متا در حال افزودن سه مرکز داده به پردیس عظیم مسا | دانش مرکز داده

متا، شرکت مادر فیس بوک، 9 ماه پس از شروع ساخت، مجتمع مرکز داده خود را در مسا، آریزونا گسترش می دهد.

پردیس مراسم افتتاحیه خود را در آگوست 2021 انجام داد و اکنون سه ساختمان دیگر به آن اضافه خواهد شد که در مجموع به 2.5 میلیون فوت مربع می رسد. این پروژه سرمایه گذاری متا در آریزونا را از 800 میلیون دلار به بیش از یک میلیارد دلار افزایش می دهد.

متا در پاسخ به سابقه نگرانی‌ها در مورد مصرف آب این تاسیسات – واقع در یک ایالت به شدت خشک – نیاز به پایداری آب را تایید کرد و با سازمان‌های غیرانتفاعی محلی برای بازگرداندن آب به منطقه اطراف شریک شد.

دیوید ویلیامز، مدیر توسعه‌دهنده جامعه متا، در مورد مزایای این مکان صحبت کرد: «مسا به دلیل دسترسی عالی به زیرساخت‌ها، استخر قوی، دسترسی به منابع انرژی تجدیدپذیر جدید و مجموعه‌ای عالی، خانه‌ای استثنایی برای متا بوده است. شرکای جامعه، و ما هیجان زده هستیم که حضور خود را در اینجا گسترش دهیم.”

اقدامات پایداری

متا 10 مرکز داده عملیاتی در ایالات متحده دارد و هفت مرکز دیگر در حال توسعه است.

21 مرکز داده ای که در حال حاضر در وب سایت آن فهرست شده اند، همگی دارای برچسب 100٪ انرژی تجدیدپذیر هستند – خورشیدی، باد یا آب. همه آنها گواهینامه طلایی سطح LEED یا بالاتر را دریافت کرده اند شورای ساختمان سبز ایالات متحده

زمانی که سایت مسا اعلام شد، شرکت به شدت بر روی پایداری متمرکز شده است. در این بیانیه آمده است: «ما می‌دانیم که آب یک نگرانی است، بنابراین می‌خواهیم روشن کنیم که فیس‌بوک متعهد است آب بیشتری نسبت به مصرف مرکز داده ما در حوزه‌های آبخیز در آریزونا بازگرداند.»

در آخرین اعلامیه، متا گزارش داد که تا به امروز بیش از 25 میلیون گالن آب را در حوضه رودخانه کلرادو و رودخانه نمک احیا کرده است.

بر اساس گزارش پایداری خود این شرکت، میزان آب لازم برای خنک کردن پردیس‌های مرکز داده فیس‌بوک در ایالات متحده (از جمله «مجموعه مرکز داده اجاره‌ای ساحل شرقی») در سال 2020 3 میلیون متر مکعب (790 میلیون گالن) بود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  قطع شدن برنامه تسلا ادامه دارد، مشکلات اتصال به سرور | دانش مرکز داده