متعادل کردن قابلیت استفاده و امنیت در پی نقض: مصاحبه با مدیر ارشد اجرایی پروتکل Magpie

همانطور که فضای DeFi همچنان در حال رشد است، امنیت به عنوان یک مانع بزرگ در مسیر پذیرش جریان اصلی ظاهر شده است. این فضا ممکن است در سال‌های اخیر گام‌هایی برای بهبود امنیت و محافظت از سرمایه‌های کاربران برداشته باشد، اما هک‌ها و سوء استفاده‌ها همچنان یک مشکل هستند. وقوع منظم در اکوسیستم

در اواخر آوریل، پروتکل Magpie مورد حمله قرار گرفت که منجر به ارزش 129000 دلاری به دلار از 221 کیف پول شد. من با اکرام انصاری، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی Magpie به گفتگو نشستم تا دیدگاه آنها را در مورد این موضوع و همچنین تجربه Magpie و درس های آموخته شده از هک شدن دریافت کنم.

س: پروتکل های DeFi در حال حاضر چگونه در مورد هک هشدار داده می شوند؟ آیا هکر دستش را برای شادی دراز می کند؟ آیا سیستم هایی برای هشدار دادن به تیم وجود دارد؟ آیا تیم منتظر می‌ماند تا کاربران ببینند که آیا چیزی در حال انجام است؟

ابزارهای نظارت و حفاظت در زمان واقعی وجود دارد که به طور مداوم به رویدادهای بلاک چین گوش می دهد و تیم ها را از هرگونه مشکل قرارداد هوشمند آگاه می کند. به عنوان مثال، Cube3AI به پروتکل‌ها اجازه می‌دهد تا نظارت بلادرنگ قراردادهای هوشمند خود را اجرا کنند. این با اختصاص یک امتیاز – ایمن، هشدار یا ناامن – به تراکنش‌های انجام شده در یک قرارداد کار می‌کند.

اگرچه این ابزارها فقط نظارت دارند. بنابراین، اجرای یک مکث خودکار یا هر اقدامی در صورت ایجاد هشدار، به پروتکل بستگی دارد. Cube3AI همچنین محافظت در زمان واقعی را ارائه می دهد …

Source link