مایکروسافت و ARM: یک عاشقانه راکیک یک دهه در حال ساخت

مایکروسافت دستگاه‌های سرفیس جدیدی را معرفی کرد! ضریب فرم سبک آنها تجربه یک لپ تاپ سنتی را با یک تبلت ترکیب می کند. نسخه جدید ویندوز، که مخصوص پردازنده های کم مصرف ARM ساخته شده است، نوید بهبود امنیت و عملکرد را می دهد. این به کاربران امکان دسترسی به برنامه های ویندوز مورد علاقه خود را با عمر باتری تمام روز می دهد. مایکروسافت معتقد است که این گجت‌های 2 در 1 می‌توانند در نهایت به رقبای قاتل اپل تبدیل شوند.

فکر می‌کنید منظور دستگاه‌های سرفیس جدیدی بود که در رویداد Copilot+ PC مایکروسافت در اوایل این ماه معرفی شدند. یا شاید فکر می‌کردید که اشاره به سرفیس پرو ایکس است که در سال 2019 عرضه شد. اما در واقع در مورد سرفیس RT که در سال 2012 عرضه شد صحبت می‌شود.

درست است؛ راه اندازی کامپیوتر Copilot+ سومین تلاش مایکروسافت برای راه اندازی نسل جدیدی از دستگاه های ویندوزی با استفاده از معماری ARM است. در دو مورد قبلی چه اتفاقی افتاد؟

2012: سرفیس متولد شد

Surface RT در کنار Windows RT، یک نوع ویندوز 8 که برای پردازنده های ARM کامپایل شده است، معرفی شد. هدف مایکروسافت از این دستگاه جدید جسورانه بود: ایجاد یک کشنده iPad.

در مصاحبه اخیر با پاوان داولوری، رهبر ویندوز و دستگاه‌های مایکروسافت، دیوید پیرس از The Verge پرسیده است که شرط اصلی پشت سرفیس RT چیست.

تز اصلی ما در آن مقطع زمانی، …

Source link