته، آمازون برنامه ریزی کرده بود تا مراکز داده خود در بوردمن، اورگان را به آن متصل کند انرژی تی سی شبکه. با این حال، گزارش شده است که این طرح با وعده آب و هوایی غول فناوری برای دستیابی به انتشار خالص کربن صفر تا سال 2040 در تضاد است.

مریلند در کانون توجه

اخیرا امضا شده است قانون ساده سازی زیرساخت های حیاتی کارشناسان گفتند که ایالت مریلند را به عنوان جایگزینی برای ویرجینیای شمالی رقابتی تر خواهد کرد دانش مرکز داده.

ماه گذشته، وس مور، فرماندار مریلند قانون را امضا کردکه مراکز داده، بیمارستان‌ها و سایر زیرساخت‌های حیاتی را از مقررات دولتی که برای تأسیساتی که به دنبال ساخت ایستگاه‌های تولید با ظرفیت بالا هستند، رها می‌کند.

ما را بخوانید گزارش کامل برای یافتن اینکه چرا ایالت اکنون آماده است تا به طور بالقوه برخی از مشاغل را از منطقه ویرجینیای شمالی، محبوب ترین مکان در کشور برای مراکز داده، بگیرد.

سبز شدن

سرانجام، دانش مرکز داده نویسنده سونی براون می پرسد: می تواند جلبک ها کلید هستند به پایداری مرکز داده؟

براون نگاهی دقیق تر به یک پروژه آزمایشی از Data4Group، با همکاری دانشگاه پاریس-ساکلیهدف آن پرورش زیست توده با مهار گرمای مازاد و انتشار دی اکسید کربن (CO2) است که به طور بالقوه فرصت های جدیدی را برای انرژی دایره ای در مراکز داده باز می کند.

پاتریک دووو، معاون دانشگاه پاریس-ساکلی، گفت: «از نظر فناوری، خطر کمی از نظر امکان سنجی و کارایی وجود دارد. این فقط یک بحث مهندسی است. این اولین است. هیچ کس قبلاً این کار را نکرده است.»

مقاله کامل را بخوانید اینجا.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

KKR، Singtel 1.3 میلیارد دلار در شرکت مرکز داده STT GDC سرمایه گذاری می کند. STT GDC یکی از بزرگترین اپراتورهای مرکز داده آسیا با بیش از 95 امکانات در 11 منطقه جغرافیایی است.

مرکز داده، رشد بار هوش مصنوعی می تواند قابلیت اطمینان شبکه را تهدید کند. بر اساس یک گزارش جدید، اگرچه ابزارهای هوش مصنوعی در نهایت می توانند تولید و انتقال برق کارآمدتری را فراهم کنند، اما تقاضای هوش مصنوعی کوتاه مدت می تواند انتقال انرژی را کند کند.

آمازون 10 میلیارد یورو دیگر را به شبکه لجستیک کلود آلمان اختصاص می دهد. بیشتر سرمایه گذاری ها بر روی منطقه فرانکفورت متمرکز خواهد شد زیرا این غول رایانش ابری شبکه مرکز داده خود را گسترش می دهد.

AMD احتمال حمله سایبری توسط گروه هک IntelBroker را بررسی می کند. هکرهای پرکار ادعا می کنند که مقادیر زیادی از داده های حساس شرکت را به سرقت برده اند.

Omdia: AWS در سال 2023 بر بازار خدمات ذخیره سازی ابری 57 میلیارد دلاری تسلط یافت. پیش بینی می شود که بازار خدمات ذخیره سازی ابری تا سال 2028 به 128 میلیارد دلار برسد.


Source link