مایکروسافت از ابزارهای چت مبتنی بر OpenAI برای مبارزه با حملات سایبری رونمایی کرد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت مایکروسافت با گسترش دیوانگی از انتشار نرم افزارهای هوش مصنوعی، ابزارهای چت جدیدی را معرفی می کند که می تواند به تیم های امنیت سایبری کمک کند تا از هک ها جلوگیری کرده و پس از حمله پاکسازی کنند.

این شرکت روز سه شنبه گفت که جدیدترین ابزار دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت – غول نرم افزاری دوست دارد آنها را Copilot بنامد – از سیستم زبان جدید GPT-4 OpenAI و داده های خاص حوزه امنیتی استفاده می کند. ایده این است که به کارکنان امنیتی کمک کنیم تا ارتباطات بین بخش‌های مختلف یک هک، مانند ایمیل مشکوک، فایل نرم‌افزار مخرب یا بخش‌هایی از سیستم که در معرض خطر قرار گرفته‌اند را سریع‌تر ببینند.

مایکروسافت و سایر شرکت های نرم افزار امنیتی چندین سال است که از تکنیک های یادگیری ماشینی برای ریشه کن کردن رفتارهای مشکوک و شناسایی آسیب پذیری ها استفاده می کنند. اما جدیدترین فناوری‌های هوش مصنوعی امکان تجزیه و تحلیل سریع‌تر را فراهم می‌کنند و امکان استفاده از سوالات ساده انگلیسی را اضافه می‌کنند و کار را برای کارمندانی که ممکن است در زمینه امنیت یا هوش مصنوعی متخصص نباشند آسان‌تر می‌کنند.

واسو جاکال، معاون مایکروسافت در بخش امنیت، انطباق، هویت و حریم خصوصی گفت: این مهم است زیرا کمبود کارگران با این مهارت ها وجود دارد. در همین حال، هکرها فقط سریعتر شده اند.

او گفت: «درست از زمان همه‌گیری، ما شاهد گسترش باورنکردنی بوده‌ایم. به عنوان مثال، «به طور متوسط ​​یک ساعت و 12 دقیقه طول می کشد تا یک مهاجم به صندوق ورودی شما دسترسی کامل داشته باشد، پس از اینکه کاربر روی پیوند فیشینگ کلیک کرد. ماه ها یا هفته ها طول می کشید تا کسی دسترسی پیدا کند.»

مایکروسافت / بلومبرگخلبان امنیتی

اسکرین شات از Copilot امنیتی مایکروسافت

این نرم‌افزار به کاربران اجازه می‌دهد سوالاتی مانند: “چگونه می‌توانم دستگاه‌هایی را که قبلاً توسط یک حمله در معرض خطر قرار گرفته‌اند، کنترل کنم؟” یا می‌توانند از Copilot بخواهند هرکسی را که ایمیلی را با یک پیوند خطرناک در هفته‌های قبل و بعد از نقض ارسال کرده یا دریافت کرده است، فهرست کند. این ابزار همچنین می تواند به راحتی گزارش ها و خلاصه های یک حادثه و پاسخ را ایجاد کند.

مایکروسافت با دادن دسترسی چند مشتری به این ابزار شروع می کند و بعداً موارد بیشتری را اضافه می کند. Jakkal از گفتن اینکه چه زمانی به طور گسترده در دسترس خواهد بود یا مشتریان اولیه چه کسانی هستند، خودداری کرد. امنیت Copilot از داده‌های سازمان‌های دولتی و محققان مایکروسافت استفاده می‌کند که دولت‌ها و گروه‌های مجرم سایبری را ردیابی می‌کنند. برای اقدام، دستیار با محصولات امنیتی مایکروسافت کار می کند و در آینده با برنامه های دیگر شرکت ها یکپارچه خواهد شد.

همانند نسخه‌های قبلی هوش مصنوعی در سال جاری، مایکروسافت تلاش می‌کند تا مطمئن شود کاربران به خوبی از خطاهای سیستم‌های جدید آگاه هستند. در نمایشی از محصول امنیتی، ربات چت درباره نقصی در ویندوز 9 هشدار داد – محصولی که وجود ندارد.

اما همچنین قادر به یادگیری از کاربران است. این سیستم به مشتریان این امکان را می دهد که تنظیمات حریم خصوصی را انتخاب کنند و تعیین کنند که می خواهند اطلاعات جمع آوری شده را تا چه حد گسترده به اشتراک بگذارند. جاکال گفت، در صورت انتخاب، مشتریان می توانند به مایکروسافت اجازه دهند از داده ها برای کمک به سایر مشتریان استفاده کند.

او گفت: “این یک سیستم یادگیری خواهد بود.” این همچنین یک تغییر پارادایم است: اکنون انسان‌ها تأییدکننده‌ها هستند و هوش مصنوعی داده‌ها را به ما می‌دهد.»

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور