مایکروسافت و بروکفیلد بزرگترین قرارداد انرژی پاک را امضا کردند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت مایکروسافت و بازوی انرژی سبز Brookfield Asset Management بزرگترین قرارداد خرید انرژی پاک شرکتی را امضا کردند که تا کنون اعلام شده است، زیرا این غول فناوری سرمایه گذاری خود را در هوش مصنوعی افزایش می دهد.

بر اساس بیانیه روز چهارشنبه، Brookfield Renewable Partners از سال 2026 بیش از 10.5 گیگاوات ظرفیت انرژی تجدیدپذیر را در ایالات متحده و اروپا ارائه خواهد کرد. این با حدود 10 نیروگاه هسته ای قابل مقایسه است و منعکس کننده تقاضای توربوشارژ برای برق از مراکز داده و هوش مصنوعی است.

شرکت های فناوری برای رسیدن به اهداف اقلیمی خود، انرژی پاک بیشتری را فریاد می زنند، درست زمانی که تقاضای کلی انرژی در حال افزایش است.

کایل هریسون، تحلیلگر BloombergNEF در پیامی گفت: «این کاملاً بزرگترین اعلامیه واحد برای یک قرارداد خرید انرژی پاک شرکتی است. “این مایکروسافت را به عنوان دومین خریدار شرکتی بزرگ انرژی پاک” از طریق قراردادهای خرید برق، پس از آمازون تثبیت می کند.

برآورد هزینه برای 10.5 گیگاوات ظرفیت جدید دشوار است زیرا هزینه های توسعه به طور قابل توجهی بر اساس نوع انرژی و مکان متفاوت است. به گفته بلومبرگ NEF، اگر تمام توسعه مزارع خورشیدی ایالات متحده باشد، بیش از 11.5 میلیارد دلار برای ساخت آنها هزینه خواهد داشت. ساخت چنین نیروی بادی ایالات متحده تقریباً 17 میلیارد دلار هزینه دارد.

سهام Brookfield Renewable Partners در نیویورک تا 8.5 درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش روزانه از اواسط نوامبر است. مایکروسافت تا 1.6 درصد رشد کرد.

پس از حداقل رشد در دو دهه گذشته، پیش‌بینی می‌شود که مصرف انرژی ایالات متحده در پاسخ به تقاضای مراکز داده جدید مورد نیاز برای توسعه و راه‌اندازی هوش مصنوعی، و همچنین کارخانه‌ها و وسایل نقلیه الکتریکی جدید، به سرعت افزایش یابد. ماه گذشته، مولد برق Exelon Corp. جهش 900 درصدی در تقاضای برق از مراکز داده برنامه ریزی شده در منطقه شیکاگو را پیش بینی کرد.

چنین پیش‌بینی چشمگیری چالشی را برای شرکت‌های فناوری ایجاد می‌کند تا منابع تغذیه اضافی را تامین کنند و همزمان انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند. هدف مایکروسافت این است که تا سال 2030 تمام مصرف برق خود را با خرید انرژی با کربن صفر تطبیق دهد.

مایکروسافت میلیاردها دلار برای توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی خود و مراکز داده‌ای که برای پشتیبانی از آن‌ها مورد نیاز است سرمایه‌گذاری می‌کند، زیرا این فناوری را ابزاری کلیدی برای جذب مشتریان برای خدمات رایانش ابری خود می‌داند.

ابزارهای هوش مصنوعی برای اجرا به طور باورنکردنی نیازمند منابع هستند و بسیاری از شرکت ها ظرفیت مرکز داده برای پشتیبانی از عملیات هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ خود را ندارند. در عوض، آنها به شرکت‌های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، گوگل و Amazon.com برای کمک به اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی روی ابر مراجعه می‌کنند.

هفته گذشته، مایکروسافت جهش 17 درصدی در درآمد خود را در سه ماهه سوم گزارش داد که در مجموع به 61.9 میلیارد دلار رسید که این به لطف افزایش تقاضای شرکت ها برای ارائه خدمات ابری و هوش مصنوعی است. روز سه‌شنبه، واحد ابری آمازون قوی‌ترین رشد فروش در یک سال را به ثبت رساند.

مایکروسافت و بروکفیلد گفتند که این قرارداد تقریباً هشت برابر بزرگ‌تر از هر قرارداد خرید برق شرکتی دیگری است و ممکن است بعداً برای گنجاندن ظرفیت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر جدید در آسیا و آمریکای لاتین گسترش یابد.

این شرکت ها گفتند که این توافق بر باد و خورشید تمرکز خواهد کرد، اما همچنین شامل “فناوری های جدید یا تاثیرگذار تولید انرژی بدون کربن” می شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور