مایکروسافت حقوق و غرامت سهام را برای حفظ کارمندان افزایش می دهد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت مایکروسافت قصد دارد بودجه خود را برای افزایش حقوق کارمندان «تقریباً دوبرابر» کند و دامنه غرامت سهامی را که به برخی از کارگران می دهد تا حداقل 25 درصد افزایش دهد، تلاشی برای حفظ کارکنان و کمک به مردم برای مقابله با تورم.

غول نرم‌افزاری روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: این حرکت عمدتاً بر «کارمندان ابتدایی تا میانی حرفه‌ای» تأثیر خواهد گذاشت.

شرکت مستقر در ردموند واقع در واشنگتن گفت: “با نزدیک شدن به فرآیند پاداش کل سالانه خود، امسال سرمایه گذاری اضافی قابل توجهی برای جبران خسارات کارکنان خود در سطح جهانی انجام می دهیم.” «در حالی که تأثیر تورم و افزایش هزینه زندگی را در نظر گرفته‌ایم، این تغییرات همچنین قدردانی ما را از استعدادهای در سطح جهانی ما که از مأموریت، فرهنگ و مشتریان و شرکای ما حمایت می‌کنند، به رسمیت می‌شناسد.»

مایکروسافت علاوه بر مبارزه با افزایش هزینه های زندگی و بازار مسکن تنگ سیاتل، درگیر نبرد شدیدی برای استعدادیابی با شرکت هایی مانند Amazon.com Inc.، Google و مالک فیس بوک Meta Platforms Inc. و همچنین استارت آپ ها است. . حوزه‌هایی مانند امنیت سایبری، هوش مصنوعی، ابر وجه و محاسبات ابری به‌ویژه رقابتی بوده‌اند. علاوه بر این، همه گیر شدن بسیاری از کارگران را به جابجایی و بازنگری گزینه های شغلی سوق داده است.

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی، در یادداشتی که بلومبرگ به دست آورده است، گفت: “بارها و بارها می بینیم که استعداد ما به دلیل کار شگفت انگیزی که شما انجام می دهید تقاضای زیادی دارد.”

بسته حقوقی مایکروسافت از حقوق پایه، پاداش و سهام تشکیل شده است. این تغییرات در مورد بخش قابل توجهی از نیروی کار شرکت اعمال خواهد شد که تا 30 ژوئن 2021 به 181000 نفر رسیده است.

نادلا گفت که افزایش سهام برای کارکنان در سطح 67 در مقیاس داخلی شرکت یا پایین تر اعمال خواهد شد. سطح 67 آخرین سطح قبل از تبدیل شدن یک کارمند به عنوان شریک شرکت است و آنها را در یک مقیاس پرداخت بالاتر قرار می دهد. افزایش بودجه در هر کشور متفاوت خواهد بود و “معنادارترین افزایش ها در جایی متمرکز خواهد شد که بازار تقاضا کند.”

این شرکت در مورد ارقام پرداخت صحبت نکرد، بنابراین سخت است که بگوییم سطوح جدید غرامت به چه شکلی در ارقام دلاری ترجمه می شود. اما وب سایت Glassdoor تخمین می زند که یک فارغ التحصیل جدید که به عنوان مهندس نرم افزار در مایکروسافت کار می کند حدود 163000 دلار درآمد دارد.

رقیب بین شهری Amazon.com Inc در ماه فوریه اعلام کرد که حداکثر حقوق پایه را که به کارمندان می پردازد از 160000 دلار به 350000 دلار برای مقابله با بازار کار رقابتی بیش از دو برابر خواهد کرد.

مایکروسافت تغییرات را با نزدیک شدن به پایان سال مالی منتهی به 30 ژوئن اعلام کرد. برای سال مالی جاری، این شرکت قبلاً بودجه های بالاتری را برای تبلیغات و یک جایزه سهام ویژه به منظور “تشخیص تأثیر استثنایی و حمایت از حفظ ما در نظر گرفته بود.” نادلا نوشت: رقابتی ترین استخرهای استعداد.

اینسایدر گزارش داد که این شرکت در حال بررسی افزایش هفته گذشته است.