مایکروسافت یک CISO “خارجی” جدید دریافت می کند | دانش مرکز داده

چارلی بل، معاون اجرایی مایکروسافت در یک پست وبلاگی در تاریخ 5 دسامبر اعلام کرد که به عنوان بخشی از تمرکز استراتژیک جدید خود بر امنیت، این شرکت برت آرسنال را از نقش طولانی مدت خود به عنوان CISO خارج کرده و به سمت مشاور ارشد امنیتی تغییر خواهد داد. بل اضافه کرد که به جای او، ایگور تسیگانسکی در سال جدید شغل CISO را بر عهده خواهد گرفت.

بل نوشت: «برت بر تشدید تأثیر ما در کل اکوسیستم تمرکز خواهد کرد: مایکروسافت، شرکا، مشتریان، سازمان‌های دولتی و جوامع مهم». “من همچنین خوشحالم که ایگور را در نقش CISO خوش آمد می گویم. ایگور یک فن شناس و رهبر پویا با سابقه ای طولانی در محیط های با مقیاس بالا/امنیت بالا و شرایط سخت است.”

Shakeup منعکس کننده تغییر در نقش CISO است

تغییر CISO زمانی اتفاق می‌افتد که خود نقش در حال تغییر است و فشار زیادی بر رهبر امنیت سایبری که این عنوان را دارد وارد می‌شود. مدیران امنیتی مانند جو سالیوان CISO سابق Uber شخصاً مسئول شناخته شده اند و در نتیجه سازش های شرکتی به زندان تهدید شده اند. به همین ترتیب، تیم براون، CISO SolarWinds توسط SEC به دلیل نقشش در حمله بدنام زنجیره تامین 2020 متهم شده است.

همچنین ظهور هوش مصنوعی (AI) وجود دارد که باید با آن مبارزه کرد. فناوری هوش مصنوعی باید با نگاهی دقیق به سمت امنیت سایبری توسعه یابد. به گفته جیک ویلیامز، کارشناس امنیت سایبری، آرسنال برای رهبری این مسئولیت کاملا مناسب است.

“[It’s possible] ویلیامز می‌گوید که با تمرکز مایکروسافت بر ادغام هوش مصنوعی در محصولات، آنها خواهان یک موقعیت مشاور امنیتی جدید هستند تا مطمئن شوند که این کار با امنیت انجام می‌شود. رهبران امنیتی در سازمان های شریک».

انتصاب CISO برنده ستایش می شود

ویلیامز به دیگران در جامعه امنیت سایبری می پیوندد و انتصاب Tsyganskiy به عنوان CISO را برای مایکروسافت مثبت می داند.

ویلیامز توضیح می دهد: “این فقط می تواند یک مسئله مدیریت استعداد باشد.” “همچنین این امکان وجود دارد که همسویی نزدیک با مقررات جدید SEC سرنخی ارائه دهد. اما این زمان عالی برای ایجاد تغییر است.”

Tsyganskiy در سپتامبر به عنوان مدیر ارشد استراتژی امنیت به مایکروسافت پیوست. بر اساس پروفایل لینکدین او، قبل از مایکروسافت، او بیش از هفت سال با Bridgewater Associates کار کرد و در نهایت به سمت CTO ارتقا یافت.

شایان ذکر است، Tsyganskiy قبلاً یک پست CISO نداشته است.

کلود مندی، مبشر ارشد می گوید: «تعویض یک کهنه کار مایکروسافت و صنعت امنیت سایبری با یک نامزد خارجی، بدون داشتن تجربه مستقیم در نقش CISO، اما مقدار قابل توجهی از تجربه محصول و فناوری گسترده تر، می تواند به عنوان یک اقدام جسورانه توسط خارجی ها تلقی شود. برای امنیت داده ها در Symmetry Systems. “شاید این نشان دهنده تمایل به ساخت محصولات امنیتی بهتر، همراه با امنیت گسترده تر مایکروسافت باشد.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور