محاسبات کوانتومی می تواند “شوک جهانی بعدی” را ایجاد کند – WEF | دانش مرکز داده

سازمان غیردولتی اقتصاد بین‌المللی مجمع جهانی اقتصاد (WEF) محاسبات کوانتومی را “شوک جهانی بعدی” توصیف کرده و می‌گوید که می‌تواند خطرات جهانی رادیکال ایجاد کند.

در گزارش ریسک‌های جهانی 2024، WEF خطر رایانه‌های کوانتومی مرتبط رمزنگاری – دستگاه‌های آینده قدرتمند برای شکستن رمزگذاری کلید عمومی – را برای ایمن کردن تراکنش‌ها، داده‌های شخصی حساس و اسرار تجاری صنعت مشخص می‌کند.

این گزارش هشدار می‌دهد که اگر رایانه‌های کوانتومی بتوانند به حملات سایبری حتی به امن‌ترین سیستم‌ها حمله کنند، زیرساخت‌های حیاتی ملی یا حتی جهانی مانند بانک‌ها، شبکه‌های برق و بیمارستان‌ها ممکن است فلج شوند. بدترین سناریو این است که ممکن است به سرعت پویایی امنیت جهانی را بی ثبات کند.

WEF خاطرنشان می کند که بازیگران جنایتکار در حال حاضر در حال راه اندازی فروشگاه هستند، حملات بعدی (SNDL) را روی داده های رمزگذاری شده رمزگشایی می کنند، آنها را می دزدند و ذخیره می کنند تا زمانی که کامپیوترهای کوانتومی مربوط به رمزگذاری در دسترس قرار گیرند. با این کار ممکن است صاحبان داده ها باج گیری شوند یا داده های حساس به بالاترین پیشنهاد در وب تاریک فروخته شود.

این گزارش همچنین هشدار می دهد که افزودن قدرت محاسباتی محاسبات کوانتومی می تواند خطر ارائه شده توسط سایر فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی همه منظوره را تسریع و تشدید کند و خطرات جهانی جدیدی را ایجاد کند.

در این گزارش آمده است: «در کنار مزایای بهره‌وری و پیشرفت‌ها در زمینه‌های متنوعی مانند مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و تغییرات آب و هوایی، هوش مصنوعی پیشرفته خطرات اجتماعی عمده‌ای را به همراه دارد. همچنین با پیشرفت‌های موازی در سایر فناوری‌ها، از محاسبات کوانتومی گرفته تا زیست‌شناسی مصنوعی، تعامل خواهد داشت و پیامدهای نامطلوب ناشی از این پیشرفت‌های مرزی را تقویت می‌کند.»

این مقاله در ابتدا در IoT World Today ظاهر شد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور