مجموعه سازهای تگزاس Bellwether برای بزرگترین سود از سال 2020 | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — سهام تگزاس اینسترومنتز در معاملات قبل از بازار جهش کرد و سهام را برای بزرگترین رشد در چهار سال گذشته پس از پیش بینی درآمد شرکت نشان داد که کاهش تقاضا ممکن است در حال کاهش باشد.

این شرکت روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد فروش در دوره فعلی به 3.95 میلیارد دلار خواهد رسید. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ، تحلیلگران 3.78 میلیارد دلار تخمین زده بودند. سود 1.05 تا 1.25 دلار به ازای هر سهم در مقابل پیش بینی 1.17 دلار خواهد بود.

این گزارش حاکی از آن است که مشتریان پس از کار بر روی ذخایر قطعات شروع به سفارش تراشه کرده اند – نشانه خوبی برای صنعت گسترده تر. تگزاس اینسترومنتز، که گسترده‌ترین پایگاه مشتری را در میان تولیدکنندگان تراشه دارد، به عنوان زنگ خطری برای اعتماد به اقتصاد – در صنایع مختلف از سخت‌افزار فضایی گرفته تا لوازم الکترونیکی مصرفی، عمل می‌کند.

سهام تگزاس اینسترومنتز در معاملات پیش از بازار روز چهارشنبه پس از اعلام این خبر تا 7.6 درصد افزایش یافت. اگر سود در حالت باز باقی بماند، این بزرگترین جهش روزانه از آوریل 2020 خواهد بود.

تگزاس اینسترومنتز گفت که اکثر مشتریان در بزرگترین بخش شرکت – سازندگان تجهیزات صنعتی – تلاش های خود را برای کاهش موجودی کامل کرده اند. اما برخی هنوز در حال انجام این فرآیند هستند. رافائل لیزاردی، مدیر ارشد مالی در مصاحبه ای گفت که این برای بهبود نابرابر تقاضا ایجاد شده است.

او گفت: «برخی از بازارهای پایانی همچنان رو به کاهش هستند و برخی نیز رفتار متفاوتی دارند. نود روز پیش، تمام بازارهای صنعتی در حال نزول بودند.

او گفت، با این حال، شرکت در مورد این علائم اولیه که می تواند نشانگرهای نادرست باشد، زیاد مطالعه نمی کند. این سازنده تراشه گفت که به سیاست خود مبنی بر عدم پیش بینی گسترده در مورد تقاضای آینده ادامه خواهد داد.

این پیش بینی به دنبال بیش از یک سال کاهش فروش بود. درآمد در سه ماهه اول 16 درصد کاهش یافت و به 3.66 میلیارد دلار رسید که پایین ترین سطح از سال 2020 است. تحلیلگران 3.6 میلیارد دلار تخمین زده بودند. سود هر سهم 1.20 دلار بود که نسبت به 1.85 دلار در سال گذشته کاهش داشت.

این سهام از افزایش شاخص نیمه هادی بورس فیلادلفیا در سال جاری عقب مانده بود. سرمایه گذاران پول را به شرکت هایی مانند Nvidia Corp ریخته اند و به آنها برای افزایش سفارشات مربوط به محاسبات هوش مصنوعی پاداش می دهند.

در همین حال، تگزاس اینسترومنتز بزرگترین سازنده نیمه هادی های آنالوگ و پردازنده های تعبیه شده است. محصولات آن عملکردهای ساده اما حیاتی مانند تبدیل برق به ولتاژهای مختلف در الکترونیک را انجام می دهند.

اگرچه برخی از تراشه‌های آن در ماشین‌هایی مشابه پردازنده‌های انویدیا استفاده می‌شوند، بسیاری از محصولات آن نقش‌های ساده‌تری را در لوازم الکترونیکی خانگی، ماشین‌آلات کارخانه و وسایل نقلیه انجام می‌دهند.

چنین تراشه‌هایی معمولاً به تکنیک‌های تولید کمتر پیشرفته‌تری نسبت به محصولات دیجیتالی نیاز دارند، اما این شرکت برنامه‌ای بلندپروازانه را برای نوسازی امکانات تولید خود آغاز کرده است. به عنوان بخشی از این تلاش، تگزاس اینسترومنتز به برون سپاری تولید پایان می دهد.

این شرکت استدلال کرده است که این امر باید به تگزاس اینسترومنتز نسبت به رقبا، به ویژه رقبای نوپا در چین، برتری دهد. بودجه ای حدود 5 میلیارد دلار در سال برای تاسیسات و تجهیزات جدید تا سال 2026 در نظر گرفته شده است، هزینه ای که بر سودآوری تاثیر می گذارد.

لیزاردی گفت: «این جایی است که ما باید بجنگیم. چین رقابتی ترین بازار است. اینجاست که ما بهترین و چابک ترین رقبا را داریم.»